RX 570 vs GTX 1650

O kısım öyle yoksa burada hala 9K verip 1080 Ti almaya çalışanlar da gördüm. Adama diyorum git 6600 XT al, 3060 al ne işin var kaç yaşına gelmiş kartla. Güç tüketimi desen var, ısınma desen var, kart ile ne yapıldığına dair bilgi yok, garanti yok.

Yaş önemli bir faktördür ekran kartında, bir de RX 400/500 serisinin 4 GB olanları dahi 2017-2018 mining furyasında kapılmıştı.
Dün 2.5K'ya 4790 almaya çalışan birini görmüştüm.
Bak seninle aynı şeyi konuşuyoruz sadece sen fark etmedin durumu. FSR'nin bir destek listesi olamaz, çünkü dağıtımı yapılan, herkes tarafından, bütün oyunlarda kullanılabilen bir yazılımdır. Fakat göreceksin ki 2.0 çıktığında sürücüyle AMD'nin 400 serisi kartlarına bile gelecektir. Zaten AMD'nin üstün olduğu taraf şu an bunlar. Ki zaten haber detaylarını bi okursan tablo yerine yazılanları görebilirsin.

Haberi hiç okumamışsın ki paşam. 1080P önerilen ekran kartı RX 590 demiş satır aralarında tüm destek yine var RX 400/500 vb. ne ararsan. 1.0 desteği neyse bu da aynı.

Screenshot_6.jpg

Screenshot_7.jpg

Screenshot_8.jpg

Online oyun kısmını görmemişim evet.

AMD'nin kendi sitesinde böyle bir destekten söz etmemişler. 1 tane haber okuyup, böyle bir kanıya mı vardınız yani? Ayrıca FSR'yi herkes kullanabilir onu da belirtiyim. Gerçekten 16 serisinin desteklenip 500 serisinin desteklenmeyeceğini mi sanıyorsunuz ya da? Bu arada hiçbir zaman düzgün bir sürücü aramadım, hep güncelini kullanıyorum, inanılmaz bir OC yaptım ve WattMan almıyorum. Başka soru var mıydı?

Ahah bayağı stabil bir deneyimmiş.

Ahah bayağı stabil bir deneyimmiş.
İyi de sorsan söylerdim bak bu sorun ramden kaynaklıymış. 8 daha aldım düzeldi. Ama azmini takdir ettim, 2 saat bunu aramışsın.

Haberi hiç okumamışsın ki paşam. 1080p önerilen ekran kartı RX 590 demiş satır aralarında tüm destek yine var RX 400/500 vb. ne ararsan. 1.0 desteği neyse bu da aynı.

Eki Görüntüle 1349542
Eki Görüntüle 1349543
Eki Görüntüle 1349544

Ben mi yanlış görüyorum yoksa 1.0 ve 2.0'ı ayırıp gereksinimleri açıklamış mı yoksa FSR deyip geçmiş mi?
FSR 2.0: Oyunun minimum gereksinimleri karşılanıyorsa AMD Radeon™ RX 6000, RX 5000, RX Vega Serisi grafik kartları ve Radeon™ RX 590 grafik kartı. AMD, diğer satıcıların grafik kartlarında AMD FidelityFX Süper Çözünürlük etkinleştirme için teknik destek veya garanti desteği sağlamaz. GD-187.

Bu doğru bir yaklaşım mesela. Fakat neyi bildiğini açıklamayıp, "tamam da Nvidia işte reflex falan var abi" deyip almak mantıksız, arkadaşlara bunu anlatmak istiyorum.

Ayrıca kart ile mining yapılmış mı bi bakmakta fayda var.
Reflex küçümsenmeyecek bir teknoloji en azından profesyonel lige yakın oynuyorsanız yoksa single oynayan adama farketmez.

Ben mi yanlış görüyorum yoksa 1.0 ve 2.0'ı ayırıp gereksinimleri açıklamış mı yoksa FSR deyip geçmiş mi?
FSR 2.0: Oyunun minimum gereksinimleri karşılanıyorsa AMD Radeon™ RX 6000, RX 5000, RX Vega Serisi grafik kartları ve Radeon™ RX 590 grafik kartı. AMD, diğer satıcıların grafik kartlarında AMD FidelityFX Süper Çözünürlük etkinleştirme için teknik destek veya garanti desteği sağlamaz. GD-187.
Burada diyor ki diğer üreticilerin yani o Nvidia oluyor. Nvidia eğer sürücü içinde bunu vermezse ki vermez, AMD destek vermez demek istemiş ve üstünde de demiş ki 1.0 bütün bunları destekliyordu fakat 2.0'a indiğinde bu yeni kartlara ancak garanti veriyoruz fakat sürücü desteği 400/500/5000 ve 6000 serisine veriyoruz ve 2.0 getireceğiz demek istemişler. Tabloda yazdığı halde 16 serisine sürücü olarak FSR 2 gelmeyecek yani. Ekstra dışarıdan indirerek yapılacak veyahut oyunda native varsa oradan açacak.

Burada diyor ki diğer üreticilerin yani o NVIDIA oluyor. NVIDIA eğer sürücü içinde bunu vermezse ki vermez, AMD destek vermez demek istemiş ve üstünde de demiş ki 1.0 bütün bunları destekliyordu fakat 2.0'a indiğinde bu yeni kartlara ancak garanti veriyoruz fakat sürücü desteği 400/500/5000 ve 6000 serisine veriyoruz demek istemişler.

Destek veriyorlar lakin tabloda göstermiyorlar öyle mi AMD de mi yalancı olmuş yoksa siz mi yazıyı yanlış yorumladınız. Neyse umarım destek verirlerde AMD sizi yüz üstü bırakmaz.

Artık RX 570 alınmaz. Çoğu tamir edilmiş, aksini iddia edende büyük ihtimal yalan söylüyor olabilir. Biraz daha ekleyerek RX 6500XT alın derim.

Hayır ayırmamış ikisini bir almış. Demek istediği eğer bir oyunun gereksinimlerini bu kartlar karşılıyorsa kullanabilirsin, karşılamıyorsa zaten oyunu açamayacağın için FSR'ı da kullanamazsın. FSR ile ilgili burada 3-4 tane konum var merak etme her detayını biliyorum.

Bu yalnızca listedeki kartlarla sınırlı değil, eğer FSR eklenmiş oyunumuz DX11 ve altı kartları destekliyorsa çok eski kartlarla dahi kullanabilirsin. FSR yazılımsal bir algoritmadır ve oyunun içerisinde eklenir, senin kullandığın grafik işlemci o oyunu açabiliyorsa iş bitmiştir ayarlarda FSR etkinleştirebilirsin bu kadar.

AMD yalan söylemiyor yalnızca politik doğruculuk yapıyor, belli başlı kartları öneriyor tarihi eser kartları tutan bu nasıl performans demesin diye. Sen oraya tüm kartları destekliyoruz dersen elinde GT 710 tutan adam da bu nasıl destek kardeşim der.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı