RX 570 vs RX 580 vs GTX 1650

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

jvds1312

Yoctopat
Herkese merhaba. 2. el olarak başlıkta belirttiğim 3 ekran kartından birini almayı düşünüyorum fakat kararsızım. Bu konuda birkaç sorum var; RX 570 4 GB ve RX 580 4 GB arasında çok fark var mı ve 4 GB modeller mining yaparken kullanılabiliyor muydu? Bunun haricinde, bir diğer ekran kartı olan GTX 1650 4 GB, bu RX 570 ve RX 580 ile kıyaslandığında durumu nedir? Daha yeni ve güçlü olduğu söyleniyor fakat araştırmalarım sonucunda pek emin olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İkinci elde Rx 5xx baya sıkıntılı bana göre. Çok fazla sayıda mining çıkması, modlanmis, bios atılmış ekran kartı oluyor. Bu nedenle aradaki performans farkına bakmadan 1650 alırdım ben.

Herkese merhaba. 2. el olarak başlıkta belirttiğim 3 ekran kartından birini almayı düşünüyorum fakat kararsızım. Bu konuda birkaç sorum var; RX 570 4 GB ve RX 580 4 GB arasında çok fark var mı ve 4 GB modeller mining yaparken kullanılabiliyor muydu? Bunun haricinde, bir diğer ekran kartı olan GTX 1650 4 GB, bu RX 570 ve RX 580 ile kıyaslandığında durumu nedir? Daha yeni ve güçlü olduğu söyleniyor fakat araştırmalarım sonucunda pek emin olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Gerçekten mining yapılmamışını bulursan RX580 daha iyi.

gtx 1650, rx 570'den iyi. Tertemiz bir rx 580 bulabilirseniz hepsinden iyi. 1650 seçmek daha mantıklı bence, sorun yasama ihtimaliniz düşük.

O ihtimal ile bir kopegin volkan konak demesinin ihtimali ayni :D

GTX 1650 GDDR6 aralarında en mantıklı gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

580 8 GB ve 1060 6 GB ın hemen ensesinde kart.

Bir de OC yaparsan 3-5 FPS fazla alıp yetişirsin bu kartlara.

İkinci elde Rx 5xx baya sıkıntılı bana göre. Çok fazla sayıda mining çıkması, modlanmis, bios atılmış ekran kartı oluyor. Bu nedenle aradaki performans farkına bakmadan 1650 alırdım ben.
Bana mining yapılmadığı söylendi, 4 GB olması da yapılmama ihtimalini artırıyor gibi. Yine de yapılıp yapılmadığını satın almadan önce nasıl test edebilirim?
gtx 1650, rx 570'den iyi. Tertemiz bir rx 580 bulabilirseniz hepsinden iyi. 1650 seçmek daha mantıklı bence, sorun yasama ihtimaliniz düşük.
GTX 1650 GDDR6 aralarında en mantıklı gibi.
Benim bahsettiğim model GDDR5, sorun olur mu?

Peki benim bahsettiğim GTX 1650'nin GDDR5 ve ''uzak durun'' dediğiniz markalardan biri olan Turbox olduğunu göz önünde bulundurursak siz ne önerirsiniz? RX 580'i mi?
Kesinlikle uzan durun. Hem GDDR5 hem de Turbox. Daha kötüsü mezarda herhalde. 580 alın ya da biraz daha bakın piyasaya.

Peki benim bahsettiğim GTX 1650'nin GDDR5 ve ''uzak durun'' dediğiniz markalardan biri olan Turbox olduğunu göz önünde bulundurursak siz ne önerirsiniz? RX 580'i mi?
Sıcaklık sonuçlarına göre alın. Bir de komponent kalitesi var da orasına bir şey demeyeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı