RX 570 Wallpaper Engine kullanırken görüntüde bozulma

Umut0553

Decapat
MSI Armor RX 570 4 GB kullanıyorum ve Wallpaper Engine kullanırken böyle bir sorunla karşılaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet

Evet sadece scene olan wallpaperlerde oluyor video olanlarda sorun yok.
@405668 abi sen bilirsin belki.
Wallpaper Engine ayarlarında genel sekmesinden aşağı inerek "GPU Donanım Hızlandırma" seçeneğindeki işareti kaldırıp tekrar deneyin lütfen. İşe yaraması durumunda belirtmeliyim ki Wallpaper Engine işlemcinizi biraz daha fazla kullanacaktır. Kendiniz test ederek aradaki farkı görebilirsiniz.

Wallpaper Engine ayarlarında genel sekmesinden aşağı inerek "GPU Donanım Hızlandırma" seçeneğindeki işareti kaldırıp tekrar deneyin lütfen. İşe yaraması durumunda belirtmeliyim ki Wallpaper Engine işlemcinizi biraz daha fazla kullanacaktır. Kendiniz test ederek aradaki farkı görebilirsiniz.
Hiç bir fark olmadı hala aynı sorun oluyor
Ve sadece sahne olanlarda oluyor neden acaba?

resim_2021-08-05_215144.png

Hiç bir fark olmadı hala aynı sorun oluyor
Ve sadece sahne olanlarda oluyor neden acaba?

Eki Görüntüle 1129086
İnternette biraz araştırma yaptım yaptım ve anladığım kadarıyla AMD'nin sürücüsü ile alakalı bir problemden dolayı bu sorun meydana geliyor. GPU kullanımınızı kontrol edin, DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın (İmkanınız varsa tekrar yüklemeden önce duvar kağıdını yeniden açmayı deneyin) ve Ekran Kartı sürücünüzü tekrar yükleyin. Eğer sorununuz çözülmez ise Steam aracılığıyla doğrudan bir geliştiriciyle iletişime geçerek ondan yardım talep edebilirsiniz.

İnternette biraz araştırma yaptım yaptım ve anladığım kadarıyla AMD'nin sürücüsü ile alakalı bir problemden dolayı bu sorun meydana geliyor. GPU kullanımınızı kontrol edin, DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın (imkanınız varsa tekrar yüklemeden önce duvar kağıdını yeniden açmayı deneyin) ve ekran kartı sürücünüzü tekrar yükleyin. Eğer sorununuz çözülmez ise Steam aracılığıyla doğrudan bir geliştiriciyle iletişime geçerek ondan yardım talep edebilirsiniz.

2 hafta önce mavi ekran yediğim için DDU ile sürücü silmiştim ve 21.4.1 sürümünü kurdum sonrada bu sorun ortaya çıktı. Eğer bir süre daha düzelmez ise tekrar silebilirim.

Geri
Yukarı