RX 570 WattMan hatası nasıl çözülür?

MahoBoosTv2

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım siyah ekran WattMan hatası veriyor. İnternetten araştırdığım kadarıyla down clock yapmam lazımmış. Buradan ayarları ne yapmam gerekiyor düşürmek için?

Dosya Ekleri

• IMG_20220309_233902.jpg
    IMG_20220309_233902.jpg
    49,4 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu dosyayı indirip mavi okla gösterdiğim yere tıklayıp seçin. Yaşadığınız sorunun çözümü down clocktan ziyade undervolttan geçiyor. Kendimde RX 570 kullanıyorum. Bu ayar benim bulabildiğim en düzgün undervolt ayarı. İsterseniz sizde deneyebilirsiniz.
1646859469169.png

Voltaj ayarlarını düşürüceksin fakat tam değerleri kaç olur diğer arkadaşlar söyler. Fakat şöyle bir durum var ki çoğu zaman WattMan hataları undervolt yaparak çözüme ulaşamayabiliyor. Ben geçen sene RX 460'ta sorunu RAM'lerin MHz'lerini düşürerek kesin sonuca varmıştım. Undervolt etmek hiç işe yaramıyordu. Umarım senin sorunun da çözülür.

Bu dosyayı indirip mavi okla gösterdiğim yere tıklayıp seçin. Yaşadığınız sorunun çözümü down clocktan ziyade undervolttan geçiyor. Kendimde RX 570 kullanıyorum. Bu ayar benim bulabildiğim en düzgün undervolt ayarı. İsterseniz sizde deneyebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1327245

Hocam yapmaya korkuyorum bir sorun çıkartır mı acaba?

Eki Görüntüle 1327245
Rog Strix rx570 kullanıyorum dediğin ayarları yaptım. Eğer sıkıntı çıkarsa yada sorunum düzelirse geri dönüş yaparım. Şimdilik teşekkür ediyorum. ^^

Arkadaşlar konuyla alakalı mı bilmiyorum bir de bilgisayar oyunlara girdiğimde ya da girerken donuyor kilitleniyor sorunun kaynağının Windows olduğunu düşünüyorum sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir.

Arkadaşlar konuyla alakalı mı bilmiyorum bir de bilgisayar oyunlara girdiğimde ya da girerken donuyor kilitleniyor sorunun kaynağının Windows olduğunu düşünüyorum sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir.
Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp oraya SFC scannow yazmayı deneyebilirsin. Bu işlem windowsda sıkıntılı dosya varsa onları düzeltiyo diye biliyom.

Sistem nedir? WattMan hatasına diğer donanımlar da sebep olabilir.

MSI RX 570 4 GB - Intel i5 7500 - M.2 SSD(başka bir konuda modelini yazmıştım herkes kaliteli demişti şu an unuttum) - 16 GB HyperX DDR4 2400 MHz RAM - B250 Pro anakart.

Tamam, PSU nedir? Son bi' o kaldı.

Öncelikle, ekran kartının MHz'ini düşürün veya mV yükseltin. Kart daha kararlı hale gelsin, o şekilde bakalım.

Geri
Yukarı