RX 570 WattMan hatası

Ekran kartı
PowerColor red Dragon RX570 4 GB.
Anakart
BIOSTAR A320M anakart.
İşlemci
Ryzen 3 1200 AF.
Uzun zamandır bu sorunu yaşıyorum bilgisayarım bir süre sonra siyah ekran verip no Signal hatası veriyor klavye ve mouse ışıkları gidiyor ama kasa ışıkları ve fanları çalışıyor. Bir süre kendim uğraştım en sonunda gidip GameGaraj teknik servisine garantiye yolladım. Onlarada bu sorunları anlattım fakat PC de bir sıkıntı olmadığını sorunsuz bir şekilde görüntü verdiğini söylediler. Sistemi geri aldım uzun süre sorun yaşamadım fakat bir süre sonra yine aynı sorunu yaşamaya başladım daha önce de sadece ekran kartını yollamıştım yine sorun yok demişlerdi. İnternetten çoğu şeyi yaptım hiçbiri işe yaramadı bunun gerçek bir çözümü var mı varsa yardımcı olabilir misiniz sistemi GameGaraj'dan almıştım 1.5 sene önce garantisi eylül'e kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
+30mV deneyebilirsin.
bi sıkıntı olmaz dimi hocam :D
1645898516738.png

dediğin şey bumudur ?

Bu güç limiti, dediğimden farklı. Bununla da denenebilir ancak dediğim şeyin aynısı değil.

Voltaj değerleri kullanabilir değil bu ekran kartına göre, öyle görünüyor. Oradaki güç limitini arttırmayı dene şimdilik.

Bir de, Memtest86 istiyorum RAM'ler için. RAM kaynaklı da olabiliyor bu hata.

Voltaj değerleri kullanabilir değil bu ekran kartına göre, öyle görünüyor. Oradaki güç limitini arttırmayı dene şimdilik.

Bir de, Memtest86 istiyorum RAM'ler için. RAM kaynaklı da olabiliyor bu hata.
hocam ramlerle ilgili bişey olduğunu zannetmiyorum başka ekran kartıyla test edildi sistem sıkıntı çıkmadı hiç
1645903506488.png

dediğin mV ayarı buradakimi msi afterburner da buldum

RAM'ler bazen hata vermez gibi görünür, Memtest86 olmadan bilemeyiz. Yapmakta fayda var derim açıkçası.

Farklı bir ekran kartı ile test ediliyorsa sorun daha çok kart kaynaklı denebilir, VRAM kaynaklı da olabilir. OCCT VRAM testi 20 dakika güzel olur.

Dediğin mV ayarı buradakimi MSI Afterburner'da buldum.

Çok güzel, oradan OCCT VRAM testi veya Memtest86 yapmadan önce +30mV'luk bir artış yap.

Geri
Yukarı