RX 570 Windows 11'de oyunlarda çöküyor

Rothfuss

Hectopat
Yer
Myr Tariniel
Daha fazla  
Meslek
Back-end Developer
RAM
G.Skill Sniper X 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
Ekran kartı
Sapphire Nitro RX 570 4 GB
Anakart
MSI B350 Gaming Pro Carbon
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600X
Windows 11 Pro'yu 11 kullanıyordum. Son 1 ay bazen oyunlarda aniden crash hataları alıyordum. Valorant masaüstüne atıyordu. Riot uygulaması "oyun çöktü" diyordu. Onarıyordum biraz oynayıp tekrar atıyordu. Sonsuz döngü yani.
Biraz araştırdım, 1600X için Windows 11 uygunluğu kontrolü yaptım ve "uygun değil" mesajını gördüm. AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz AM4 16 MB cache 95 W? Bu komik.
Senelerce kullandım. Bu işlemci güçlü, Valorant oynatır. Oyun atmadan önce 221 FPS görüyorum ve çok akıcı fakat oynarken Valorant çöküyor.
Güvenli kale dediğimiz Windows 10 Pro için ISO dosyası hazırlayıp 10'a geçtim ve sorun devam etti. Tekrar farklı bir Windows 11'e geçtim. Hatta eski kararlı sürümü buldum. Windows 11 Pro 22h2. önceden hatasız oynatan versiyon bu versiyondu fakat hata devam ediyor. Ne yapmam lazım? Riot'a bir bildirim bıraktım, saçma cevaplar aldım.

Son olarak "sistemin yetersiz." gibi mesajlar yazmazsınız çok sevinirim. Çünkü Windows 11'de bir seneden fazla hatasız şekilde oynadım. Uygunluk kontrolü yapıldığında bir sene önce işlemci için "uygun" diyordu şimdi "değil" diyor. Araştırdım Windows 11 1600X'i listeden çıkartmış. Zaten Windows güncellendikçe crash hataları gelmeye başladı.

Biraz daha para kazanmak için yapılan haksızlıklar! Bu durumdan nasıl kurtulurum, farklı bir işlemci kullanıyor gibi göstermenin bir yolu var mı? Veya bu hatadan kurtulmanın?

Yeni konular

Geri
Yukarı