RX 570 Yüksek sıcaklık ve ani FPS Düşüşleri

box|CaRBoN

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ekran kartımın fanları Auto'da çalışırken GTA 5'e girdim Ultra ayarlarda. 5dk olmadan 83 derece oldu ekran kartı. Kasanın kapağı açık. PC 2 aylık. Zula'da da ani FPS düşüşleri oluyor. Bir de türü fark etmeksizin herhangi bir oyuna girdiğim anda cızırtı geliyor. Ekran kartından ve kulaklıktan da aynı cızırtı geliyor. Ne yapayım gerek yazarsanız sevinirim.

Ryzen 5 2600.
ASUS EX-A320M.
Crucial Ballistix 8 GB DDR4 2400MHz.
ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce Driver'ları kontrol edin ettikten sonra ekran kartında termal macun var mı kontrol edin eğer yoksa 85 derece olması gayet normal.

Kardeşim rx570 kullanıyorum sıcaklık sorununu çözdüm ama örneğin 76 77 derece olan kartı 65 67 dereceye indirebiliriz oyunlarda ama 83 biraz fazla gibi termal macunuda kontrol etmeni öneririm eğer olmassa rx570 undervolt rehberinden faydalanarak kartın voltaj degerlerini 990 mv ile 1000 mv arasına çektimmi 10 derece soğukluk olur bilgin olsun

@rogu ROG Strix kart için 83 derece nasıl normal olabilir? Hem de kasanın yan kapağı açıkken!

@box|CaRBoN Kartınızın donanımsal bir sıkıntısı olduğu bariz. Uğraşmayın garantisi varsa gönderin.
Bende MSI Gaming X RX570 var. Kart stok ayarlarda oyun içinde 60-62 derece arasında çalışıyor.

Ayrıca ekran kartının termal macununu değiştirmek için vidalarını sökersen kartın garanti dışı kalır.

İlk önce Driver'ları kontrol edin ettikten sonra ekran kartında termal macun var mı kontrol edin eğer yoksa 85 derece olması gayet normal.

Driver'lar güncel. Termal macun varmı diye kontrol edersem garanti dışı kalacak.
@rogu ROG STRIX kart için 83 derece nasıl normal olabilir? Hem de kasanın yan kapağı açıkken!

@box|CaRBoN kartınızın donanımsal bir sıkıntısı olduğu bariz. Uğraşmayın garantisi varsa gönderin.
Bense MSI Gaming X RX570 var. Kart stok ayarlarda oyun içinde 60-62 derece arasında çalışıyor.

Ayrıca ekran kartının termal macununu değiştirmek için vidalarını sökersen kartın garanti dışı kalır.

Teşekkürler. Şu olaylar biter bitmez göndereyim.

O ısılara çıkması normal olabilir ama çıkış süresi çok fazla. PSU modelinizi ve kasa modelinizi belirtir misiniz? Ayrıca ROG STRIX modelinin soğutması bir tık daha iyi. Ben de Armor modeli var o sıcaklık değerlerine yükselmiyor. Kasanın kapağı kapalıyken daha iyi bir hava akışı sağlar bu arada. Kulaklıktan cızırtı gelmesi, kasanın Jack'ı veya anakart bağlantı yerleri ile alakalı olabilir, başka kulaklık deneyebilirsin.

Ama ekran kartından gelen cızırtı muhtemel olarak Coil Whine sorunu. Ama bunun ısı ve performansa etki etmemesi gerekiyor. Kart garanti kapsamındaysa herhangi bir müdahale yapma, garantiye gönder.

O ısılara çıkması normal olabilir ama çıkış süresi çok fazla. PSU modelinizi ve kasa modelinizi belirtir misiniz? Ayrıca ROG STRIX modelinin soğutması bir tık daha iyi. Ben de Armor modeli var o sıcaklık değerlerine yükselmiyor. Kasanın kapağı kapalıyken daha iyi bir hava akışı sağlar bu arada. Kulaklıktan cızırtı gelmesi, kasanın Jack'ı veya anakart bağlantı yerleri ile alakalı olabilir, başka kulaklık deneyebilirsin.

Ama ekran kartından gelen cızırtı muhtemel olarak Coil Whine sorunu. Ama bunun ısı ve performansa etki etmemesi gerekiyor. Kart garanti kapsamındaysa herhangi bir müdahale yapma, garantiye gönder.

Fakat şöyle bir şey var farklı kulaklıklarla da denedim ekran kartından çıkan cızırtıyla aynı ses. Ben en iyisi garantiye göndereyim.

@AlgoritMa hocam ısı normal, GTA V ultra ayarlarda ama o ısıya çıkış süresi anormal. Benim kartım ARMOR modeli ama 9-12 saat aralığında 75 76 derecede seyrediyor maksimum. Ultra ayarlarda oynuyorum bende.

Frisby FC-9280G 600W 80+ Bronze.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı