RX 5700 600 Watt PSU yeterli olur mu?

GevaudaN26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600x / Asrock Phantom Gaming Rx 6600xt / Colorful Cvn B550m Gaming Frozen / T-Force Delta Rgb White 2x8 CL18 3600 Mhz / Kingston A2000 500 Gb Nvmw M2 Ssd / Seagate Barracuda 2 Tb 7200 Rpm 256 Cache HDD / Performax Helix Beyaz Dış Kasa / Xigmatek X-power 650 Watt 80+ Psu / Arctic Freezer 34 Espor Duo Kule Tipi Soğutucu / Beyaz Sleeved Kablo Set
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
MSI Gaming X serisi RX 5700 ekran kartına 600 Watt PSU yeterli mi? Yükseltmem gerekiyor ise tavsiye bir güç kaynağı önerir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20200503_140842.jpg
    IMG_20200503_140842.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 34
Kartım geldiğinde ve taktığımda yetip yetmediğini nasıl test edebilirim acaba? MSI sitesinde tavsiye edilen 750 Watt yazıyor bir emin olamadım.

Benim önerim Sharkoon olacaktır.

Sharkoon 650W 80
vs ve mwe beğenmediniz sanırım. Aslında iyi ürünlerdir. High Power’ı da ben tasvip etmiyorum. Ciddi olumsuz tecrübelerim oldu. Sharkoon’a sonuna kadar güvenirim. Alman kalitesi diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartım geldiğinde ve taktığımda yetip yetmediğini nasıl test edebilirim acaba? MSI sitesinde tavsiye edilen 750 Watt yazıyor bir emin olamadım.
MSI yazsın bakmayın. O En garantisini vermiş. Üst düzey sistemlere göre de belirtiyor biraz. Yetebilir lakin kalitesiz ileride sorun çıkaramaması için @Caner Uncu hocamın önerdiği High Power 600W modeli fazlasıyla yetecektir üstelik Gold sertifikalı. 2080 Super bile rahat rahat çalıştırır ve yeterli gelir.
benim önerim Sharkoon olacaktır.

Sharkoon 650W 80
VS ve MWE beğenmediniz sanırım. Aslında iyi ürünlerdir. High Power’ı da ben tasvip etmiyorum. Ciddi olumsuz tecrübelerim oldu. Sharkoon’a sonuna kadar güvenirim. Alman kalitesi diyebilirim.
Bizzat kendim kullanıyorum. Sistemime yetiyor lakin sesli ve içinde kullanılan parçalar eski VS serisi olması lazım Corsair markası ile aynı. O yüzden ben de High Power 600W modelini alacağım. Kullandığınız giriş seviyesi modeli olabilir teknoloji şans işi, başka bir PSU ile de sorun yaşayabilirdiniz. Bu model çok iyi sorun olmaz.

MSI yazsın bakmayın. O En garantisini vermiş. Üst düzey sistemlere göre de belirtiyor biraz. Yetebilir lakin kalitesiz ileride sorun çıkaramaması için @Caner Uncu hocamın önerdiği High Power 600W modeli fazlasıyla yetecektir üstelik Gold sertifikalı. 2080 Super bile rahat rahat çalıştırır ve yeterli gelir.

Bizzat kendim kullanıyorum. Sistemime yetiyor lakin sesli ve içinde kullanılan parçalar eski VS serisi olması lazım Corsair markası ile aynı. O yüzden ben de High Power 600W modelini alacağım. Kullandığınız giriş seviyesi modeli olabilir teknoloji şans işi, başka bir PSU ile de sorun yaşayabilirdiniz. Bu model çok iyi sorun olmaz.
Yok eski vs1 serisinde sorun yaşadıkları için güvenlik önlemleri artırılmış, fan değiştirilmiş. Vs1de kullanılan bazı teknik parçalar aynı olabilir tabi ama vs1den uzak bir ürün. Bence pek sesli değil tabi şans işi olabilir ya da kullanıcı deneyimleri sisteme ve kasaya göre farklılaşır ama Sharkoon’a güvenirim. Cougar STX 700 80+ da önerim arasındadır. N11’de bir mağaza var uygun fiyata veriyor. Satıcı güvenilirse kesinlikle tercih edilebilir. (Frisby Cougar ile karıştırmayın :D )

Yok eski vs1 serisinde sorun yaşadıkları için güvenlik önlemleri artırılmış, fan değiştirilmiş. vs1'de kullanılan bazı teknik parçalar aynı olabilir tabii ama vs1'den uzak bir ürün. Bence pek sesli değil tabii şans işi olabilir ya da kullanıcı deneyimleri sisteme ve kasaya göre farklılaşır ama Sharkoon’a güvenirim. Cougar STX 700 80+ da önerim arasındadır. N11’de bir mağaza var uygun fiyata veriyor. Satıcı güvenilirse kesinlikle tercih edilebilir. (Frisby Cougar ile karıştırmayın :D )

Cougar STX 700 80+ bu dediğiniz güzel duruyor önce bir kendi güç kaynağımda deneyeceğim sıkıntı yaşarsam sipariş vereceğim.

Cougar STX 700 80+ bu dediğiniz güzel duruyor önce bir kendi güç kaynağımda deneyeceğim sıkıntı yaşarsam sipariş vereceğim.

Hocam rahat bir şekilde kullanabilirsin fakat Rampage uzun ömürlü ve güvenilir bir marka değil. Güç kaynağın yanıp bütün sistemine zarar verebilir. Benim tavsiyem güç kaynağını değiştirmenden yana.

Rampage ile deneme yapacaksınız. 1 gün, 1 hafta, 1 ay stabil çalıştı diyelim. Sonra aniden sistem arızası yaratacak. Kesin olur diyemem ama bu tür markaların geçmişleri ve sağladıkları güvenilir değil. Riske girmeye gerek yok.

Konuyu kapatır mısınız?
KONUYU KAPATIR MISINIZ

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı