RX 5700 ekran kartı eğik mi?

Justpub

Hectopat
Merhaba sayın Technopat sakinleri, birkaç gündür bilgisayardan uzaktım. Bugün baktığımda sanki ekran kartı yan cama dogru eğikmiş gibi geldi, aşırı yorgunluk sebebi ile işin içinden çıkamadım.

Sistem şu şekilde:

B450M S2H.
RX 5700 Sapphire (2 fanlı)
Cooler Master MB520.

Normalde kapagı çıkartıp ekran kartını yukarı kaldırmaya calıstım tabii çok zorlamadan ama hiç pay yok. Sadece yukarı biraz esmiyor gibi oluyor o da kuvvetten. Şimdi bu ekran kartı egik mi? (Tabii fotoğraflardan ne kadar anlaşılabilir ise)
Eğer öyleyse çat diye aşağıya düşüp anakartı veya ekran kartımın elimde kalma durumu var mı? Ne gibi zararı olur? Bu arada bu sebepten zarar görse garanti kapsamında mı oluyor?

IMG_20200719_003234.jpg

IMG_20200719_003130.jpg

IMG_20200719_002921.jpg

Allah'tan HD 7950 yada R9 390X falan takmamissin :) O zaman yamuğu görürdün :)
O derece mi 😀çok uzagım bu konulardan birde elektronik cihazlar hassas oluyor. Bi zarar görüp elimde kalmasını istemiyorum.
Bu tarz bir şey işinizi fazlasıyla görecektir.

vga holder
Evet bunuda görmüştüm aslında kasa içi İçin ışıklı figür tarzı birşey bakıyordum öyle değerlendiricem. Ama attığınız ürün fiyat olarakta çok güzelmiş. 😊
Eğik değil. Ama içinizin rahat etmesi için ekran kartı tutucu aparatı alabilirsiniz.
Yarın gene sakin kafa ile bakıcam ama sanırım bir aparat şart 😊

O derece mi 😀çok uzagım bu konulardan birde elektronik cihazlar hassas oluyor. Bi zarar görüp elimde kalmasını istemiyorum.

Evet bunuda görmüştüm aslında kasa içi İçin ışıklı figür tarzı birşey bakıyordum öyle değerlendiricem. Ama attığınız ürün fiyat olarakta çok güzelmiş. 😊

Yarın gene sakin kafa ile bakıcam ama sanırım bir aparat şart 😊

Kartın üstüne su terazisi koy istersen :)

O kart çok büyük kart değil. Yamuk da durmuyor. Şimdi sakince kapağı kapat ve kasayı yerine koy.

Valla benim kasa 1.5 metreden düştü, hiçbir şey olmadı :) Ama ekran kartı dışarıda idi :) :)

Kartın üstüne su terazisi koy istersen :)

O kart çok büyük kart değil. Yamuk da durmuyor. Şimdi sakince kapağı kapat ve kasayı yerine koy.

Valla benim kasa 1.5 metreden düştü, hiçbir şey olmadı :) Ama ekran kartı dışarıda idi :) :)
Maşallah 😀 yok ya ekran kartı eğimli fakat çok aşırı değil 😊
@Justpub hocam. Hiç bilmiyorum nasıl takılacağını. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır :)
👍 Teşekkürler
@Furkan17TR

Hocam sizleri tekrar rahatsız ediyorum. Garanti olması açısından bugün birde şu açıdan çektim fotoğrafı bu normal mi? Yuvaya tam oturması laızm değil mi? Hiç kasa toplamadım söküp takmadım bilemedim o yüzden.

Dosya Ekleri

• IMG_20200719_200601.jpg
    IMG_20200719_200601.jpg
    828 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:
Maşallah 😀 yok ya ekran kartı eğimli fakat çok aşırı değil 😊

👍 Teşekkürler.

@Furkan17TR

Hocam sizleri tekrar rahatsız ediyorum. Garanti olması açısından bugün bir de şu açıdan çektim fotoğrafı bu normal mi? Yuvaya tam oturması laızm değil mi? Hiç kasa toplamadım söküp takmadım bilemedim o yüzden.

Tam girmemiş gibi görünüyor güvenlik kilidini kaldırıp dogru bir şekilde takmanız lazım o bosluk görünmemeli RAM takmak gibi tam oturunca cıt sesi gelir zaten güvenlik kilidinden.

PCH facebook'da bir arkadaş kriko yerleştirmişti.Bence sende öyle yap :)

Redditte bununla ilgili bir konu vardı hocam lego kullanmışlar çok hosuma gitti öyle birşey düşünüyorum. 😀
Tam girmemiş gibi görünüyor güvenlik kilidini kaldırıp dogru bir şekilde takmanız lazım o bosluk görünmemeli RAM takmak gibi tam oturunca cıt sesi gelir zaten güvenlik kilidinden.
Hocam ama hiç kımıldamıyor yani normalde tam oturmamış olsa kımıldaması lazım değil mi?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı