RX 5700 ekran kartı eğik mi?

Justpub

Hectopat
Merhaba sayın Technopat sakinleri, birkaç gündür bilgisayardan uzaktım. Bugün baktığımda sanki ekran kartı yan cama dogru eğikmiş gibi geldi, aşırı yorgunluk sebebi ile işin içinden çıkamadım.

Sistem şu şekilde:

B450M S2H.
RX 5700 Sapphire (2 fanlı)
Cooler Master MB520.

Normalde kapagı çıkartıp ekran kartını yukarı kaldırmaya calıstım tabii çok zorlamadan ama hiç pay yok. Sadece yukarı biraz esmiyor gibi oluyor o da kuvvetten. Şimdi bu ekran kartı egik mi? (Tabii fotoğraflardan ne kadar anlaşılabilir ise)
Eğer öyleyse çat diye aşağıya düşüp anakartı veya ekran kartımın elimde kalma durumu var mı? Ne gibi zararı olur? Bu arada bu sebepten zarar görse garanti kapsamında mı oluyor?

IMG_20200719_003234.jpg

IMG_20200719_003130.jpg

IMG_20200719_002921.jpg

Merhaba sayın Technopat sakinleri, birkaç gündür bilgisayardan uzaktım. Bugün baktığımda sanki ekran kartı yan cama dogru eğikmiş gibi geldi, aşırı yorgunluk sebebi ile işin içinden çıkamadım.

Sistem şu şekilde:

B450M S2H.
RX 5700 Sapphire (2 fanlı)
Cooler Master MB520.

Normalde kapagı çıkartıp ekran kartını yukarı kaldırmaya calıstım tabii çok zorlamadan ama hiç pay yok. Sadece yukarı biraz esmiyor gibi oluyor o da kuvvetten. Şimdi bu ekran kartı egik mi? (Tabii fotoğraflardan ne kadar anlaşılabilir ise)
Eğer öyleyse çat diye aşağıya düşüp anakartı veya ekran kartımın elimde kalma durumu var mı? Ne gibi zararı olur? Bu arada bu sebepten zarar görse garanti kapsamında mı oluyor?

Eki Görüntüle 618380

Eki Görüntüle 618381

Eki Görüntüle 618384
Bence önemli bir sorun yok. Ben yamukluk bile görmedim gerçi ama varsa bile ben çok daha yamuk kartlar gördüm. Onlara bile bir şey olmadıysa buna hiç olmaz 😀

Yamukluk ben göremedim. Olsa bile sıkıntı değil, ekran kartı kaldırıcılar var. Onlardan alabilirsiniz. RX 5700 ağır bir ekran kartı, uzun zamanda sıkıntı yapabilir. Kutudan çıktı mı ekran kartı kaldırıcı?

Fotoğraflardan pek bir şey anlaşılmıyor.
Deep Cool'un şu ürününe göz atmanızı öneririm,çok takıldıysanız;

Bana eğik gelmedi. Tabi bu durum fotoğrafın açısından da kaynaklanıyor olabilir.

Ufak bir eğrilik sorun teşkil etmez.
Evet hocam açı kaynaklı anlamak biraz zor. Benimde beynim durmus vaziyette bir bakıyorum düz geliyor bir bakıyorum eğik 😀
Bu tarz eğiklikler ilerde problem yaşatır mı garanti açısından durum nedir acaba?
Aşık oldum :/.
Altına ekran kartı destekleyicisi alın 110 120 TL civarında.
Çok daha iyileri sizin olur inşallah hocam aslında figür tarzı birşey düşünüyorum ama eğiklik var mı onu anlayamadım. 😊
Bence önemli bir sorun yok. Ben yamukluk bile görmedim gerçi ama varsa bile ben çok daha yamuk kartlar gördüm. Onlara bile bir şey olmadıysa buna hiç olmaz 😀
Durmak yok devam diyorsunuz 😀 cahilim bu konularda bir zarar gelmesini istemiyorum açıkçası, erkenden önüne geçmek istiyorum 😊
Hocam sıkıntı yok gibi ya, biraz dert etmişsiniz sanki. :D
Biraz fazla takıntılıyımdır. Hele yorgunken 😀
Yamukluk ben göremedim. Olsa bile sıkıntı değil, ekran kartı kaldırıcılar var. Onlardan alabilirsiniz. RX 5700 ağır bir ekran kartı, uzun zamanda sıkıntı yapabilir. Kutudan çıktı mı ekran kartı kaldırıcı?
İşin aslı hatırlamıyorum hoca. Hazır kurulu gelmişti yarın Bi kontrol ederim. Ekran kartı destek aparatını nasıl yerleştirmeliyim yukarı biraz zorlayarak mı çünkü çok pay yok? Yada hiç zorlamadan aynı hizaya koyup daha düşmesini mi engelliyim 😊
Fotoğraflardan pek bir şey anlaşılmıyor.
Deep Cool'un şu ürününe göz atmanızı öneririm,çok takıldıysanız;

Evet bende ufaktan arayışlara girdim aslında figür düşünüyorum ama buda aklımda 👍😊
Ben kartın güç bağlantılarının olduğu kısımda hafif bir eğiklik gördüm. Güç bağlantısı da aşağıya doğru hafiften çektiriyordur en azından benim kasamda durum bu şekilde.
Aynen hocam internetten baktığımda ekran kartı egilmeleri genelde ekran kartının sağ tarafı yani. Kasanın ön yüzüne dogru. Benim kartta ise yan cam panele dogru bir eğilme güç girişinin oldugu yere dogru var gibi basınız agrır mı? 😀

Geri
Yukarı