RX 5700 junction sıcaklığı yüksek

Hocam bende MSI RX 5700 Gaming X kullanıyorum. Junction sıcaklığını düşürmek için yapabileceğin şeyler sadece undervolt ve kasa seçiminin iyi olması. 1750MHz 940MV yapıyorum ben. Stabil değerimi buldum. Sizde test ederek UV yapabilirsiniz. Ya da Radeon Software üzerinden Auto undervolt yapabilirsiniz. Maalesef aldığınız model sorunlu model ve o modele göre sıcaklıklar normal.

Peki siz de junction sıcaklığı 105 leri 110 ları buluyor muydu?
Peki kendisi kartın soğutma bloğunu söküp termal pedlerini değiştiremez mi?
Evet bunu bende merak ettim.

Değiştirir ama maliyet ve uğraş yüzünden kart zarar verme ihtimali var. Ve o soğutms bloğunu çıkarmak çok kolay değil.
Peki servis veya İtopya dan iade veya değiştirilmiş termal ped isteyemez miyim sizce?Sitesinde böyle bir bilgi yok çünkü.Bildiğim kadarıyla standartı tam termal ped kullanımı.

MSI Radeon RX 5700 Mech OC ekran kartım var ve oyunlarda sıcaklık 75 dereceye ulaşıyor ki buraya kadar sıkıntı yok. Ama overclock yapmasam da bağlantı yeri (junction) sıcaklığı 105-110 arası oluyor. AMD'den yapılan açıklamalarda 110 dereceye kadar normal denmişti ama internetten testlere baktığımda normalde RX 5700'lerin anlık sıcaklığı 75 derecede olduğunda junction sıcaklıklarının 90 civarında olduğunu gördüm. Garantiye göndermeyi düşünüyorum. Konu hakkında tecrübeli arkadaşların fikirlerini merak ediyorum.
Hiç uğraşmayın servise durumu anlatın termal pad'leri değiştirsinler. Zaten siz değişim yaparsanız ürün garanti dışı kalır.

Peki servis veya İtopya'dan iade veya değiştirilmiş termal ped isteyemez miyim sizce? Sitesinde böyle bir bilgi yok çünkü. Bildiğim kadarıyla standartı tam termal ped kullanımı.

İtopya yapmaz siz yaparsanız VRAM, GPU ve devrelere zarar verirseniz zor olur, ayrıca bir fanı çıkardığnız anda garanti dışı.

Servis kesin yapar mı peki sizce eğer yapmayacaklarsa böyle uzaktan eğitim döneminde ekran kartsız kalmak üzebilir de.Eğer değiştiricekleri kesinse gönderiyim hemen.Bu arada msi teknik servis yazdığımda birsürü yer çıkıyor,hangisine göndermeliyim biliyor musunuz?

Geri
Yukarı