RX 5700 to RX5700 XT BIOS güncelleme

Samcorno

Decapat
Merhaba arkadaşlar RX 5700 karti 5700xt performansinda çalıştıran arkadaşlar olmuş BIOS değişimi ile video ve forumlarda gördüm 5700xt BIOS Techpowerup.com'da buldum Sapphire Pulse RX 5700 kullaniyorum cift BIOS var acaba ne kaybederiz? Havalar serin biraz fan yukseltsek bence altindan kalkabilir siz ne dersiniz? Veya deneyen oldumu 115FPS veren oyundan 132 FPS alıyordu gayet hoş tabii garanti dışı kalmasi muhtemel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atiflash ile değiştirdim. Sorunsuz çalışıyor gibi. Resimleri ve değerleri paylaşacağım.
Bu millet Ekran kartlarını deney maymunu gibi kullandı yıllarca mining uğruna.. timing mi biraktik voltaj mi bıraktık :) jumanjiteam

Hocam işe yaradı mı? durumu nedir ekran kartının?

Hocam 1.5 aydır sorunsuz kullanıyorum geç oldu kusura bakmayin.
Ekran kartı belli olsun diye monitörü kasaya dayayip cektim ekran karti 5700'dür,xt olanda 2 boru geçer. hurafe olduğuna inanan arkadaslar var ekran kartına +500boost verip bios değişimine macera aramayin vs.
BIOS'u techpowerup Sapphire pulse rx5700xt olarak indirdim ve atiflash_293ile kurdum suanda kendini 5700xt zannediyor :)
Ortalama 100fps veren oyunda 10fps fark alıyorum 110fps ısıda önemli değişiklik yok 75 derece ortalama her oyunda ultra high ayarlarda oynuyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20200127_061750.jpg
    IMG_20200127_061750.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 200
Ahhahaah iyi benzetme. cuda çekirdek transistör sayısı haric herşey aynı.. adamlar aynı çekirdeği sınırlandırmış resmen salakça şeylerin hiçbir zaman pesinden koşmadim 1750mhz hızında çalışan bir 5700 neden bios sonrası 2000mhz boost yapıp 10 15 fps fazla alırken aynı zamanda thermal olarak ısınma yaşamıyor ? Hadi ben kopyalayip icon'lara tıklayınca oyunların açılacağına inanıyorum, bence video platformlarinda testlere bakabilirsiniz sonuçlar güzel..

Ahhahaah iyi benzetme. cuda çekirdek transistör sayısı haric herşey aynı.. adamlar aynı çekirdeği sınırlandırmış resmen salakça şeylerin hiçbir zaman pesinden koşmadim 1750mhz hızında çalışan bir 5700 neden bios sonrası 2000mhz boost yapıp 10 15 fps fazla alırken aynı zamanda thermal olarak ısınma yaşamıyor ? Hadi ben kopyalayip icon'lara tıklayınca oyunların açılacağına inanıyorum, bence video platformlarinda testlere bakabilirsiniz sonuçlar güzel..
Sürücü olarak xt mi normal mi kullanıyorsunuz?

Bende 5700XT var kıskandım . :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı