RX 5700 Undervolt Nasıl Yapılır?

CaptainMarvel

Centipat
Yer
İstanbul Trip
Daha fazla  
Meslek
Social Media Editor
Arkadaşlar RX 5700 ekran kartıma undervolt yapıp daha stabil çalışmasını istiyorum yardımcı olabilecek var mı?

Aşağıda verdiğim resimlerde adam yazmışda ayarları nasıl yapmam gerekiyor. AMD ayarları benim bilgisayardan çektiğim ekran alıntısı.

Yukarıdaki ise yapmam gereken ayarlar?

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Watman voltaj ayarını 940 mv yap (en sagdaki olan çubuğu aşağı indireceksin) apply diyip kullan. Furmak programı ile test et, oyunlarda test et. Ekranda değişik şekiller çıkmıyorsa, kapanmiyorsa voltajı biraz daha düşürebilirsin. Sorun oluyorsa voltaji arttir. En stabil halde eüşük voltaji bulmaya çalış

Watman voltaj ayarını 940 mv yap (en sagdaki olan çubuğu aşağı indireceksin) apply diyip kullan. Furmak programı ile test et, oyunlarda test et. Ekranda değişik şekiller çıkmıyorsa, kapanmiyorsa voltajı biraz daha düşürebilirsin. Sorun oluyorsa voltaji arttir. En stabil halde eüşük voltaji bulmaya çalış
Senin değerler nedir?

Senin değerler nedir?
5700 için 1650-1700 MHz Core clock @940-960mV deneyebilirsin. Çok büyük ihtimalle stabil çalışacaktır. Sabit ayar bulamazsan Wattman üzerinden auto undervolt ile bir deneme yap, daha sonra orada otomatik olan çıkan değerlerin biraz altına inmeye çalışabilirsin.

Senin değerler nedir?
1750 mhz 0.938 volt, power %-2. Ama benim kartın silikon yapısı sağlam çıktı, 0.920 voltta bile çalışabiliyor ama stabil değil. Mesela chrome sekmeleri arasında geçiş yaparken bilgisiyarda görüntü gidiyor :) tabi her zaman değil nadiren. 0.920 volt ile furmak stabilite testinden geçiyor ama dediğim gibi stabil değil. Bu değerler çoğu ekran kartında uyumlu olmaz, her kartın silikon yapısı chipi farklı, bazı kartlar 0.950 mv yi bile goremezken, bazıları 0.900 lere kadar inebilir.

5700 için 1650-1700 MHz Core clock @940-960mV deneyebilirsin. Çok büyük ihtimalle stabil çalışacaktır. Sabit ayar bulamazsan Wattman üzerinden auto undervolt ile bir deneme yap, daha sonra orada otomatik olan çıkan değerlerin biraz altına inmeye çalışabilirsin.
Dostum RX 5700 kullanıyorum, son zamanlarda MHz oyunlarda 1500-1600' lerden bir anda 100-200 Mhz' ye düşüyor. LOL ve PUBG' de FPS düşüşü gibi görüntü yavaşlaması hissediyorum. Bu dediğin ayarları MSI after burnerden nasıl yapabilirim denedim ama başaramadım, detaylı anlatabilir misin? Sistemim R5 2600 16gb(2x8 2666Mhz Ram) RX 5700 CM 750W 80+GOLD PSU ve SSD' de yüklü oyunlar/programlar. Format attım, windows 10 orijinal, Bios güncel.

Dostum RX 5700 kullanıyorum, son zamanlarda MHz oyunlarda 1500-1600' lerden bir anda 100-200 Mhz' ye düşüyor. LOL ve PUBG' de FPS düşüşü gibi görüntü yavaşlaması hissediyorum. Bu dediğin ayarları MSI after burnerden nasıl yapabilirim denedim ama başaramadım, detaylı anlatabilir misin? Sistemim R5 2600 16gb(2x8 2666Mhz Ram) RX 5700 CM 750W 80+GOLD PSU ve SSD' de yüklü oyunlar/programlar. Format attım, windows 10 orijinal, Bios güncel.

MSI Afterburner kullanma, amd wattman ile birlikte sorun yaşatıyor. Sorunu çözmen için ilk önce MSI afterburner ve onun yan programlarını tamamen sil, sonra amd wattman global ayarlardan tüm ayarları resetle. Sorun düzelecektir.

MSI Afterburner kullanma, amd wattman ile birlikte sorun yaşatıyor. Sorunu çözmen için ilk önce MSI afterburner ve onun yan programlarını tamamen sil, sonra amd wattman global ayarlardan tüm ayarları resetle. Sorun düzelecektir.
MSI after burner yüklemeden önce yoktu problem evet... Yüklendikten sonra ortaya çıktı. Umarım düzelir cevabınız için çok teşekkürler.

Merhaba, bende de MSI RX5700 mevcut. Malum adrenalin güncellendi, güncel driverda nasıl voltaj düşürebilirim ? Önerdiğiniz ayarlar var mıdır ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı