RX 5700 ve RX 5700 XT'ye yazılımsal Ray Tracing desteği gelebilir mi?

Bahuda

Decapat
RX5700 ve RTX2060 arasındayım. Eğer RX5700'e Ray Tracing desteği gelebilirse ben RX5700 alacağım. Sizce Ray Tracing desteği gelebilir mi?

Bildiğim kadarıyla Ray Tracing teknolojisi sadece yazılımsal değil aynı zamanda donanımsal maliyeti olan bir teknoloji. 5700 veya 5700XT gibi kartlarda Ray Tracing yapabilecek donanım olmadığı için yazılım desteği gelirse kartın performansının bayağı düşmesi söz konusu. Ray Tracing geleceğini düşünmüyorum.

NVIDIA GTX 1060 ve üstüne yazılımla getirdiğini bildiğimize göre neden olmasın diyebiliriz. Ama AMD getirmeye de bilir. Getirse zaten FPS yerle bir olacaktır, aynı 1080Ti'da bile yerle bir olduğu gibi. 1060, 1070 falan hiç bahsetmiyorum bile. Özellik var ama 20-30FPS'e düşüyor oyun ki bu da getirdik demek için getirdikleri bariz belli.

Bu işin öznel yargısı olmaz. RX 5700 XT bile 2080'e kafa tutabiliyorsa 5950 XT ne olur acaba?
Saf kas gücü olarak Amd başarılı, fakat Ray Tracing gibi teknolojiler'de geride, bahsettiğiniz kart'lar başarılı olsa bile çoğu kişiye problem yaşatıyor. Burada neredeyse hergün 5700 XT'den problem yaşıyan insan görüyorum, ona isnina den çok başarılı bir GPU üreticisi değil dedim.

@Hielah Bu GPU'da değil de yazılım kısmında sıkıntılı olduğunu gösterir. Dediğin gibi, performans olarak çok iyi kartlar üretiyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı