RTX 2060'dan RX 5700 XT'ye geçmek

Bakın her şeyden önce kartım 1 senelik bir kart ve aldığımın 150 lira üstüne satıyorum. 2. olarak alacağım kartı 450 TL vererek alacağım. Bundan dolayı bana baya mantıklı geldi.
İleride garantisi devam eden bir kartı bitmiş karta göre satmak hem daha kolay hemde daha az zararlı.

Her güncellemede acaba stabil hâle geldi mi diye düşünmektense RTX ile devam etmek bence çok daha iyi. Evet FPS önemli bir unsur ama sıcaklık, güç tüketimi, stabil çalışma gibi faktörler de çok önemli. 5-10 FPS fazla verebilir fakat RTX 2060 da aşağı kalır yanı yok diye düşünüyorum.

Arkadaşlar saçmalayın RTX 2060 ile RTX 2070 arasında bile 12 FPS fark var ortalama olarak, kaldıki RX 5700 XT, RTX 2070 Süpere çok yakın bir kart, yeni driverlarla sorunlar çözüldü denilebilir, geri kalan sorunların çözümü ise manuel olarak halledilebilir. Sıcaklık demişler, sanırsam Ventus, Tuf, Gigabyte windforce modellerinin 80 dereceleri zorladığından haberiniz yok, o kartların soğutucuları 100 gram ve arka plakaları plastikten yapılıyor. Bütçeniz varsa kesinlikle geçin, diğerlerine aldırmayın, kendileri RTX'e para vermişler, şimdi RX sorunları çözüldü vs. şimdi onlarda RX'e geçmek istiyor ama geçemiyorlar.

Her güncellemede acaba stabil hâle geldi mi diye düşünmektense RTX ile devam etmek bence çok daha iyi. Evet FPS önemli bir unsur ama sıcaklık, güç tüketimi, stabil çalışma gibi faktörler de çok önemli. 5-10 FPS fazla verebilir fakat RTX 2060 da aşağı kalır yanı yok diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
gördüğünüz üzere 5-10 fps ile çok bir alakası yok.

Arkadaşlar saçmalayın RTX 2060 ile RTX 2070 arasında bile 12 FPS fark var ortalama olarak, kaldı ki RX 5700 XT, RTX 2070 Super'e çok yakın bir kart, yeni Driver'larla sorunlar çözüldü denilebilir, geri kalan sorunların çözümü ise manuel olarak halledilebilir. Sıcaklık demişler, sanırsam Ventus, TUF, Gigabyte Windforce modellerinin 80 dereceleri zorladığından haberiniz yok, o kartların soğutucuları 100 gram ve arka plakaları plastikten yapılıyor. Bütçeniz varsa kesinlikle geçin, diğerlerine aldırmayın, kendileri RTX'e para vermişler, şimdi RX sorunları çözüldü vs. şimdi onlarda RX'e geçmek istiyor ama geçemiyorlar.

Kimse saçmalamıyor fikirlerini paylaşıyorlar. Ne kadar fazla ısı o kadar kartın ömrünü tüketir. İlla ki FPS farkları olacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
gördüğünüz üzere 5-10 FPS ile çok bir alakası yok.

Eğer Battlefield oyunlarını seviyorsan AMD al çünkü Battlefield oyunlarının yapıldığı motor AMD optimizasyonlu (BF5 ve BF1 hakkında konuşuyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı