RX 5700 XT %100 fan hızı ve yüksek sıcaklık

Sıkıntı büyük. Ekran kartı termal macununu yenileyin, toz varsa temizleyin. Başka yapacak bir şey yok.

İşte sıkıntı da orada. Ekran kartını temizleyince bu sorunlar oldu ve Forza Horizon 4'ü her şey Ultra'da 2 ay boyunca oynadım. Temizlik gerekiyordu, temizledim ve bunlar oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atabilirseniz iyi olur.

Aynı kartın Sapphire Pulse modelini kullanıyorum ama daha oyunda 55 dereceyi geçtiğini görmedim. Yanlış hatırlamıyorsam 60 derece altında fanları çalışmıyordu. 1 saat stres testinde de Max 73 dereceyi görmüştüm. Değerleriniz hiç normal değil. Afterburner üzerinden OC yaptınız mı? Kasanızın modeli nedir?

Kasamın modeli Gamepower mythril ancak hava sürkilasyonu çok iyi önde RGB'yi güzel göstermesi için yarı mesh ızgaranın önüne beyaz kağıt koymuşlardı aldım önde 3 adet Deep coolun fanları var üsttede bir tane Deep coolun fanı var egzoz fan olarak bir de arkada fan var Gamepower'ın yani 3 içeri hava veriyor 2 atıyor işlemcim 60 derecenin üstüne aşırı zor çıkıyor soğutucum MSI GG Core Frozr S işlemcim Ryzen 5 3600 4.2GHz'e sabitledim voltajı 1.1 düşürdüm ve 2 ay bounca stabildi taaki temizleyene kadar DDU işlemini bile yaptım ama olmuyor.
Soğutucuyu tam taktınız mı?

Taktığıma eminim çünkü vidalar oturmazdı ki.

Kasamın modeli Gamepower mythril ancak hava sürkilasyonu çok iyi önde RGB'yi güzel göstermesi için yarı mesh ızgaranın önüne beyaz kağıt koymuşlardı aldım önde 3 adet Deep coolun fanları var üsttede bir tane Deep coolun fanı var egzoz fan olarak bir de arkada fan var Gamepower'ın yani 3 içeri hava veriyor 2 atıyor işlemcim 60 derecenin üstüne aşırı zor çıkıyor soğutucum MSI GG Core Frozr S işlemcim Ryzen 5 3600 4.2GHz'e sabitledim voltajı 1.1 düşürdüm ve 2 ay bounca stabildi taaki temizleyene kadar DDU işlemini bile yaptım ama olmuyor.

Taktığıma eminim çünkü vidalar oturmazdı ki.
Belli ki kartınızı temizledikten sonra bir şeyleri yanlış yapmışsınız. Açıp tekrar kontrol edin. Garanti dışı kalmıştır muhtemelen açtığınız için.

XFX tasarım olarak hoş fakat fırın gibi çalışıyor. Siz de temizlerken yanlış bir şey yapmışsınız ve ısı daha da katlanmış. Garantiye gönderin diyeceğim fakat garanti kabul eder mi muamma.

Temizledimden kastım içini açtım ve bu konularda bilgiliyim o konuda sıkıntı yok gayet dikkatlice açtım ekran kartını süpürge ile soğutucu bloğun içindeki tozları aldım kulak çöpü yardımı ile de kartın üzerindeki tozları nazikçe aldım o kadar.

Belli ki kartınızı temizledikten sonra bir şeyleri yanlış yapmışsınız. Açıp tekrar kontrol edin. Garanti dışı kalmıştır muhtemelen açtığınız için.

Muhtemelen öyle oldu.
Ama sıkıntıda şurada arkadaşlar ben nerede hata yaptıysam düzelte bilecek kadar bilgiye ve tecrübeye sahibim sorunun kaynağını bulmada sorun yaşıyorum.
Ha bu arada önceki yazdığımı görmeyen arkadaşlar varsa Forza Horizon 4'ü en yüksek ayarla da açınca oyunun oynayabildiğim kısımına gelince bilgisayar kapanıyor. Bağlantı yeri sıcaklığım 120 dereceleri görebiliyor normal mi ha bu arada ekran kartı RAM'im'de 80 derecelerde ne yapmam gerek. VRAM sıcaklığım normal 65-70 arası GPU'mda 65-75 arası.
XFX ise hemen iade edin. Şansınız varsa satın...

Sorunu bulabilsem sorununu yazarım ve satarım aslında ya da çözerim öyle satarım en azından ucuza satmış olmam 3 aylık tertemiz ekran kartı.
Arkadaşlar belki düzelmiştir diye oyuna girdim yine olmadı yardımlarınızı bekliyorum
Bu arada stress testinde iken kapanma yok sadece ve sadece oyunda.
Birşey fark ettim XFX'in sitesinde benim kartım 1980MHz Boost clock ama Radeon ayarlarına girdiğimde kartım 2120 MHz'de çalışmaya zorlanıyor kapanma sebebi ve bağlantı noktasının 120 derece olmasının sebebi bundan olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı