RX 5700 XT boşta 55 derece

kee045k

Decapat
Arkadaşlar, RX 5700 XT boştayken 55 derece, oyundayken 65-75 derece oluyor. Ama boşta bu kadar fazla olması anormal değil mi? Bir de MSI Afterburner'dan baktım. GPU clock 800 MHz, Memory clock ise 1750 MHz. Bunların nasıl düşürebilirim? Monitörüm 2K 144Hz, 60Hz yapınca Memory clock 200'lere düşüyor sıcaklık ve GPU clock aynı kalıyor. Nasıl bu sorunu düzeltebilirim? Bu arada model MSI Gaming X.

Arkadaşlar, RX 5700 XT boştayken 55 derece, oyundayken 65-75 derece oluyor. Ama boşta bu kadar fazla olması anormal değil mi? Bir de MSI Afterburner'dan baktım. GPU clock 800 MHz, Memory clock ise 1750 MHz. Bunların nasıl düşürebilirim? Monitörüm 2K 144Hz, 60Hz yapınca Memory clock 200'lere düşüyor sıcaklık ve GPU clock aynı kalıyor. Nasıl bu sorunu düzeltebilirim? Bu arada model MSI Gaming X.

hocam pc boştayken ekran kartınızın fanları çalışmıyor. Yani siz youtube ve chrome gibi uygularda takılırken fanlarınızın 0rpm. Bu sıcak havalarda da yutup chrome gibi uygulamaları kullanırken 0 fan ile 50-55 dereceler normal.
Kartlar genelde çalıştığı değerleri kendileri belirler bunlara arka planda çalışam uygulamalar vs dahil onlara göre çalışır hepimizin kartı öyle çalışıyor yani. Memory clock boşta 1750 ise onu da ekranın hertz ayarını 143.55-143.99z ye düşürerek yapabilirsniz. ama bir sorun yok ben de Nvdia rtx 2060 kullanıyordum. Kart aşırı ısınıyordu warzone da 83 derece oluyordu. İade edip 5700 Xt’ye geçtim oldukça memnunum soğutmasından ve genel performansından baya etkilendim açıkcası amd yıllar sonra beni etkilemeyi başardı.

Oyunda 65 75 normal değerler boşta o değerlerde normal ben NVIDIA kullanıyorum bendede 46 47 derece.

Zero fan özelliği açıksa normal 50 derecenin üzerine çıktığı zaman fanlar yavaş yavaş dönmeye başlıyo. Manuel fan ayarı yaparsanız ısı düşecektir.

Geri
Yukarı