RX 5700 XT DisplayPort problemi

Tolgayalcn

Hectopat
Makaleler
2
Daha önce Apex Legends'te aldığım bir hata hakkında konu açmıştım. Ekran kartı bir anda cevap vermeyi kesiyordu. Şimdi sorunun kaynağını tam olarak çözmüş durumdayım. DP kablo ile görüntü alıyordum ve birçok oyunda ekran gidiyordu. HDMI kablo takınca sorun tamamiyle ortadan kalktı. Ancak elbette her kullanıcı gibi DP aracılığı ile görüntü almak istiyorum. Bu sorunu daha önce yaşayan var mı? Yeni bir kablo siparişi versem sorun ortadan kalkar mı? Yoksa problem ekran kartında mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce Apex Legends'te aldığım bir hata hakkında konu açmıştım. Ekran kartı bir anda cevap vermeyi kesiyordu. Şimdi sorunun kaynağını tam olarak çözmüş durumdayım. DP kablo ile görüntü alıyordum ve birçok oyunda ekran gidiyordu. HDMI kablo takınca sorun tamamiyle ortadan kalktı. Ancak elbette her kullanıcı gibi DP aracılığı ile görüntü almak istiyorum. Bu sorunu daha önce yaşayan var mı? Yeni bir kablo siparişi versem sorun ortadan kalkar mı? Yoksa problem ekran kartında mı?

Dostum ekran kartından memnun musun bende Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC almayı planlıyorum. Sıcaklık değerleri nasıl? Bir problemi var mı? Cevaplarsan sevinirim.

Dostum ekran kartından memnun musun bende Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC almayı planlıyorum. Sıcaklık değerleri nasıl? Bir problemi var mı? Cevaplarsan sevinirim.
Sıcaklık değerlerinden çok memnunum kartın, bence rakipleri arasında en iyilerden. Oyunlarda ortalama 62,63 derece yükte maximum 72 gördüm stres testinde.

Ben 5700 xt'ye eski GTX 1080 kartım ile her oyunda crash yemekten bıkmam üzerine geçtim, çok memnunum. Yapmayı unuttuğum bir ayar yüzünden böyle bir problem yaşamış ve hemen çözmüştüm sadece. Sen görmek istediğini görüyorsun, her gün bu kart hakkında değil, tüm kartlar hakkında konu açılıyor. Google'a 2080 ti ısınma sorunu, crash sorunu vs. yazarsan bir sürü konu bulabilirsin. Bu 2080 ti ekran kartının kötü olduğu anlamına mı gelir? Tabi ki hayır. Her kartta problem yaşayabilirsin ve neredeyse her problemin bir çözümünü bulabilirsin. Ben 3.500 tl'lik kart ile 4K 60 FPS oyunun keyfini çıkarıyorum, bu saatten sonra kimse beni aynı performansı 6.000 tl'ye ancak verebilen NVİDİA kartlara geri döndüremez, tabi bu fiyat ve kalite anlayışı devam ettiği sürece.

Öncelikle sorunun tam olarak benim yaşadığım sorun ile aynı mı? Foruma sorunun hakkında konu açtın mı? Konunun AMD ile bir alakası olmama şansı sence hiç yok mu? Driver'ını WHQL sürümünü mü kullanıyorsun? Ki burası önemli bir nokta, lütfen kontrol et. İnsanları yanlış yönlendirmeyin.
👍🏻SEN ADAMSIN👍🏻
Ben de bu nitro+ alıcam birkaç aya inşaallah.
Tam bir f/p ürünüdür.Bu videoya bi göz atmanı istiyorum.https://youtu.be/5McVc0SQMHU

Geri
Yukarı