RX 5700 XT siyah ekran problemi

kafkef89

Hectopat
Arkadaşlar oyun esnasında siyah ekran alıyorum. Sistem daha yeni. Dün GPU Z isimli programı indirdim. Programı açtığım zaman soru işareti ile gösterilen yerde şöyle bir uyarı veriyor. Siyah ekran almamın nedeni bu olabilir mi?

1602360778179.png

Bende de ilk başlarda siyah ekran sorunu oluyordu RX 5500 XT ile. Directx falan kurulu mu? Ben GTA 5'i yükleyince kendi kendine çözülmüştü. GTA 5 yüklerken yanında Directx falan yüklüyor ya sanırım onlar sayesinde çözüldü. Çünkü GTA 5'den önce sürekli siyah ekran sorunu oluyordu ve GTA'dan önce oynadığım oyunlar eski oyunlar idi.

Bende de ilk başlarda siyah ekran sorunu oluyordu RX 5500 XT ile. DirectX falan kurulu mu? Ben GTA 5'i yükleyince kendi kendine çözülmüştü. GTA 5 yüklerken yanında DirectX falan yüklüyor ya sanırım onlar sayesinde çözüldü. Çünkü GTA 5'den önce sürekli siyah ekran sorunu oluyordu ve GTA'dan önce oynadığım oyunlar eski oyunlar idi.

Sanırım kurulu değil. Kurulu olmaması siyah ekran yapar mı? Kurayım mı sence?

Onunla alakası yok. Anakartın PCIe x16 3.0 olmasından bahsediyorum.

Radeon Software'de hangi özellikler açık? Geliştirilmiş senkronizasyon açıksa kapat.

Ayrıca hangi sürücüyü kullanıyorsun?

Siyah ekran alıyorum derken bilgisayar tamamen mi kitleniyor yoksa gidip geliyor mu?

Anakart modeliniz nedir?

Gigabyte B450M GAMING.

Bende de ilk başlarda siyah ekran sorunu oluyordu RX 5500 XT ile. DirectX falan kurulu mu? Ben GTA 5'i yükleyince kendi kendine çözülmüştü. GTA 5 yüklerken yanında DirectX falan yüklüyor ya sanırım onlar sayesinde çözüldü. Çünkü GTA 5'den önce sürekli siyah ekran sorunu oluyordu ve GTA'dan önce oynadığım oyunlar eski oyunlar idi.

DxDiag'dan baktım, DirectX'in en güncel sürümü kuruluymuş.

Güç kaynağınız nedir?

Corsair RM50.

Onunla alakası yok. Anakartın PCI-e X16 3.0 olmasından bahsediyorum.

Radeon Software'de hangi özellikler açık? Geliştirilmiş senkronizasyon açıksa kapat.

Ayrıca hangi sürücüyü kullanıyorsun?

Siyah ekran alıyorum derken bilgisayar tamamen mi kitleniyor yoksa gidip geliyor mu?

Formdan bir arkadaş Radeonsuz kurulum yapınca siyah ekran hatasının çözüldüğünü söyledi. Radeonsuz kullanıyorum ama yeni indirdiğim oyunda yine siyah ekran aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı