RX 5700 XT Ethereum madenciliği ClayMoreMiner'da yüksek sıcaklık

Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar,

Bugün ClaymoreMiner indirdim ve gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra. Miner'ı başlattım fakat gözüme çarpan noktalardan bir tanesi ekran kartım aşırı derecede ısınıyor (67 C derece) ve buna ek olarak 210W elektrik çekiyor.

Bunda bir anormallik olduğunu düşünüyorum. Neden olabilir? Nasıl düzeltebilirim yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar,

Bugün claymoreminer indirdim ve gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra. Miner'ı başlattım fakat gözüme çarpan noktalardan bir tanesi ekran kartım aşırı derecede ısınıyor (67 C derece) ve buna ek olarak 210W elektrik çekiyor.

Bunda bir anormallik olduğunu düşünüyorum. Neden olabilir? Nasıl düzeltebilirim yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Çok değil ki.

Mining bilmediğimden soruyorum 67 derece sıcaklık bu madencilik için yüksek bir sıcaklık mı oluyor? Çünkü normalde bir ekran kartı için 67 derece sıcaklık aşırı derece bir sıcaklık değildir.

Arkadaşlarımın kartları 48-50 derece arasında çalışıyor ve benden çok çok daha az 150-190 arası
Mining bilmediğimden soruyorum 67 derece sıcaklık bu madencilik için yüksek bir sıcaklık mı oluyor? Çünkü normalde bir ekran kartı için 67 derece sıcaklık aşırı derece bir sıcaklık değildir.

watt çekiyor maden yaparken o yüzden böyle bir ikileme düştüm.

Mining bilmediğinden soruyorum 67 derece sıcaklık bu madencilik için yüksek bir sıcaklık mı oluyor? Çünkü normalde bir ekran kartı için 67 derece sıcaklık aşırı derece bir sıcaklık değildir.

Kart araklıksız hiç durmadan çalışacak ideal sıcaklık 60 derece altıdır. Zaten mining VRAM istiyor GPU çekirdeğe underclock yapılıp VRAM'larin freakansı arttırılır.

Kart araklıksız hiç durmadan çalışacak ideal sıcaklık 60 derece altıdır. Zaten mining VRAM istiyor GPU çekirdeğe underclock yapılıp VRAM'larin freakansı arttırılır.
İdeal sıcaklık 60 derece olsa bile 67 derece sıcaklık aşırı derece bir sıcaklık olmaz o zaman dostum :) 80-90 dereceler aşırı diye belirtilir.

Mining için yapılmış bir kasada çalıştırıyorsanız evet 67 derece fazla. Bu etkileyen birçok husus var. Kartın fanları, kasa fanlarının hızları, undervolt yapılıp, yapılmamış olması.
İdeal sıcaklık 60 derece olsa bile 67 derece sıcaklık aşırı derece bir sıcaklık olmaz.
Mining yaparken öyle olmuyor. 38-40 derecelere düşürülebiliyor.

İdeal sıcaklık 60 derece olsa bile 67 derece sıcaklık aşırı derece bir sıcaklık olmaz o zaman dostum :) 80-90 dereceler aşırı diye belirtilir.

7 derece az gibi gelebilir ama bu kart akşam 2 CS atarım sonra kapatırım değil belki 1 sene boyunca durmadan çalışacak o yüzden ne kadar serin o kadar iyidir. Genelde 55 altı olur ama 67 bu havada fazla arkadaş voltaj ayarı tam yapamamış galiba o yüzden sıcaklıklar artmış. RX 5700 XT'ler normalde 140Watt'ta çalıştırılıyor ama arkadaş 210 yapınca fazlaca ısınmış.

Şu ayarları yaparak kartın MH'sini 52.4'e Watt'ını 98'e indirdim ve kartın sıcaklığı 39-40 derece arasında gidip geliyor.

Yalnız yazılımından baktığımda %99 ile çalıştığını gösteriyor :)

Geri
Yukarı