RX 5700 XT GPU hızı normal mi?

redrevenge

Centipat
Öncelikle merhabalar dün CS:GO için özel çözünürlük oluşturdum ve oluşturduğumdan itibaren saat hızı böyle. Normal mi bilmiyorum fakat özel çözünürlük oluşturmadan önce CS:GO'da en fazla 1300 MHz'ye çıkıyordu ama şu an 2000'e kadar çıkıyor DDU ile Driver silip yükledim ancak düzelmedi. Masaüstünde bu MHz ile çalışması bana anormal geldi. Fotoğrafı oyundan yeni çıktığımda çektiğim için sıcaklık biraz fazla. Şimdiden teşekkürler.

tekno.JPG

Attığınız fotoğrafa göre normal çalışıyor boşta. 796mhz ve kullanım %9. Boşta normal değerler bunlar. Oyunlarda ise 2000mhz'e kadar çıkması zaten normal. Çıkmazsa sorun olduğunu düşünürdüm. Attığım alıntı şuandan. AMD'nin resmi sitesinde 1905 mhz demiş. Ama unutmayın elinizde kart referans değil. 2000mhz e kadar çıkması normal.
2.JPG
Ekran Alıntısı.JPG

Attığınız fotoğrafa göre normal çalışıyor boşta. 796mhz ve kullanım %9. Boşta normal değerler bunlar. Oyunlarda ise 2000mhz'e kadar çıkması zaten normal. Çıkmazsa sorun olduğunu düşünürdüm. Attığım alıntı şuandan. AMD'nin resmi sitesinde 1905 mhz demiş. Ama unutmayın elinizde kart referans değil. 2000mhz e kadar çıkması normal.
Eki Görüntüle 535604Eki Görüntüle 535602
Teşekkürler fakat CS:GO'da 2000 mhz'e kadar çıkması bence normal değil.Özel çözünürlüğü yapmadan önce dediğim gibi en fazla 1300 görüyordum özel çözünürlüğü kaldırsam da düzelmedi.

Teşekkürler fakat CS:GO'da 2000 mhz'e kadar çıkması bence normal değil.Özel çözünürlüğü yapmadan önce dediğim gibi en fazla 1300 görüyordum özel çözünürlüğü kaldırsam da düzelmedi.
Oyunlarda boost mhz değerine çıkmasından daha doğal bireşy yok. 2 dk bekle CS GO açıp geliyorum. Hiçbir özel ayar yapmadan mhz değerlerine bakalım. 1300 mhz olarak gördüğünüz VRAM frenkansı olabilir.
2020.04.14-15.36_01 (2).png

Değer gördüğünüz gibi. Bir özel ayar yapmadım. Olması gereken mhz değeri bu.

Dosya Ekleri

• 2020.04.14-15.36_01.png
    2020.04.14-15.36_01.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Anladım çok teşekkür ederim
Oyunlarda boost mhz değerine çıkmasından daha doğal bireşy yok. 2 dk bekle CS GO açıp geliyorum. Hiçbir özel ayar yapmadan mhz değerlerine bakalım. 1300 mhz olarak gördüğünüz VRAM frenkansı olabilir.
Eki Görüntüle 535622
Değer gördüğünüz gibi. Bir özel ayar yapmadım. Olması gereken mhz değeri bu.
Anladım çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı