RX 5700 XT GTA V düşük FPS

Ben Ryzen 7 2700X ile RX 5700 XT dediğimiz kartı rahatlıkla besleyebiliyorum. Sıcaklıktan dolayı olabilir. Belki termal macunlar kurumuştur. Ek olarak güç kaynağınız ne? Yetersiz güç böyle bir şeye sebep olabilir.

Darboğaz zaten düşük çözünürlükte olur. Çözünürlük artınca ekran kartına binen yük artar ve işlemcinin yükü azalır. Bu yüzden işlemci tek çekirdek ve çok çekirdek darboğazı ortadan kalkar ama sizin işlemciniz ve ekran kartınız ile bu sorun 1080p çözünürlükte de olmamalı.
R5 3600X 5700XT'ye bırak 1080P Ultrada, Lowda bile darboğaz yapması mümkün değil.

MSAA kaç x'de? Ben 2K ultra oynuyorum 60-70 FPS veriyor MSAA 2x'de. Bu ayarı x8 yapınca 3090 bile 1080p'de 60 FPS anca veriyor.

Her ayar Very High ayarında duruyor. Bazıları Ultra olabiliyor ama onlarda Very High ayarında gölge keskinleştirme 8X, FXAA on, mssa 2X ekran tazeleme oranına sabit o da zaten 144 Hz yani daha fazla yara açabilirim demek bu.

Her ayar Very High ayarında duruyor. Bazıları Ultra olabiliyor ama onlarda Very High ayarında gölge keskinleştirme 8X, FXAA on, mssa 2X ekran tazeleme oranına sabit o da zaten 144 Hz yani daha fazla yara açabilirim demek bu.

Advanced kısmındaki ayarları en düşüğe alıp bir dener misin (%100 yerine %0 yaparak) orası FPS'yi bayağı bir kesiyor çünkü.

Geri
Yukarı