RX 5700 XT için minimum işlemci

okannedim

Hectopat
Arkadaşlar Amazon'dan bilgisayar topluyorum, ekran kartı ve işlemci'de 4000 civarı bütçem var.
Düşündüğüm ekran karti: Amazon.com: AMD Radeon RX 5700 XT PCIe 4.0 VR Ready Graphics Card with 8GB GDDR6 Memory and Support for up to 6 Monitors (RX5700XT-8G): Gateway İşlemci konusunda çok kararsız kaldım; AMD Ryzen 5 2600 X yattı kafama.
Şimdi 1) Darboğaz sorunu yaşar mıyım? 2) Yaşarsam hangi işlemciyi almalıyım?
3) Önerdiklerinizi besleyebilcem hangi anakartı almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biliyorum çok soru sordum ama teşekkürler size cevaplarınız için . Sizce Rx 5700 xt asus mu gigabyte mı tercih etmeliyim? asus 10 dolar daha pahalı ; amd ryzen 5 3600 yerine amd ryzen 7 2700 almalı mıyım ? Anakart konusuna Gelirsek Amazon.com: GIGABYTE B450 AORUS PRO WIFI (AMD Ryzen AM4/M.2 Thermal Guard with Onboard WIFI/HDMI/DVI/USB 3.1 Gen 2/DDR4/ATX/Motherboard): Computers & Accessories Amazon.com: ASUS TUF B450-Plus Gaming Motherboard (ATX) AMD Ryzen 2 AM4 DDR4 HDMI DVI M.2: Gateway almışken bu mı alınmalı daha ileriye dönük olsun diye ? Amazon.com: MSI Performance Gaming AMD X470 Ryzen 2 AM4 DDR4 Onboard Graphics CFX ATX Motherboard (X470 Gaming Plus): Electronics

Arkadaşlar Amazon'dan bilgisayar topluyorum, ekran kartı ve işlemci'de 4000 civarı bütçem var.
Düşündüğüm ekran karti: Amazon.com: AMD Radeon RX 5700 XT PCIe 4.0 VR Ready Graphics Card with 8GB GDDR6 Memory and Support for up to 6 Monitors (RX5700XT-8G): Gateway İşlemci konusunda çok kararsız kaldım; AMD Ryzen 5 2600 X yattı kafama.
Şimdi 1) Darboğaz sorunu yaşar mıyım? 2) Yaşarsam hangi işlemciyi almalıyım?
3) Önerdiklerinizi besleyebilcem hangi anakartı almalıyım?
Bende 2600x alıcamda , acab darboğaz yaparmı. bütçe sorunu var. Yapmıyacaksa 3600 almıyacam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı