RX 5700 XT için verilen değerler normal mi?

2 yıl boyunca çalışsın sıcaklığı 55-58 arası kart bu sıcaklıda hiçbir şey olmaz.
Sıcaklığı sabit tutmaya çalışın. Ya 58 olsun ya da 55. Kısaca dalgalanma olmasın. Kart 2 yılda bozulmaz belki bozulur bunu bilemeyiz. Sizin bilmeniz gereken ömrünü hızlı tüketecek bu net bir şey.

Sıcaklığı sabit tutmaya çalışın. Ya 58 olsun ya da 55. kısaca dalgalanma olmasın. Kart 2 yılda bozulmaz belki bozulur bunu bilemeyiz. Sizin bilmeniz gereken ömrünü hızlı tüketecek bu net bir şey.

Orası öyle fakat ben zaten 4000 aldım kartı 3 ayda kendini telafi ediyor.

Sıcaklık değerlerini güzel bir şekilde koruduğu sürece hiçbir zarar gelmeyecektir. Aksine, mining yapılan kartların daha çok FPS verdiği gözüküyor.

Zarar gelir tabii ki 2 yil boyunca durmadan araliksiz oyun oynamiş gibi etki verir kartlarin ömrü düşünüldüğünde oldukça az süresi kalir FPS artmaz beyin mi bu çaliştikça gelişsin.

Zarar gelir tabii ki 2 yil boyunca durmadan araliksiz oyun oynamiş gibi etki verir kartlarin ömrü düşünüldüğünde oldukça az süresi kalir FPS artmaz beyin mi bu çaliştikça gelişsin.

Bunun üzerine kitap yazılır. Şöyle ki oyunlarda ani FPS artışı inişleri kartı daha çok yıpratıyor. Ve oyunlarda sıcaklıkları düşürmek bile çok zor ama iş mining tarafında öyle değil bir modlama atıyorsunuz ekran kartı stabil bir şekilde çalışıyor.
Bir siteden aldığım ölçümlerle yaptım. Sizce nasıl?

Dosya Ekleri

• AMD SOWFTVARE.png
    AMD SOWFTVARE.png
    187,3 KB · Görüntüleme: 43
  • Mining kar 2021.05.19.png
    Mining kar 2021.05.19.png
    57,8 KB · Görüntüleme: 51
  • Mh değeri.png
    Mh değeri.png
    47,7 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Bunun üzerine kitap yazılır. Şöyle ki oyunlarda ani FPS artışı inişleri kartı daha çok yıpratıyor. Ve oyunlarda sıcaklıkları düşürmek bile çok zor ama iş mining tarafında öyle değil bir modlama atıyorsunuz ekran kartı stabil bir şekilde çalışıyor.
Bir siteden aldığım ölçümlerle yaptım. Sizce nasıl?

O zaman ben yanlış biliyor olabilirim.

Zarar gelmez emin ol. Tek zarar gelebilecek yer, fanların eskimesidir. Ekran kartı insan değil, yıllarca çalışabilir. Sıcaklık düşük tutulursa, hiçbir zarar gelmeyecektir.

Sıcaklık konusunda neden çok kişi bellek sıcaklığından bahsetmiyor? Sürekli konularda şu sıcaklığı geçmiyor bu sıcaklığı geçmiyor yazılıyor. Esas bellek sıcaklığına bakılması gerekiyor Ethereum kazımı için. Zaten Ethereum kazımı için çekirdek voltajını düşürdüğümüz için çekirdek ısısı düşük olacaktır her zaman. RX 5700 serisi potansiyel olarak yüksek bellek ısılarına ulaşıyor. Bende RX 5700 mevcut 96-98 derece aralığında şu an fan yüzde 85 olmasına rağmen. RX 5700 serisi kullanan arkadaşlar bellek ısılarına dikkatli baksınlar. Sadece çekirdek ısılarından bahsedilen cümlelere itimat etmesinler.

55 derece sıcaklık iyi mi?

Sıcaklık konusunda neden çok kişi bellek sıcaklığından bahsetmiyor? Sürekli konularda şu sıcaklığı geçmiyor bu sıcaklığı geçmiyor yazılıyor. Esas bellek sıcaklığına bakılması gerekiyor Ethereum kazımı için. Zaten Ethereum kazımı için çekirdek voltajını düşürdüğümüz için çekirdek ısısı düşük olacaktır her zaman. RX 5700 serisi potansiyel olarak yüksek bellek ısılarına ulaşıyor. Bende RX 5700 mevcut 96-98 derece aralığında şu an fan yüzde 85 olmasına rağmen. RX 5700 serisi kullanan arkadaşlar bellek ısılarına dikkatli baksınlar. Sadece çekirdek ısılarından bahsedilen cümlelere itimat etmesinler.

Haklısında bellek sıcaklığı oyunlarda da aynı 96.

Yeni konular

Geri
Yukarı