RX 5700 XT kasma sorunu

Icewalk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

İşlemci Ryzen 5 3600.
16 GB RAM 3200 MHz.
Ekran kartı RX 5700 XT Gaming X MSI.
PSU 600W. ---> everest eps-550 sm 600 w
Monitör AOC 144 MHz 24"
Kasa Cooler Master kasası oldukça serin kart fan açma gereği bile duymuyor.

Sistem bu şekilde kartı alalı 1 hafta oldu kapsamlı bir oyun oynama fırsatı bulamadım. Oyunları Ultra ayarlara getiriyorum ve çözünürlüğü Full HD getiriyorum. Oyunlarda sorun olarak donmalar kasılmalar meydana geliyor sağ sola bakarken bir yerden bir yere geçerken sürekli bu şekilde takılıp donmalar oluyor akıcılığı yok belirli yerlerde akıcılık oluyor.
Battlefield 5 oynuyorum normal 140 FPS alıyorum Ultra'da ama bazı şekilde takılamar donmalar kasılmalar oluyor. Bu tür sorunlar diğer oyunlar içinde geçerli.
Call of Duty wwıı'de aynı şekilde 90 üzeri FPS alıyorum yine bu şekilde donma takılmalar oluyor.

Sorun ekran kartı mı yoksa farklı sorunlar mı var anlamadım. Ekran kartının sadece normal driver kurdum AMD diğer programlara bile gerek duymadım. Sorun bende mi yoksa karta mı hala anlamış değilim.

Son düzenleme:
Şimdi gördüm Everest marka PSU ile kullandığını resmen hakaret etmişsin sisteme PSU değişmen sağlıklı olabilir.
Aynen tek sorunum o şuan dedim herhangi bir sorun çıkarmıyor boş yerede almayayım diye ama bu gidişle onuda değiştireceğim bir 750w cooler master psu baktım 1.2k gibi fiyatlara çıkmış.

Rx 470 den çok daha güçlü bir kart çünkü bu da normal olarak daha fazla güç tüketimine sebep oluyor.
Derdim umarım PSU olur. Kart sorunlu olursa sıfır kartta böyle tantanalar olduğu için vatan bilgisayar ile çok tantana yaşayacağım gibi duruyor.
Bütçeni söyle ben sana PSU önereceğim.
600-800 TL abartı psu almak istemiyorum

Geri
Yukarı