RX 5700 XT sürücü sorunu

küçükspart

Hectopat
Arkadaşlar nisan ayında kendime PC toplamıştım. Bugüne kadar herhangi bir sorun olmadan, hiçbir siyah ekran veya sürücü problemi yaşamadan geldim. Ancak geçtiğimiz perşembe günü PC birden siyah ekrana düştü oyun oynarken. Ardından defalarca aç kapa yapmama rağmen Windows logosundan sonra sanki birden HDMI çıkartmışcasına siyah ekrana düşmeye başladı. Güvenli modda açtım driver sildim PC açıldı. Ancak driver tekrar kurduğum zaman yine PC aynı şekilde siyah ekrana düşmeye devam etti. Bunun üzerine format attım ve herhangi bir sorun kalmadı. Sıkıntısız bütün oyunlarımı oynadım, modelleme çizim yaptım.

Bugün sabah PC'yi kapattım herhangi bir sorun yoktu, işe gittim geldim ve yine PC Windows logosundan sonra siyah ekrana düşüyor. Ne yaptıysam düzeltemedim, eski driverleri kuruyorum yine aynı şekilde ekran gidiyor. Ne yapacağım, sürekli 5 günde bir format mı atacağım ben bu alete? Bilen biri varsa yardım edebilirse çok sevinirim. Kafayı yedirecek bana yoksa. Teşekkürler şimdiden.

İştr tahmin ettiğim gibi donanımsal. Zaten AMD kartlarda genelde donanımsal oluyor ama millet yazılımsal zannediyor.

Eğer yazılımsal olsa UV ya da voltaj verme ile frekans düşürme tarzı şeylerle çözemezdik.
Çok ilginç bir durum, yıllardır pc kullanıyorum ilk defa karşılaştım böyle bir şeyle. Umarım çözülür de rahatlarım. İç mimarım aynı zamanda ve o ekran kartının anlık render programlarındaki performansından sonra ( oyunları zaten saymıyorum), baya bu eski pcye ben nasıl sabrediyormuşum dedim açıkçası.

Tek merakım şu, eğer yenisiyle değişirse benim aldığım model piyasada yok. Aldığım yerde de yok. Umarım kartı bekliyoruz deyip haftalarca bekletmezler.
S

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı