RX 5700 XT Mech için Termal Pad almak

Merak ettiğim konu olmaz mı :D şimdi anladığım kadarıyla Mech OC fan sistemini kendin değiştirdin eklenti olarak başka bir fan sistemimi kullanıyorsun?

Kasamda 3 fan ön cıkışı bulunuyor +1 egzoz ama ön tarafa cam koymuşlar hiçbir şekilde hava almıyor içeriye çok ufak hava delikleri var, onun için warcry kasa siparişi verdim. WARCRY 9fan.
Termal pedler ne kadarlık bir derece düşürdü.
Sıvı sogutma GPU derecesini ne kadar etkiliyor?
Hızlı dönüşün için teşekkür ederim, bende sipariş edecegim.
Garantiyi bende pek takmıyorum param çok yok ama benim için değeride yok, şimdi bir sistem dizmek için para veriyoruz ama devamında sağdan soldan zarar vermek çok riskli cepten para çıkarmak gerekli oluyor. Şimdi piyasaya baktıgında aynı ekran kartı 15,000 TL aklım almıyor.

termal pad şöyle bir ürün buldum fiyatı çok uygun geldi güvenemedim :D

1.0mm 2.0mm 3.0mm çeşitleri bulunuyor fiyat farkıda uçuk değil. Hangisini almalıyım?

Araştırıp öğrendikçe ekliyorum, mining kartlar için kullanmışlar bunu birkaç yorum buldum ama çok yaygın değil.

Şimdi kafandaki soruları teker teker cevaplamaya çalışacağım. Mech OC kartını direk soğutmasını değiştirdim dostum yukarıda ekwb demiştim ama sadece radyatörleri ekwb daha doğrusu sadece ekran kartı ekwb değil o da alphacool kullanmıştım. (WaterBlock) aldığımda tabii daha ucuzdu, en başta internette rogstrix soğutucu bulabilirsem takmak gibi deli fikirlerim vardı sonra PCB boylarının farklı olduğunu fark ettim ekwb de o yüzden kullanamadım.

-Termal pedler fanlı halinde iken çok etkiledi vm sıcaklıkları bayağı düşürdü 110 gören arkadaşlar 85 88'e falan sabitlemişti.

-Warcry kasa ile hava akışı problemi yaşayacağını zannetmiyorum şahsen kasayı çok beğeniyorum.

-Bütün olay aslında sıvı soğutmada bitmişti yani sıcaklıkları bayağı düşürdü çok da etkiledi kullandığım ürünle overclock yapanlar bile var 2080 Ti seviyesine çıkarabilenler. Ben yapmadım, sıcaklıkları ortalama 75 80 olan GPU şimdi maksimum 60 derece ortalama olarak 50-40 arasında geziyor.

-Termal pad konusuna gelirsek her soğutucunun yüksekliği farklı olabiliyor ölçmek gerekiyor, benim ekran kartım RX 5700XT Mech OC ve vm soğutma bloğu arasında 2.0mm boşluk vardı Çin'den alırken 2.0mm tercih etmiştim. Senin baktığın marka açıkçası bana çok ucuz geldi değerleri çok iyi ama yalan çıkma ihtimali de var ben Çin'den 70 TL'ye almıştım :D

-Sıvı soğutma işine girişeceksen birazcık daha araştırma yapmanı tavsiye ederim teferruatı biraz fazla bu işlerden anlayan bir arkadaşım vardı onla düzenlemiştim bayağıdır konuşmuyorum ama ulaşabilirsem sana yönlendireyim.

Piyasa cidden çok uçmuş ben ekran kartını 3800 TL'ye almıştım şimdi dediğiniz gibi en kötüsü 15kdan başlıyor :D soğutma sistemi ile birlikte totalde 7300tl ye bitmişti tam hatırlamıyorum ama daha fazla da olabilir.

Şimdi kafandaki soruları teker teker cevaplamaya çalışacağım. Mech OC kartını direk soğutmasını değiştirdim dostum yukarıda ekwb demiştim ama sadece radyatörleri ekwb daha doğrusu sadece ekran kartı ekwb değil o da alphacool kullanmıştım. (WaterBlock) aldığımda tabii daha ucuzdu, en başta internette rogstrix soğutucu bulabilirsem takmak gibi deli fikirlerim vardı sonra PCB boylarının farklı olduğunu fark ettim ekwb de o yüzden kullanamadım.

-Termal pedler fanlı halinde iken çok etkiledi vm sıcaklıkları bayağı düşürdü 110 gören arkadaşlar 85 88'e falan sabitlemişti.

-Warcry kasa ile hava akışı problemi yaşayacağını zannetmiyorum şahsen kasayı çok beğeniyorum.

-Bütün olay aslında sıvı soğutmada bitmişti yani sıcaklıkları bayağı düşürdü çok da etkiledi kullandığım ürünle overclock yapanlar bile var 2080 Ti seviyesine çıkarabilenler. Ben yapmadım, sıcaklıkları ortalama 75 80 olan GPU şimdi maksimum 60 derece ortalama olarak 50-40 arasında geziyor.

-Termal pad konusuna gelirsek her soğutucunun yüksekliği farklı olabiliyor ölçmek gerekiyor, benim ekran kartım RX 5700XT Mech OC ve vm soğutma bloğu arasında 2.0mm boşluk vardı Çin'den alırken 2.0mm tercih etmiştim. Senin baktığın marka açıkçası bana çok ucuz geldi değerleri çok iyi ama yalan çıkma ihtimali de var ben Çin'den 70 TL'ye almıştım :D

-Sıvı soğutma işine girişeceksen birazcık daha araştırma yapmanı tavsiye ederim teferruatı biraz fazla bu işlerden anlayan bir arkadaşım vardı onla düzenlemiştim bayağıdır konuşmuyorum ama ulaşabilirsem sana yönlendireyim.

Piyasa cidden çok uçmuş ben ekran kartını 3800 TL'ye almıştım şimdi dediğiniz gibi en kötüsü 15kdan başlıyor :D soğutma sistemi ile birlikte totalde 7300tl ye bitmişti tam hatırlamıyorum ama daha fazla da olabilir.
Şöyle söyliyim pazartesi günü macun yeniledim derece bi 5 düştü, call of duty oynarken 85-87 derece görüyordum. ön kapağı çıkardığımda ise 10-15 derecelik bir düşüş oluyor. şimdi kasa geldiği zaman daha tatmin edici sonuçlar alacağım. aynı derece düşüşü cpu içinde geçerli. Büyükihtimal alphacool waterblock geçişi yapamam , birkaç ay sonra ya sıvı soğutma yada dediğin gibi alphacool alacagım, F/P Olarak kovalayacağım.

termal ped konusunda ise kasayı 8 aydır kullanıyorum. içindekilerden daha iyi oldugunu düşünüyorum. eğer sende okey dersen linkteki ürünü sipariş edeceğim. (sorumluluk sende degil kanka, sadece düşünceni soruyorum :))

Şöyle söyleyeyim pazartesi günü macun yeniledim derece bir 5 düştü, Call of Duty oynarken 85-87 derece görüyordum. Ön kapağı çıkardığımda ise 10-15 derecelik bir düşüş oluyor. Şimdi kasa geldiği zaman daha tatmin edici sonuçlar alacağım. Aynı derece düşüşü CPU içinde geçerli. Büyükihtimal alphacool waterblock geçişi yapamam, birkaç ay sonra ya sıvı soğutma ya da dediğin gibi alphacool alacagım, F/P olarak kovalayacağım.

Termal ped konusunda ise kasayı 8 aydır kullanıyorum. İçindekilerden daha iyi oldugunu düşünüyorum. Eğer sende okey dersen linkteki ürünü sipariş edeceğim. (sorumluluk sende degil kanka, sadece düşünceni soruyorum :))

Anladım dostum, şimdi ufak bir bilgilendirme yapayım da sonra pişman olma attığım waterblock(alphacool) sadece blockdan ibaret yani set falan değiş radyatörüdür sıvısıdır cartı curtu yoktu içinde :) Termal ped konusunda gelirsek eğer ürünün açıklamaları doğru ise çok çok iyi. Soğutma konusunda sıkıntı çektirmez bence. zaten kasa değişince hava sürkilsayonu ile belki sıvı soğutmaya bile gerek kalmaz.

Anladım dostum, şimdi ufak bir bilgilendirme yapayım da sonra pişman olma attığım waterblock(alphacool) sadece blockdan ibaret yani set falan değiş radyatörüdür sıvısıdır cartı curtu yoktu içinde :) Termal ped konusunda gelirsek eğer ürünün açıklamaları doğru ise çok çok iyi. Soğutma konusunda sıkıntı çektirmez bence. zaten kasa değişince hava sürkilsayonu ile belki sıvı soğutmaya bile gerek kalmaz.
Anladım çok teşekkür ederim, kasa geldiğinde - ped geldiğinde ayrı ayrı ekleme yapacağım, sonuçları diğer magdurar için açıklayacağım :D mech oc için çok fazla sıcaklık sorunu var ve konular genelde cevapsız kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı