RX 5700 XT Özeti, En İyi ve En Kötü Kartlar

• Konuyu başlatan Eryd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 14B

Eryd

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Şimdiye kadar neredeyse bütün RX 5700 XT modellerini detaylı bir şekilde incelemiş ve bu konudaki en iyi iki kanaldan biri olan Gamers Nexus tarafından (diğeri Hardware Unboxed) yayınlanan ve şimdiye kadar inceledikleri bütün kartları karşılaştırdıkları, sonuca bağlayıp en iyi ve en kötü kartları seçtikleri videoyu/incelemeyi sizinle de paylaşmak istiyorum.

Bu karşılaştırma şimdiye kadar inceledikleri kartların, performans ve fiyat olarak ele alındığı ve sonuçta higher-end bir kart almanın değip değmeyeceğini tartıştıkları özet niteliğinde bir video olmuş.

Özellikle hangi RX 5700 XT'i alacağına karar vermeye çalışanlar ve kararsız kalanlar için ciddi anlamda yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Sonuçlar:

Genel olarak en iyi kart: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC (en iyi f/p olarak belirtilmiş)
Genel olarak en iyi ikinci kart: Sapphire RX 5700XT Pulse (özellikle f/p olarak fazlayısla önerilen bir model olmuş)

En iyi soğutma: Sapphire RX 5700 XT Nitro+ ve Powercolor RX 5700 XT Red Devil (berabere olduğu belirtilmiş)

En iyi ''ortalama/ne iyi ne kötü'' kart: MSI RX 5700 XT Gaming X

En eşsiz özellikleri sunan kart: ASRock RX 5700 XT Taichi X

En iyi ''en kötü'' kart: XFX RX 5700 XT THICC Ultra II (incelemesini izlerseniz yerden yere vurulduğunu görebilirsiniz)
En iyi ikinci ''en kötü'' kart: MSI RX 5700 XT Evoke OC (thermal padlerin yanlış yerleşimi dolayısıyla)

En iyi PCB'ye sahip kart: ASUS RX 5700 XT Strix

Kaynak video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu adamların incelemesine bayılıyorum. Bu ekran kartını çok iyi inceliyor.
Hardware unboxed da monitörü. Hiç kağıt üzerindeki veriyi okumayıp direk kendi ölçtükleri gecikme renk gamutu ve gama oranlarını söylüyorlar.

Gigabyte bence müthiş iş başarmış son kartlarında. Fakat biraz paraya kıyıp 3 fanlı ya da Aorus almak lazım. Gösterişsiz modelleri var Aorus dışında ama gerçekten iyi. Malzeme kalitesi mesela ASUS gibi değil dış plastiği olsun back plate falan Asus'dan kalitesiz olduğu belli fakat fan teknolojisi midir nedir artık basınçlı küçük biraz ve ortadaki fan terse dönüyor. Soğutma konusunda gerçekten başarılı O.C falan onları bilemiyorum tabi diğer kartlar daha yüksek frekanslara çıkıyordur belki.

GamersNexus candır ya :D Kasa incelemelerinide güzel yapıyor eleman.

Takipçileri yüksek olan sayfalar, kanallar genelde taraflı olur. Bir nevi reklam olarak kullanılıyorlar. Benim senin gibi adam yaparsa incelemeyi ozaman inanırım. Asus Rog un üstüne soğutucu görmedim ben şuan için. Devasa bir blok kullanıyorlar. Burada kullanan arkadaşların yorumlarını daha samimi buluyorum açıkçası. Burada önemli soru şu, Rx 5700 iyi bir kart mı, alınmalı mı yoksa sorunlu mu uzak mı durulmalı? Benim merak ettiğim bu sorulardı açıkçası.

Geri
Yukarı