RX 5700 XT Özeti, En İyi ve En Kötü Kartlar

• Konuyu başlatan Eryd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 14B
Takipçileri yüksek olan sayfalar, kanallar genelde taraflı olur. Bir nevi reklam olarak kullanılıyorlar. Benim senin gibi adam yaparsa incelemeyi ozaman inanırım. Asus Rog un üstüne soğutucu görmedim ben şuan için. Devasa bir blok kullanıyorlar. Burada kullanan arkadaşların yorumlarını daha samimi buluyorum açıkçası. Burada önemli soru şu, Rx 5700 iyi bir kart mı, alınmalı mı yoksa sorunlu mu uzak mı durulmalı? Benim merak ettiğim bu sorulardı açıkçası.
Kesinlikle benimde yanıt aradığım soru bu. Yani ben gidip RTX2060 SÜPER yerine RX5700 almalı mıyım. Fiyat olarak evet ama diğer etmenler hep soru işareti. Buda beni durduruyor açıkçası.

Kesinlikle benimde yanıt aradığım soru bu. Yani ben gidip RTX2060 SÜPER yerine RX5700 almalı mıyım. Fiyat olarak evet ama diğer etmenler hep soru işareti. Buda beni durduruyor açıkçası.
2K çözünürlük yok ise 5700 XT gereksiz olur. Farkı 2K'da anlarsınız. Ben XT önermiyorum şu saatten sonra ama XT epey güçlü bir kart rakiplerine göre ;).

sorun yaşatan sürücü demek istedin heralde çünkü sorun sürücüde kartta değil , ayrıca iki gün önce yeni sürücü geldi bir çok düzeltme mevcut adamlar haftada bir güncelleme çıkarıyor 1 2 aya 8 10 tane güncelleme demek buda 1 2 aya zaten %100 sorunsuz sürücülerin gelmesi demek.
haa sende para çoktur 1500 tl fazladan verip 2070 super alabilirsin sıkıntı yok , ama sorunlu kart demek için sorunlu bir kafa gerek.
Alıntıladığım mesajta adam yazılım sorunları olduğunu belirttiği için tekrar yazma gereği hissetmedim. Ayrıca ben bu mesajı çarşamba günü yazdım 2 gün önce çıkan sürücüyü nereden bileyim. Kahim miyim ben?

Nadiren mi?😂😂😂
Eylül'e kadar düzelecekti güya. Bence alınmaması gereken bir kart. Uzun zamandır bu kadar çok sorun yaşatan bir kart görmemiştim.
Memnun olanlar var ama alan 10 kişiden 5 i sorunla karşılaşıyor. Yani şansınızın %50 olduğu bir kumara girmek mantıklı mı?
Memnun kalanların sorun yaşatan oyunları oynamadığını düşünüyorum. Mesela ben bu kartı alıp sadece kartın sorun yaratmadığı 2 oyunu oynarsam, memnun kalırım.
Bir de bu insanların büyük kısmı genelde kartı düzeltmek için saatlerce uğraşmış oluyorlar. Kesinlikle tak-çalıştır bir kart değil.
Vakti bol olan, ben sorunlarla uğraşır, çözerim diyen insanlar alabilir.

Memnun kalanların sorun yaşatan oyunları oynamadığını düşünüyorum. Mesela ben bu kartı alıp sadece kartın sorun yaratmadığı 2 oyunu oynarsam, memnun kalırım.
Bir de bu insanların büyük kısmı genelde kartı düzeltmek için saatlerce uğraşmış oluyorlar. Kesinlikle tak-çalıştır bir kart değil.
Size katılıyorum. Bir insan karta para verdikten sonra keyfine bakmalı bence. Günlerce yok driver sorunu yok undervolt işlemi vs. ile uğraşmamalı. Kartın üreticileri bu kartı hiç denemeden mi piyasaya sürdü anlamadım? Bence öncelikle kendileri test edip uygun driveri yapmalı daha sonra ekran kartını piyasaya sürmelilerdi. Performansı güzel ama o performansın tadını alana kadar canın çıkıyor.

Zaten anlamadığım nokta da bu yahu bu marka (AMD) daha önce den diğer markadan (NVIDIA) daha iyi değil miydi? Yani neyi başaramıyorlar anlamış değilim. nm düşürüyor eyvallah hatta performans'ta evet gayet başarılı (XT) test etmiş biri olarak fakat neden hala bu sorunlar var anlam veremiyorum. Katılıyorum size. 👏

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS Strix'in soğutma blokları devasa olmasına rağmen yük altında 250W çektiği için ısınıyor, Hardware Unboxed kanalında görebilirsiniz.

Geri
Yukarı