RX 5700 XT Pulse Metro: Last Light'da 81 derece

SHER-LOCKED

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
1080P'de 81 dereceye kadar çıkıyor. Normalde 76 civarı olurdu. Fan sesi de rahatsız ediyor haliyle. Daha yeni termal macun değişiminden gelmişti. Siz olsanız ne yapardınız? Benim tahminimce serviste kaitesiz bir termal macun sürdüler ve böyle oldu.

Son düzenleme:
Kullandığınız kasa modeli nedir? Kasanın hava akışı kötü ise sistem parçaları ısınacaktır. Birde kasanın yan tarafı açık şekilde deneyin. Bariz sıcaklık düşüşü meydana geliyorsa hava akışı kötü demektir. Ayrıca ekran kartı için fan ayarı ve undervolt işlemlerini yapabilirsiniz.

Kendisi ısınan bir kart zaten. UV deneyin.

Sorunumu anlamadınız galiba.

Normalde 76 civarı olurdu.

Kullandığınız kasa modeli nedir? Kasanın hava akışı kötü ise sistem parçaları ısınacaktır. Bir de kasanın yan tarafı açık şekilde deneyin. Bariz sıcaklık düşüşü meydana geliyorsa hava akışı kötü demektir. Ayrıca ekran kartı için fan ayarı ve undervolt işlemlerini yapabilirsiniz.

Sharkoon RGB lit 100 ama normalde daha az olurdu. Yine de deneyeceğim.

1080P'de 81 dereceye kadar çıkıyor. Normalde 76 civarı olurdu. Fan sesi de rahatsız ediyor haliyle. Daha yeni termal macun değişiminden gelmişti. Siz olsanız ne yapardınız? Benim tahminimce serviste kaitesiz bir termal macun sürdüler ve böyle oldu.

UV yapabilirsin ama genel olarak ısınan bir kart.

sat bence 10 bin TL ediyor piyasa düzelince yeni kart alırsın

Junction sıcaklığı RX 5700'lerde yüksek olabilir, çipi değil. Buna da "ısınan kart" demek tam doğru olmuyor. Normalinin 76 derece olması da biraz yüksek bunu kasanın biraz çöp olmasına bağlıyorum. Termal macunu doğru doğru düzgün uygulayamamış olabilirler, tekrar göndert 80 üzeri iyi değil.

UV yapabilirsin ama genel olarak ısınan bir kart.

sat bence 10 bin TL ediyor piyasa düzelince yeni kart alırsın

Metro: Last Light'ı bitirdikten sonra satmayı düşünüyorum.

Karta ısınıyor diyenler neye dayanarak söylüyor? Yorumlarında en fazla 67 derece görmüşler zaten Sapphire Pulse modeli kaliteli bir model. Kendiniz MX-4 alıp sürebilirsiniz.

67 derece de biraz saçma değil mi?
Junction sıcaklığı RX 5700'lerde yüksek olabilir, çipi değil. Buna da "ısınan kart" demek tam doğru olmuyor. Normalinin 76 derece olması da biraz yüksek bunu kasanın biraz çöp olmasına bağlıyorum. Termal macunu doğru doğru düzgün uygulayamamış olabilirler, tekrar göndert 80 üzeri iyi değil.

Kasamın hava akışı pek güzel değil ama eskiden böyle olmuyordu. Ondan konu açtım.

Kasamın hava akışı pek güzel değil ama eskiden böyle olmuyordu. Ondan konu açtım.

Termal macun değişiminden sonra 5 derece arttıysa yanlış uygulama yapmışlardır. En temizi sorunu bildirip tekrar göndermek. Sanırım kasanın yanda ince hava girişleri var onları düzenli temizlediğinden emin ol, tıkanırsa soğuk hava girişi azalır.

Geri
Yukarı