RX 5700 XT sistemde Cyberpunk 2077 FPS sabitlenmemesine rağmen 75 FPS'ye sabit kalıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Acfergo

Hectopat
RAM
16 Gb 3200 MHz Cl 16
Ekran kartı
Sapphire Rx 5700 Xt Nitro Special Edition
Anakart
Gigabyte ab350m-d3v
İşlemci
Ryzen 5 2600
Oyun monitörümün frekans değeri olan 75'e net bir şekilde sabit. Ayarlardan V-Sync kapalı. Max FPS kısmı kapalı. Açıp 240 gibi değerlere aldım fakat sonuç hiç değişmedi menüde bile FPS aynı.

Hatta FSR 3 modu kurmama rağmen yine 75'te kalıyor. Radeon ayarlarımda vesaire otomatik V-Sync açacağım bir ayar aktif değil.

Ekran kartım RX 5700 XT güncel driver kullanıyorum. Ayarları Low'a almak fark etmiyor yine de 75'te takılı kalıyor. Yüksek ayarlarsa ise arada 50'lere düşse bile 75 sanki bir sınırmış gibi 76 bile olmuyor.

Darboğaz gibi bir sorun olmadığı çok belli direkt yazılımsal bir durum var.

V-Sync kapalı da olsa monitör 75hz destekliyorsa 75 fps alırsın.
Oyunda böyle bir sınır olduğuna emin misiniz? Yani 75 fps in ilerisini göremeyeceğimi zaten biliyorum fakat fsr 3 ün daha iyi çalışması için limitten kurtulmak istiyorum.

AMD Radeon yazılımında sabitleme seçeneği açık kalmış olabilir mi?
Hayır kapalı. Zaten başka oyunda olmuyor.

Oyunda böyle bir sınır olduğuna emin misiniz? Yani 75 FPS'in ilerisini göremeyeceğimi zaten biliyorum fakat FSR 3'ün daha iyi çalışması için limitten kurtulmak istiyorum.

Oyun değil monitörün kendisi 75 FPS'e sabitliyor. FSR 3 ya da DLSS fark etmez monitör 75 FPS'i destekliyor. 144 Hz olursa 144 FPS alırsın.

Oyun değil monitörün kendisi 75 FPS'e sabitliyor. FSR 3 ya da DLSS fark etmez monitör 75 FPS'i destekliyor. 144 Hz olursa 144 FPS alırsın.
Yanlış. Sorunu buldum çerçevesiz ekran yerine tam ekrana alınca fps sınırı sorunu kalkıyor. Sizin bahsettiğiniz fps ten farklı bir konu. Tabii ki monitör hertzi sizin görebileceğiniz max sınırdar ama oyunda bunun bir karşılığı olmaz. Sisteminiz kaç fps veriyorsa onu alırsınız.

Geri
Yukarı