RX 5700 XT sistemde Cyberpunk 2077 performansı düşük

Aylmfuha

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara/Kırıkkale
Daha fazla  
Merhabalar. Oyunu Ultra'da düşük (40-55 FPS) ama stabil FPS ile oynuyordum hatta EZ Optimizer kullanıp FPS'i Ultra ayarlarda 60'ın üzerine bile çıkardım stabil olarak. İşlemci kullanımım %50-80 seviyelerindeydi, ekran kartı ise %99. 2 gün önce oyunu kapattım, ertesi gün tekrar girdiğimde o performanstan eser kalmadı. 30 üstüne çıkamıyorum hatta deli gibi düşüş yiyorum. Afterburner ile baktığım zaman işlemci kullanımı %90-99 seviyelerindeyken ekran kartım sürekli olarak %20-40 arasındaydı. Oyunun ayarlarını en düşüğe çektiğim halde 30'un üstüne çıkamıyordum adam akıllı. Oyunu silip yeniden yükledim, dosya doğrulaması yaptım. Durduk yere oyunun performansı yerlere düştü. Yama falan gelse de öyle bozulsa diyeceğim ama yok yani. :/ Nasıl çözerim bu durumu? Sistemim şöyle:

Ryzen 5 2600 3.9GHz
RX 5700 XT
16GB RAM
Windows 970 Evo M2, Cyberpunk 860 Evo SSD'ye kurulu.

Darboğaz olduğunu düşünmüyorum çünkü ekran kartı kullanımım %99'un altına hiç düşmüyordu.
Ekstra olarak bilgisayara bir şey de yüklemedim ve silmedim.

Ekran kartı kullanımını arttırmak için grafik ayarlarını yükseltmeniz gerekir ama mantıken. Yani işlemciye yük bindirmek yerine ekran kartına bindirin. Ek olarak AMD'nin hangi sürümlü sürücüsünü kullanıyorsunuz?

Ekran kartı kullanımını arttırmak için grafik ayarlarını yükseltmeniz gerekir ama mantıken. Yani işlemciye yük bindirmek yerine ekran kartına bindirin. Ek olarak AMD'nin hangi sürümlü sürücüsünü kullanıyorsunuz?
Hocam sürücü problemi olabilir, son günlerde AMD sürücüleri yine can yakmaya başladı biraz.

20.12.1 kullanıyorum ve hayır sürücü ile alakalı değil çünkü önceden de aynı sürücüyü kullanıyordum ve hiçbir sıkıntım yoktu. Hatta bugün DDU ile silip tekrar kurdum driver'ı fakat sonuç aynı. Belirttiğim gibi önceden yük ekran kartına biniyordu fakat ne olduysa işlemciye binmeye başladı. Darboğazlık durum yok ondan eminim. Oyun mu bozuldu diye düşünüp önce dosya kontrol daha sonra da silip tekrar indirdim fakat aynı.

20.12.1 kullanıyorum ve hayır sürücü ile alakalı değil çünkü önceden de aynı sürücüyü kullanıyordum ve hiçbir sıkıntım yoktu. Hatta bugün DDU ile silip tekrar kurdum Driver'ı fakat sonuç aynı. Belirttiğim gibi önceden yük ekran kartına biniyordu fakat ne olduysa işlemciye binmeye başladı. Darboğazlık durum yok ondan eminim. Oyun mu bozuldu diye düşünüp önce dosya kontrol daha sonra da silip tekrar indirdim fakat aynı.

Hocam olmaz demeyin. Uzun zamandır soru yaşamazken son günlerde üst üste sürücü çökmesi yaşadım. Aynı GPU.

Yeni konular

Geri
Yukarı