RX 5700 XT sisteme Hackintosh kurulur mu?

MetehanGuger

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, sistemim:
AMD 3500X-
ASUS Dual-RX 5700 XT-O8G-EVO-
Prime B450M-K-ıı-
Kingston 500GB NVME-16 GB.

Bu sisteme Hackintosh kurulur mu? Kuruluyorsa hangi sürümü denemeliyim? Ürünü daha yeni sipariş verdim hem oyun hem Hackintosh sistem için. Hackintosh kurulumu hakkında hiçbir bilgim yok önerilerinizi ve yardımınızı bekliyorum.

Ekran kartınız Catalina destekliyor gözüküyor. Benim tavsiyem: Eğer vaktiniz varsa ilk önce Big Sur denemeniz sonrasında Catalina denemeniz.

Big sur kurulumu için bir konu veya video öneriniz var mı? Nereden başlamam gerek hiç bilmiyorum. Önce Windows mu kurmalıyım Big Sur mu onu bile bilmiyorum :)

Bir sur kurulumu için bir konu veya video öneriniz var mı?
İmaj:
Rehber:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rehber başka sürümü anlatıyor diye hiç dert etmeyiniz :) İşinizi görecektir :)
Nereden başlamam gerek hiç bilmiyorum. Önce Windows mu kurmalıyım Big Sur mu onu bile bilmiyorum :)
Eğer oyun oynayacaksanız ve kullanacağınız uygulamaları macOS desteklemiyorsa, boşuna uğraşmayınız, tabii denemek için uğraşabilirsiniz. Çünkü anladığım kadarıyla sisteminizde tek disk var.

Dual Boot için tek disk yeterlidir fakat oyun ve arşiv gibi şeyler işin içine girince Windows'a tek başına 500 GB yetmeyebiliyor.

Ek olarak macOS kurarken üstünde işletim sistemi olan bir cihaza ihtiyacınız olacak. Bu yüzden önce Windows'un kurulması gerekli, tabii elinizde tek cihaz varsa.

İmaj:
Rehber:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Rehber başka sürümü anlatıyor diye hiç dert etmeyiniz :) işinizi görecektir :)

Eğer oyun oynayacaksanız ve kullanacağınız uygulamaları macOS desteklemiyorsa, boşuna uğraşmayınız, tabii denemek için uğraşabilirsiniz. Çünkü anladığım kadarıyla sisteminizde tek disk var.

Dual Boot için tek disk yeterlidir fakat oyun ve arşiv gibi şeyler işin içine girince Windows'a tek başına 500 GB yetmeyebiliyor.

Ek olarak macOS kurarken üstünde işletim sistemi olan bir cihaza ihtiyacınız olacak. Bu yüzden önce Windows'un kurulması gerekli, tabii elinizde tek cihaz varsa.

Elimde ayrıca bir PC, SSD ve 1 TB'lık HDD bulunmakta. Benim amacım: İş için macOS kullanmak. Oyun için: Windows'a geri dönmek. Şimdi önce diski ikiye bölüp, macOS kurup. Sonra Windows mu kurmam lazım? Attığınız videoda tam anlayamadım.

Merhabalar, sistemim:
AMD 3500X-
ASUS Dual-RX 5700 XT-O8G-EVO-
Prime B450M-K-ıı-
Kingston 500GB NVME-16 GB.

Bu sisteme Hackintosh kurulur mu? Kuruluyorsa hangi sürümü denemeliyim? Ürünü daha yeni sipariş verdim hem oyun hem Hackintosh sistem için. Hackintosh kurulumu hakkında hiçbir bilgim yok önerilerinizi ve yardımınızı bekliyorum.
Bu rehberi takip ederek başarılı kurulum gerçekleştirdim. Sormak istediğin bir yer olursa sorabilirsin. Benimde ekran kartım RX 5700 XT.

Forumda başka forumların rehberleri paylaşılır oldu. Ne güzel değil mi?
En detaylı ve anlaşılır bu olduğu için bunu paylaştım. Yasak mı?
Forumda başka forumların rehberleri paylaşılır oldu. Ne güzel değil mi?
Ayriyeten videoda forumun reklamı yapılmıyor. Bahsi geçen forumda da aktif bir kişi değilim. Bu rehber tamamen bireysel paylaşılmış. Bu forumdaki rehberlerden anlamamış olacak ki böyle bir konu açmış zaten değil mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı