RX 5700 XT sorunları çözüldü mü?

2020 ile beraber bu sorunların çözüldüğü söyleniyor.
Ancak konu Sahibi riske atmak istemiyor bende tam olarak bu kartlardan birini alacağım İçin çok çok aradayım.
Evet risk almak benim için zor dediğim gibi turnuva tarzı bir modda en ufak bir salakça hata pişman edebilir.

RTX ekran kartlarında hem CUDA çekirdeği var hem de tensör çekirdekleri. Yani RTX kartlar çift çekirdekli. GTX ve AMD kartlar ise tek çekirdekli.

Bu sayede oyun sırasında performans kaybı neredeyse olmaz RTX kartlarda. Video çekerken, yayın yaparken FPS düşüşleri neredeyse olmaz.
Evet haklısınız, herkes video çekiyor zaten.

2020 ile beraber bu sorunların çözüldüğü söyleniyor.
Ancak konu Sahibi riske atmak istemiyor bende tam olarak bu kartlardan birini alacağım İçin çok çok aradayım.
Hocam 1 aya yakındır aynı ikilemdeyim. Şu an Nvidia kullanıcısıyım. Diyorum fazla ver garanti olsun, istikrarlı olsun falan. En son edindiğim sonuç ve benim yapacağım şu: Birçok kanal inceleme artık ciddi anlamda 5700 XT sürücü sorunu olmadığını ve bütçe de varsa MSI Gaming X veya Sapphire Nitro+ alınmasının en doğru tercih olacağını söylüyor. Ben de Sapphire alacağım ve yanına da 27", 1440p ve 144Hz monitör alacağım. Eğer muadili 2070 Superden iyi bir model seçersem 1000 liraya yakın belki fazla para çıkacak ve bu da monitörden kısmam anlamına geliyor. Çok da mantıklı değil benim için açıkcası.

Hocam 1 aya yakındır aynı ikilemdeyim. Şu an Nvidia kullanıcısıyım. Diyorum fazla ver garanti olsun, istikrarlı olsun falan. En son edindiğim sonuç ve benim yapacağım şu: Birçok kanal inceleme artık ciddi anlamda 5700 XT sürücü sorunu olmadığını ve bütçe de varsa MSI Gaming X veya Sapphire Nitro+ alınmasının en doğru tercih olacağını söylüyor. Ben de Sapphire alacağım ve yanına da 27", 1440p ve 144Hz monitör alacağım. Eğer muadili 2070 Superden iyi bir model seçersem 1000 liraya yakın belki fazla para çıkacak ve bu da monitörden kısmam anlamına geliyor. Çok da mantıklı değil benim için açıkcası.

Konuya biraz da RTX 2070'in asıl amacı olan ray tracing ile bakmanı tavsiye ederim. Ray tracing yerine fiyat performansa önem veriyorsan bu karşılaştırma bilgilendirici olacaktır. Ray tracing olmadan 2070 biraz daha performanslı olsa dahi f/p açısından RX 5700XT çok daha iyi bir tercih.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullanıcısı olduğum MSI RX 5700 XT GAMING X modelini 6 ay önce almıştım ilk 1-2 ay sorunluydu ama son 4 aydır 1 kere bire siyah ekran vs hatası almadım tavsiye ederim.

Bende tam sizin gibi düşünüyorum. Ve bende sizin gibi 10larca inceleme videosu izledim.
Monitör olarak tercihiniz hangi marka oldu?
Hocam 1 aya yakındır aynı ikilemdeyim. Şu an Nvidia kullanıcısıyım. Diyorum fazla ver garanti olsun, istikrarlı olsun falan. En son edindiğim sonuç ve benim yapacağım şu: Birçok kanal inceleme artık ciddi anlamda 5700 XT sürücü sorunu olmadığını ve bütçe de varsa MSI Gaming X veya Sapphire Nitro+ alınmasının en
doğru tercih olacağını söylüyor. Ben de Sapphire alacağım ve yanına da 27", 1440p ve
144Hz monitör alacağım. Eğer muadili 2070
Superden iyi bir model seçersem 1000 liraya yakın belki fazla para çıkacak ve bu da
monitörden kısmam anlamına geliyor. Çok da
mantıklı değil benim için açıkcası.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı