RX 5700 XT Sürücü Sorunları Çözümü

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Şu an bu yöntemi denedim. Kesinlikle stabil çalışıyor diyebilirim.
Takılma sorunu yok, çökme sorunu yok.

• Öncelikle DDU ile mevcut sürücüleri kaldıralım.
  • Sürücü versiyonu 19.9.2 olanı yükleyelim.
  • Bütün Radeon özelliklerini kapatın. Freesync, Geliştirilmiş Senkronizasyon, Anti-Lag, Radeon Overlay, Virtual Super Resolution (VSR).
  • Radeon Overlay'ı kapatmak için Performans İzleme bölümüne gelin. Tuş kısayolunun üstüne basın "DELETE" tuşuna basarak onaylayın. None görünüyorsa kapanmıştır.
  • Bütün sıcaklık ve kullanım izleme programlarını kaldırın. (MSI Afterburner, RivaTurner, HWinfo ve bütün OSD programları)
Sıcaklığı takip etmek için sadece Aida64 programı içerisinden takip edebilirsiniz şimdilik ben onla bakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios ayarlarını nasıl yapacağım bilgim yok maalesef. Yönlendiriseniz yapmaya çalışırım. Ve herhangi başka bir sıkıntıya yol açar mı?
Bilgisayar açılırken DEL tuşuna basın. BIOS'ta XMP ayarı olacak onu Profile 1'e getirin. Kaydedip çıkın.

Xmp yi bulamıyorum. Şuan zaten 1 de gözükmüyor mu zaten ?
IMG_20191107_003522.jpg

Xmp yi bulamıyorum. Şuan zaten 1 de gözükmüyor mu zaten ?
Eki Görüntüle 456575
XMP açılmış evet ama işlemci voltajı 1.476V ne hocam. Ryzen 5 3600 için aşırı büyük bir voltaj değeri. BIOS güncellediniz mi hiç?
Bak bendeki değer bu (4.2 GHz değerine sabitlemiş olmama rağmen);
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
XMP açılmış evet ama işlemci voltajı 1.476V ne hocam Ryzen 5 3600 için aşırı büyük bir voltaj değeri. BIOS güncellediniz mi hiç?

MSI gaming plus var bende, Ryzen 5 3600 işlemci aynı..Bende de aynı mV civarı neden bu kadar şaşırdınız ? Zaten Rx 5700 xt i 1906 1000 mV da kullanıyorum. İşlemci için de mi ayar istiyor. Gerçi onla bir sıkıntım yok çok şükür..

XMP açılmış evet ama işlemci voltajı 1.476V ne hocam. Ryzen 5 3600 için aşırı büyük bir voltaj değeri. BIOS güncellediniz mi hiç?
Bak bendeki değer bu (4.2 GHz değerine sabitlemiş olmama rağmen);
Eki Görüntüle 456582
Hayır pek anlamam herhangi bir bios güncellemesi yapmadım? Ama şuan bu değer farklı CPU-Z 'ye bakınca ?
Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme:
MSI gaming plus var bende, Ryzen 5 3600 işlemci aynı..Bende de aynı mV civarı neden bu kadar şaşırdınız ? Zaten Rx 5700 xt i 1906 1000 mV da kullanıyorum. İşlemci için de mi ayar istiyor. Gerçi onla bir sıkıntım yok çok şükür..
Hocam çok fazla o değer işlemci için.
Hayır pek anlamam herhangi bir bios güncellemesi yapmadım? Ama şuan bu değer farklı CPU-Z Y'ye bakınca ? Eki Görüntüle 456585
BIOS'unuzu güncelleyin neden güncellemediniz?
Aşağıdaki videoya bakıp öyle güncelleyin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım çözüldü yani ilerleyen süre içinde tekrar gözlemlerimi aktaracağım burada. Birincisi AMD Chipset Drivers'ı kurdum. İkincisi Bios güncellemesi yaptım. Şimdilik herhangi bir probleme denk gelmedim keza sık sık olmadığından ancak 1-2 güne denk gelinir illa ki. Ben çözüldüğünü düşünüyorum yinede. Yardımlarınız için ayrıca teşekkür ederim. İşleriniz rast gitsin hocam.✋

Son düzenleme:
Sanırım çözüldü yani ilerleyen süre içinde tekrar gözlemlerimi aktaracağım burada. Birincisi AMD Chipset Drivers'ı kurdum. İkincisi Bios güncellemesi yaptım. Şimdilik herhangi bir probleme denk gelmedim keza sık sık olmadığından ancak 1-2 güne denk gelinir illa ki. Ben çözüldüğünü düşünüyorum yinede. Yardımlarınız için ayrıca teşekkür ederim. İşleriniz rast gitsin hocam.✋
BIOS'u güncellediyseniz sorunlar kalkar teker teker ortadan. Çünkü BIOS güncellemeleri önemli. Malum işlemci yeni, anakart yeni.

Yeni konular

Geri
Yukarı