RX 5700 XT Güncel Sürücü Sorunları

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
19.10.1:
- Bazı oyunlarda başlangıçta takılmalar oluyor. Bkz: Fortnite.
- Bazı web sitelerinde video izlerken anlık takılmalar oluyor. Bkz: Dailymotion, Facebook.
- Optimum güç durumuna girince herhangi bir grafik uygulamasını açınça çöküyor.

19.9.2:
- Optimum güç durumuna girince herhangi bir grafik uygulaması engelleniyor.
- Bazen oyunlarda ALT+TAB yapınca çöküyor, yeniden başlatma gerekiyor. Bkz: CS:GO.

Bunlar benim yaşadıklarım. Siz de yaşadıklarınızı ekleyebilirsiniz.

Düzeltme: Sorunlar temiz kurulum yapınca düzeldi. Bilginize.

Son düzenleyen: Moderatör:
2060 satıp bu ekran kartını alacaktım. Fakat o kadar çok sorunla karşılaşan oluyor ki almaktan vazgeçtim gerçekten.
AMD'nin sürücü konusunda beceriksizliği var bunu kabul ediyorum. Zamanla oturacaktır eminim.

2060 satıp bu ekran kartını alacaktım. Fakat o kadar çok sorunla karşılaşan oluyor ki almaktan vazgeçtim gerçekten.
GTX 1060'dan geçilecek olsa yine o riski almaya değebilir ancak yerinizde olsam ben de geçmezdim. Kara Cuma'da RTX 2070 Super şu anki RX 5700XT fiyatlarına düşerse düşünülebilir belki.

19.9. 3 kullanıyorum şu an.

-Steam oyunlarında, oyun esnasında Alt+Tab yapıp Steam menüsünü açıp kapattığımızda, sohbet penceresi vs. bazen simsiyah oluyor.

Onun dışında çok şükür sorunsuz kullanıyorum şu an. Herhalde herkes tarafından kabul görmüş bir driver gelmedikçe güncellemem.

Buradakilerin beğendiği sürücü hangisi ise onu yükleyeceğim :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada Fortnite sorunu herkeste varmış. O yüzden es geçiyorum bu problemi.

Son düzenleme:
19.10.1 sürücüsünü denediniz mi? @mimario @Shadow Ryzen

Edit: Pardon görmemişim konu başlığında bahsettiğiniz sürücü oymuş zaten. Peki 19.10.1 ile ilgili şunları sormak istiyorum,
  1. Bu sürücüyle birlikte Alt+TAB sorunu çözüldü mü?
  2. Oyunlarda ekranda kararma veya artifact oluşumu var mı?
  3. Beklenmedik performans kaybı yaşıyor musunuz?
  4. Genel görüşleriniz nelerdir? Deneyiminizi kısıtlayacak kadar bir sorunla karşılaştınız mı?

Son düzenleme:
19.10.1:
- Bazı oyunlarda başlangıçta takılmalar oluyor. Bkz: Fortnite.
- Bazı web sitelerinde video izlerken anlık takılmalar oluyor. Bkz: Dailymotion, Facebook.
- Optimum güç durumuna girince herhangi bir grafik uygulamasını açınça çöküyor.

19.9. 2:
- Optimum güç durumuna girince herhangi bir grafik uygulaması engelleniyor.
- Bazen oyunlarda Alt+Tab yapınca çöküyor, yeniden başlatma gerekiyor. Bkz: CS:GO.

Bunlar benim yaşadıklarım. Siz de yaşadıklarınızı ekleyebilirsiniz.
Kart efsane. Sadece yazılım sorunu var. Yılbaşına hallederler. CS'de de ben de aynisi oluyor, çöküyordu Alt+Tab'da. Kartı boşuna servise gönderdim.

19.10.1 sürücüsünü denediniz mi? @mimario @Shadow Ryzen

Edit: Pardon görmemişim konu başlığında bahsettiğiniz sürücü oymuş zaten. Peki 19.10.1 ile ilgili şunları sormak istiyorum,
  1. Bu sürücüyle birlikte Alt+TAB sorunu çözüldü mü?
  2. Oyunlarda ekranda kararma veya artifact oluşumu var mı?
  3. Beklenmedik performans kaybı yaşıyor musunuz?
  4. Genel görüşleriniz nelerdir? Deneyiminizi kısıtlayacak kadar bir sorunla karşılaştınız mı?
Hocam abuk sabuk erken erişim oyunlarda sorunlu. Fortnite da dahil :D
Six Siege, GTA 5 gibi oyunlar sorunsuz tereyağı gibi.
19.9.2'yi temiz kurulum yaptım düzelmiş sanırım.
Bence en stabil sürüm 19.9.2 .
Genel görüşüm abi kart canavar ama sürücüler de otursa halay çekeriz bu kartla. Youtube'da incelemelerimi seyredin. Çoğu oyun 4K'da tereyağı gibi akıyor.

Hocam abuk sabuk erken erişim oyunlarda sorunlu. Fortnite da dahil :D
Six Siege, GTA 5 gibi oyunlar sorunsuz tereyağı gibi.
19.9.2'yi temiz kurulum yaptım düzelmiş sanırım.
Bence en stabil sürüm 19.9.2 .
Genel görüşüm abi kart canavar ama sürücüler de otursa halay çekeriz bu kartla. Youtube'da incelemelerimi seyredin. Çoğu oyun 4K'da tereyağı gibi akıyor.
Kusura bakmayın fazla darlıyorum ama merak ettiğim konu ben bu kartı alırsam örneğin dediğiniz erken erişim oyunlardan sorunlu ibaresini baz alarak soruyorum; oynanmayacak kadar kötü mü? Yaşadığınız sorunlar kasma, takılma gibi mi yoksa PC'nin yeniden başlatılmasına sebebiyet verecek kadar kötü mü? Ya da sorundan kastınız tam olarak nedir?

Anlarsınız ki 3500 TL civarı bir parayı ekran kartına bağlayıp da sorun yaşamak istemiyorum. Üstelik hemen hemen her oyunda 1080P'de akıcı bir deneyim sunan GTX 1060'ı bırakıp buna geçtiğimde oynayamayacağım bir oyun veya deneyimimi aşırı olumsuz etkileyecek olaylarla karşılaşırsam üzülürüm. Biraz takıntılı bir insan olduğum için düzelene kadar sistemi de bir kenara atmak istemem.

RX 5700/RX 5700XT Olası Problemlerine Çözümler - Technopat

Zamanınızı alıyorum bari araştırıp bulduğum bazı çözümleri sizinle paylaşayım, belki konuyu görmemişsinizdir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı