RX 5700 XT tercih edilmeli midir?

AslanOnbir

Hectopat
AMD'nin bu ekran kartı modeli tercih edilmeli midir? Yoksa RTX 2070S modeli mi tercih edilmelidir? Aslında yaptığım incelemelere göre RX 5700 XT, RTX 2080'nin bazı modelleriyle kafa kafaya performans gösterdiği olabiliyor. Kendisi RTX 2070S'in bizzat rakibi. Ancak sıcaklık değerlerinde 70-80 derece gibi değişimler olabiliyor. Örneğin assassin's creed Odyssey oyununda RTX 2070S modeli 65 derece gibi bir değer gösteriyor, RX 5700 XT ise 70 üzerinde bir sıcaklık değeri gösteriyor. Sırf bu sıcaklık değerlerinden dolayı vazgeçmeli miyim diye soruyorum kendime. Ama yarıştığı kartlara nazaran harika bir performans göstermesi de beni kendisine itiyor. Sizce bilgisayar toplama da RX 5700 XT mi tercih edilmelidir yoksa RTX 2060 veya 2070 modellerinden biri mi? AMD Ryzen 3600X ile de muazzam bir performans gösterebilir gibi sanki. Sizin düşüncülerinizi de almak isterim.

Bir kere RTX 2070S ile fiyat olarak ciddi farkları var. Fiyat sorun değilse sen RT ve DLSS'e çok önem veriyor musun o önemli. RX 5700 XT diyorsan da özel soğutmalı modelleri beklemeni öneririm şahsen ben de öyle yapıyorum.

Ben o ekran kartına 4500+ vermem onun hakettiği para 3500 (2070S demekteyim) RX 5700 XT coğu yerde 2070S'yi geçmekte hatta 2080'e kafa tutmakta önerim Sapphire'nin çıkarcağı ve çıkarmış olduğu RX 5700 XT ekran kartında Trixx Boost var ekran kartının performansını arttırmakta.

Aslında resmi olarak yurt dışında çıktı ama hala çoğu yerde stoklarda yok yazıyor. Türkiye'ye gelmesi ise bence eylülün ortalarını falan bulur. Tabi Türkiye'de fiyatlar artar, referans tasarım kadar ucuz olmaz.
O zaman referans alıp kasanın çevresini fanlarla donatırız. :D

O modeller ne zaman çıkar ?
Yurt dışından alışverişe karşı değilseniz amazon.com dan kargo+vergi dahil 520 dolara alabilirsiniz Sapphire Pulse çift fanlı modelini. Yaklaşık 1 aya elinizde olur. TR'de 1 ay beklemek bir şey ifade etmiyor çünkü 1 ay bekleyeceksiniz bu sefer de en ucuz fiyat 3300 TL falan olacak bu sefer de onun düşmesini bekleyeceksiniz :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı