RX 5700 XT Valorant sistem hatası

Kgngksnn

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus PRIME A520M-K
Ryzen7 5700G
MSI RX 6700 XT
2x8 GB XPG Adata Gammix D30 RAM
Performax 650W 80+ PSU
Meslek
Quality
Merhaba arkadaşlar. Windows 11 işletim sistemi ve Ryzen 7 5700G işlemci kullanıyorum. Vega 8 dahili grafik sürücüsü ile işlem yaptığımda hiçbir sorun yaşamazken harici olarak RX 5700 XT ekran kartım ile birkaç sorun yaşadım. Bunlardan 1.si Microsoft Edge ve Chrome tarayıcılarında ilk açılışta gecikme oluyor daha sonra açılan sekmelerde ise sorun olmazken ilk açılan sekmeler geç açılıyor.
2. sorun ise eveli gün ilk defa Valorant indirip kurdum harici ekran kartım takılıyken oyuna bağlanamıyorum "sistem hatası " alıyorum fakat dahili ekran kartım da bağlantıda bir sorun yaşamadım. Konuyu saptırmamak için çok detaya girmek istemiyorum fakat bu tarayıcı problemi ile ilgili ve Valorant'ta aldığım hata ile ilgili açtığım konu başlıklarında gelen öneriler şunlardı;
Web tarayıcıları geç açılıyorsa yazılımsal problem yaşama ihtimalim olduğu için format atmam söylendi bunu yapmadım. Başka tarayıcı kullanmam söylendi Chrome'u bu sebepten yükledim aynı sorunu onda da yaşadım.
RX 5700 XT için AMD driveri silip tekrar yüklemem önerildi zaten AMD bir işlemci kullandığım için bunu yapmak mantıksızdı çünkü APU olarak bağlantımda sorun yoktu yine de uyguladım sorun çözülmedi.

Valorant'ta ki "sistem hatası" için Windows 11 de bu sorunların bazen yaşandığı söylendi. BIOS'tan TPM 2.0 ayarını ve boot secure yi açmam gerektiği söylendi fakat bunlar zaten halihazırda açık olduğu için sorunumun çözülmesine yardımcı olmadı. Daha sonra web tarayıcısında yaşadığım sorun da olduğu gibi dahili grafik sürücüsü ile bağlanmak aklıma geldi ve düşündüğüm oldu maalesef sorun çıkmadan oyuna bağlandı. "maalesef" diyorum çünkü oyuna girmiş olmam harici ekran kartım ile yaşadığım problemi çözmüyor. Bu konu da bana yardımcı olabilecek varsa sorunun ne olduğunu çözebilecek varsa çok sevinir müteşekkir olurum. Sonuna kadar okuyan herkese de çok teşekkür ederim.

Edit : Konu başlığımı Harici ekran kartı ile yaşadığım sorunlar olarak açmışken neden bu başlık ile değiştirildiği hakkında bir fikrim yok

Başlık tekrar düzenlenirse sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı