RX 5700 XT ve i7 6700K sistem için PSU önerisi

beruxen

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı olarak Sapphire RX 5700 XT Pulse aldım. Forumdaki bir arkadaşın tavsiyesi üzerine PSU olarak Corsair Builder Series VS650 650W modelini seçtim. Forumda dolaşırken genelde RX 5700 XT için 650W PSU yetersiz demişler. Sizce iade edip değiştirmeli miyim? Sistemim:
  • İşlemci: i7 6700K
  • Anakart: MSI Z170A GAMING PRO Carbon
  • RAM: 2x8 Corsair Vengeance DDR4
  • Ekran kartı: Sapphire RX 5700 XT Pulse
  • Soğutma: Cooler Master ML240L
  • Kasa: Aerecool P7-C1, 2 tane önde 1 tane arkada fan var.

Son düzenleyen: Moderatör:
650W yeterli. Değiştirmene gerek yok. AMD minimum 600W diyor bu kartlar için. Önerilen ise 700W. 650W rahatlıkla işini görür.

Geleceğe dönük olsun diye yüksek öneriyoruz genelde. Ama bu yetmeyeceği anlamına gelmez tabi.
Geleceğe yönelik 1000W önermek bana çok saçma geliyor veya abartı üstü rakamlar ekran kartlarının yeni modelleri geldikçe isteyecekleri güçlerin artacağı ne malum? Belki dahada düşecek enerji tüketimleri? (Olması gereken yapılmaya çalışılan şey bu)

Geleceğe yönelik 1000W önermek bana çok saçma geliyor veya abartı üstü rakamlar ekran kartlarının yeni modelleri geldikçe isteyecekleri güçlerin artacağı ne malum? Belki dahada düşecek enerji tüketimleri? (Olması gereken yapılmaya çalışılan şey bu)
1000W önermeye de gerek yok zaten. AMD 700W öneriyorsa 700-750W almakta yarar var. Ayrıca güç tüketiminin düşeceğini bilemeyiz. RX 580 150W tüketirken RX 5700XT 225W tüketiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı