RX 5700 XT ve Ryzen 5 3600 sistem için 650 Watt PSU yeterli olur mu?

RTX 2070 Super hangi teknolojileri barındırırsa barındırsın adamlar yeni seri çıkınca yavaşlatıyorlar. Yeni seriden bir model alınsın diye para kolay kazanılmıyor. Her yıl kart değiştirmez herkes yani illa al satcılık yapanlar vardır ama bazı arkadaşlar zoru zoruna alıyor onun için AMD bence güzel bir seçim nitekim ben aldığımda 2900'e aldım Trendyol'dan o zaman RTX 2070 Super 3800-3900'dü.

Kesinlikle, size katılıyorum.

Aynen bayım söylediklerinizde çok haklısınız. Özellikle bu karantina sürecinde evde geçirdiğim boş zamanları eğlenceli hale getirmek için bir sistem toplamaya karar verdim ama dediğiniz gibi çok zor, karar vermek çok güç. Çok fazla ürün var ve hata yapmaktan korkuyorum halbuki senelerdir bu tür konularla ilgilenmek her zaman beni mutlu etmiştir. Lise'de ofis programları dersinde o kimsenin yükleyemediği oyunları biz yükler ve oynardık.😄Şimdi ise hem iş için kullanacağım hem bir yandan da Online yayıncılıkta kullanabileceğim bir sistem hayalim var.

Radeon RX 5700 XT Gaming X için önerilen PSU 750 Watt Eki Görüntüle 540122
Güç Tüketimi: 225 W
Önerilen Güç : 750 W
Ben de sizin aldığınız bilgisayar gibi bir bilgisayar alacaktım üstüne de artan bütçemle XBOX SERIES X alacaktım. Bütçe gayet geniş, 15800TL. En başta RTX 2080 Super PC dizmeme rağmen RTX 3000 serisini duyunca iade ettim. Sonra ertelendiğini duyunca kendimi idare edecek RTX 2070-RX 5700 XT bir bilgisayar alıp da dediğim gibi bir konsol alacaktım fakat beklemeye karar verdim.
RTX 2070 Super hangi teknolojileri barındırırsa barındırsın adamlar yeni seri çıkınca yavaşlatıyorlar. Yeni seriden bir model alınsın diye para kolay kazanılmıyor. Her yıl kart değiştirmez herkes yani illa al satcılık yapanlar vardır ama bazı arkadaşlar zoru zoruna alıyor onun için AMD bence güzel bir seçim nitekim ben aldığımda 2900'e aldım Trendyol'dan o zaman RTX 2070 Super 3800-3900'dü.
NVIDIA'nın yavaşlattığını pek düşünmüyorum, oyunların optimizasyonu yeni kartlara göre ayarlanıyor. Kartına yeni sürücü yüklemezsin birşey yapmazsın senin kartını kim yavaşlatacak bir kere?
Aynı şey RX 5700 XT ile de geçerli olabilir. Tek fark, artık RTX 2070 Super'in optimizasyon açısından RX 5700 XT'ye üstünlüğü artık kalmadığından saf güç olarak önde olan RX 5700 XT'nin öne geçeceğini düşünüyorum ben şahsen. Ama dediklerin çok saçma. Kim, nasıl bir ekran kartını uzaklardan yavaşlatsın uzaktan kumandayla mı..

Benim bütçem de maksimum 11.000 TL.
Aslında QP Gaming XT almaya karar vermiştim ancak 650Watt güç kaynağını yeterli bulmadığım için kendim toplamaya karar verdim. Bu sebepten dolayı PSU ve kasayı ayrı almak zorundayım bu da maliyeti artıran bir unsur, durum böyle olunca ve 2070 Super MSI RX 5700 XT'den daha pahalı olunca 5700 XT seçmek zorunda kaldım.
QP Gaming XT çok güzel sistem ancak tek sorunu Güç Kaynağı yetersiz.Hatta o parçaları ayrı ayrı toplamaya kalktığından zaman bile o fiyattan daha pahalı olabiliyor.

AMD'nin sitesinde 600W PSU öneriliyor, MSI'ın sitesi 750W diyerek yanlış bilgi veriyor olabilir.

ıopıpo.jpg

650W PSU yetecektir, kart sonuçta 225W güç tüketiyor. İçiniz rahat olsun, yetmeyecek olsa QP bu sisteme 650W PSU koymazdı, Technopat ile sistem topluyorlar sonuçta.

Evet, aslında bakarsanız öyle ama ilerde bu sistemi yükseltirsem güç kaynağınında değiştirmem gerekebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı