RX 5700 XT ve yenilemeler için güç kaynağı önerisi

Bütçe
1500tl

btryons

Hectopat
RAM
2x8 Corsair Vengeance RGB 3200MHz
İşlemci
R5 3600
Kasamla gelen 650W 80+ güç kaynağı OCCT de PSU testi crash atıyordu, performans sıkıntıları yaşıyordum elektrik kesilmesi gibi bir sebebten güç kaynağım 2021 Temmuz ayında yandı ardından babam ben şehir içinde değilken bilgisayarcıya veriyor. Adamda 600W 80+ rating siz ne olduğu belirsiz bir plytoon PSU yerleştiriyor komik bir şekilde.

Birkaç aydır bu şekilde kullanıyorum bilgisayar sürekli düşük kullanımda çalışıyor 1080p monitör kullandığımdan bazı oyunlarda hala 144FPS alabiliyorum. FH4 72 FPS limitini kaldırdığım an çöküyor saçma salak oyunlarda %13 gibi kullanımlar yüzünden can sıkıcı FPS alıyorum. Bu durum canımı sıkmaya başladı, artık düzgün bir güç kaynağına geçmek istiyorum.

650W ile 750W arası en uygun.

2x8 Corsair Vengeance RGB 3200MHz.

R5 3600 ASUS RX 5700 XT STRIX.

Şu an araştırmalarımla eliyerek çıkardığım 2 PSU:

XPG Pylon 750b ve 650b

Yorumlarınıza göre 750W ı da var.

High Power 750W 80+ Gold performance gd

Fiyat farkı çok ama çoğu sitede bolca övülmüş.

Tavsiyelerinzle yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat farkının sebebi High Power'daki sertifikanın Gold olması. Pylon'da ise Bronze sertifika var.

İkisi de kaliteli güç kaynakları, ama o fiyata High Power alacağına Trendyol'dan bunu alabilirsin:

Fiyat farkının sebebi High Power'daki sertifikanın Gold olması. Pylon'da ise Bronze sertifika var.

İkisi de kaliteli güç kaynakları, ama o fiyata High Power alacağına Trendyol'dan bunu alabilirsin:

Anladım, ortalama %5 verimlilik farkı için bence çok para, tabii 100W daha güçlü. XPG diğer serisininde capasitör, kalite pek fark yoksa attığım XPG yi tercih edicem bi süre daha başlık açık kalsın belki tavsiye vermek isteyen olur fiyatına göre kalite en uygun şuan bu.

800TL'nin 650w için uygun olduğu günlerde görecekmiş bu gözler... 💀

Anladım, ortalama %5 verimlilik farkı için bence çok para, tabii 100W daha güçlü. XPG diğer serisininde capasitör, kalite pek fark yoksa attığım XPG'yi tercih edeceğim bir süre daha başlık açık kalsın belki tavsiye vermek isteyen olur fiyatına göre kalite en uygun şu an bu.

800TL'nin 650W için uygun olduğu günlerde görecekmiş bu gözler... 💀

Pylon'a rakip olsun diye değil, Performance GD'ye rakip olsun diye attım. Pylon ile Core Reactor'u kıyaslamak biraz saçma zaten aynı segment bile sayılmazlar.

Pylon kendi segmentinin en üst seviye PSU'larından. Core Reactor de aynı şekilde.

Herkese teşekkürler, 2 hafta kadar önce 650W Pylon satın almaya karar verdim, 599TL gibi dönemine göre kaçırılmayacak fiyattaydı, ürün son derece güzel kablolar siyah ve yeterince uzun.

Geri
Yukarı