RX 5700 XT vs RTX 2060

Videoya ilk 5dk göz attım ondan sorar sararak izledim. Benim aradığım performans kıyaslaması değil yukarıda ki yorumda belirttiğim sorunların çözülüp çözülmediği sürücü problemleri etc.

Videoya ilk 5dk göz attım ondan sorar sararak izledim. Benim aradığım performans kıyaslaması değil yukarıda ki yorumda belirttiğim sorunların çözülüp çözülmediği sürücü problemleri etc.

Bu adamin yorumlarini tarafsiz buluyorum, 2060S ile 5700XT karsilastirmasi da var. Halen surucu problemi yasayanlar var diyor ama bunlar artik customer-related yani tuketici kaynakli.

Onun haricinde bence Nvidia nin ustunlugu simdilik Ray Tracing den ziyade DLSS 2.0. Zaten videoda da bahsediyor. AMD cevap verecektir elbet. Gorecegiz. 5700 XT kullaniyorum bu arada. Hic crash almadim driverlarla alakali.

Bu adamin yorumlarini tarafsiz buluyorum, 2060S ile 5700XT karsilastirmasi da var. Halen surucu problemi yasayanlar var diyor ama bunlar artik customer-related yani tuketici kaynakli.

Onun haricinde bence Nvidia nin ustunlugu simdilik Ray Tracing den ziyade DLSS 2.0. Zaten videoda da bahsediyor. AMD cevap verecektir elbet. Gorecegiz. 5700 XT kullaniyorum bu arada. Hic crash almadim driverlarla alakali.
çok teşekkür ederim ilginizden dolayı kart stabil çalışıyor yani ? Sürücü yada donanımsal bir problem yok? Son güncelleştirmelerle sorunların önüne geçilebilmiş demek istiyorsunuz yani.
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı kart almayı planlıyordum da karşıma 2.el Sapphire referans tasarımı çıktı. 2060 sıfır alacağım fiyata onu alabiliyorum performans yönünde artılarını biliyorum da sorunlarla karşılaşır mıyım onu öğrenmek istedim. Daha sonra kafama dert edinmek istemiyorum beni aydınlattınız.

Rica ederim. Gecen cuma incehesap indirimlerinde XFX 5700 XT RAW II Ultra 2899tl ye dusmustu. Bu model hakkinda bilgim yok acikcasi ama referans karttan daha iyi olur diye dusunuyorum. Aklinizda fiyat bilgisi olarak da bulunabilir.

Bende Msi Gaming X modeli var, kasimda black friday indirimlerinden 3k'ya aldim ve o gunden bu yana hic bir sorun yasamadim. Bana kalirsa sorunlari biraz abartiliyordu zaten. WHQL driver yukledikten sonra sorun yasanmaz diye dusunuyorum.

Bütçem 2500₺ bundan dolayı 2.el bakınıyordum ve istanbuldan birine denk geldim(izmirliyim). Kartı 2500₺ vericek gibi duruyor ama kesin de değil tabi o yüzden ona yöneldim. Bu modelle ısı sorunu yaşayabileceğimin farkındayım fanları ayarlayıp 70 derecelerde sabit tutabilirsem sorun olmaz diye düşündüm bir de tabi bunlar varsayım öyle bir bilgim de yok açıkcası.

Bütçem 2500₺ bundan dolayı 2.el bakınıyordum ve istanbuldan birine denk geldim(izmirliyim). Kartı 2500₺ vericek gibi duruyor ama kesin de değil tabi o yüzden ona yöneldim. Bu modelle ısı sorunu yaşayabileceğimin farkındayım fanları ayarlayıp 70 derecelerde sabit tutabilirsem sorun olmaz diye düşündüm bir de tabi bunlar varsayım öyle bir bilgim de yok açıkcası.

Ben ikinci ele pek guvenmiyorum 2500 de az para degil sonucta, 2900a sifiri varken ben olsam ikinci el bir de referans almazdim. Hassas parcalar, adam demez ama dusurmustur, uzerine bir sey dokulmustur vs. Kendi parcalarima cocugum gibi baktigim icin karsiya guvenemiyorum 😂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Guncel bilgi
Adam reddit'ten ban yedi dogru benchmark yapmadigindan dolayi :D. Sadece grafik gosteriyor oyun icinde paylasim yok. Bu yuzden /benchmark taginden ban yedi.

Adam Reddit'ten ban yedi dogru Benchmark yapmadigindan dolayi :D. Sadece grafik gosteriyor oyun icinde paylasim yok. Bu yuzden /Benchmark taginden ban yedi.

Bende bu adamı izleyip kasım'da Black Friday'den Nitro + 5700XT modelini almıştım, kartın soğutması görüntüsü çok güzeldi, ama AMD ekran kartında sürücü işini halledemiyor, kimse kusura bakmasın ki misinde sorun yokken ki misinde var, bende stabilite sorunu vardı bekledim 2 ay sürücüler geldi geçti aynı, sonra da sattım, NVIDIA'ya geçtim kafam rahat. Önermiyorum da kimseye almayın, kullanmış biri olarak diyorum.

Son düzenleme:
Yapılan testteki oyunlar bunlar. Eşitlensin diye aynı teste üç farklı Battlefield oyunu koymak saçma olur. NVIDIA bu konuda piyasaya daha hakim. Bu yüzden NVIDIA kartlar daha çok performans veriyor, çoğu oyun NVIDIA destekli. Biz hep fiyat / performans olarak düşündüğümüz için AMD daha performanslı gibi geliyor. Kartların tam olarak karşılığına bakmak lazım. Eskiden GTX 1060 ve RX580 karşılaştırıldı mesela, NVIDIA'nın AMD karşılığı olarak, yanlış hatırlamıyorsam tabii. Çünkü almayı düşündüğümde RX 580 tercih etmiştim, kartım sorunlu olduğu için iade almışları ve direkt 1060 6G'ye geçmiştim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Örneğin bu video, bazı sahnelerde RX 580, bazılarında GTX 1060 önde. Genellikle fark birkaç FPS'den yukarı çıkmıyor. Bir de RX580, GTX 1060'dan yaklaşık bir yıl sonra piyasaya sürüldü diye hatırlıyorum.

RX580 kartım sıkıntılı çıktığında, yeniden NVIDIA'ya döndüğümde şöyle düşünmeye de başlamıştım:
RX580'in 8 GB 256bit ile veremediğini, GTX1060 6 GB 192bit ile verebiliyor, daha eski bir kart olmasına rağmen (o zamanlar, bu zamana göre çok daha bilgisizdim, kim, ne önerse alacak durumdaydım) bunun nedeni de büyük ihtimalle yine çoğu oyunun NVIDIA destekli olması.

Uzun sure değiştirmiyeceksen RTX2060 alır RX 5700 XT'yi çok üstün bir kart o.

Geri
Yukarı