RX 5700 XT vs RTX 2060

Merhabalar, ben yeni bir sistem toplamak istiyorum ve bu iki ekran kartı arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Karşılaştırma videolarında RX 5700 XT daha önde gösteriyor fakat RTX 2060'ın herhangi bir artısı var mıdır? RX 5700 XT'de Ray Tracing teknolojisini kullanabilir miyim?
5700 bile 2060 ile karşılaştırılmazken 5700XT abes kaçmış modun dediği gibi hakaret sayılır bu 5700 XT'ye 2070 ile arada kalsaydın belki 2070 derdim ama 2060 çekirdek kalır.
Arkadaşlar konuyu yanlış anlamış adam Nvidia mi AMD mi diye sormuyor.
Hangisi performanslı ise ona yönlendirmeniz lazım ayrıca sıkıntıların çoğu giderildi rahatlıkla alabilirsin 5700 XT

Merhabalar arkadaşlar, konuyla alakasız olacak ama benim GPU Load ile ilgili bir sorunum var. Kısacası Sapphire RX 580 Nitro+ OC Edition kullanıyorum.

1577204112350.png

1577204370785.png

Bu da konuyla alakalı bir resimler. Burada ekran kartı konusunda bilgili kişiler var gibi bu yüzden, belki burada bilgisi olan biri çıkar diye umarak paylaştım bu mesajı, umarım yardım edecek biri çıkar. Açtığım konuya gelerek yardım edebilirsiniz, buyurun:

RTX 2060 RX 5700 XT'nin rakibi bile değil. RX 5700 XT performans olarak 2070 Super ile 2080 arasında bir konumda yer alıyor. Tabiki de RX 5700 XT.

Ben de bir Nvidia kullanıcısıyım diğer Nvidia grafik kartı kullanıcısı arkadaşlar hiç alınmasın kusura bakmasın ama Nvidia fena çuvalladı son yıllarda. Bilen biliyor globalde düşük pazar hacmi de bunu kanıtlar nitelikte zaten.
Bugün 2080Ti gibi ekstrem bir grafik kartı dışında Nvidia tercih etmek için mantıklı pek bir sebep yok.

Orta segmentin tepesinde yer alan Rx570-580 bile Dx12 ve özellikle Vulkan destekli oyunlarda GTX 1070 ile yarışıyor artık. AMD bu yazılım işini çok iyi kotarıyor.

Halen Nvidia al kafan rahat olur gibi AMD'ye karşı ön yargılı saçma sapan düşünceleri gördükçe hayret ediyorum doğrusu.

Yeni moda forumlardan sürücü sorunlarını kopyalayıp NVIDIA al rahat et AMD alırsan vay haline gibi bir hava oluşturuluyor. Kartlar ilk çıktığında bazı sorunlar yaşandı evet 2020 sürücüleri öncesi son üç sürücüde tüm sıkıntılar giderilmişti zaten. AMD farklı bir arayüzle 2020 sürücülerini yayınladı. İlk iki sürücüde ekran kararması gibi bazı problemler oldu. 19.12.3 sürümünde hiçbir sorun kalmadı. Her yenilik illaki arkasından sorunları da getirir. Sanırsınki AMD kart alanlar oyun oynayamıyor mağdur oluyor. Kullanmadığın kart hakkında 4-5 forumdaki sorunu kopyalayıp yalan yanlış yönlendirme yapma arkadaş. Bırak kartı kullanan ne olup olmadığını söylesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hacı hiç uğraşma değmez gerçekten değmez. Elinde kanıt yok bir şey yok işkembeden sallayıp kötülemek ne kadar rahat. Yöneticilerin bir an önce şu foruma el atması lazım böyle gitmez.
Alma faturan kaybettiğim E-Postadaydı. Keşke kaybetmeseydimde. O zaman babacan gibi konuşurdun.

2060 alırsan kafan rahat olur, salak salak problemlerle karşılaşmazsın, saatlerini kaybetmezsin, oyun deneyimin olumsuz etkilenmez. 5700XT değil, genel olarak AMD alırsan herhangi bir problemle karşılaşma olasılığın, Nvidia'ya göre çok daha fazla. Genel olarak yazılım sıkıntıları oluyor bunlar. Bir hata bitiyor, diğeri başlıyor, yaptıkları güncelleştirmelerin sorunları tamamen çözeceğinin hiçbir zaman garantisi yok. Her AMD güncellemesi sonrası forumda kaç tane konu açılıyor, eski sürümlerde sıkıntı yaşayanları söylemiyorum bile.

Şöyle bir benzetme yapabilirim. 4.500TL'ye Hepsiburada'dan bir telefon alabilirsin. Aynı telefonu Vatan Bilgisayar'dan 5.000TL'ye alabilirsin.

Hepsiburada'dan alırsan:

• Daha az para ödersin.
• Bir sorunla karşılaştığında teknik servis durumlarıyla senin birebir ilgilenmen gerekebilir.
• Cihazla ilgili sorun çıkma olasılığı daha fazla, edinilen kaynak belli değil.

Vatan Bilgisayar'dan alırsan:

• Daha fazla para ödemen gerekir.
• Bir sorunla karşılaştığında telefonu Vatan'ın müşteri hizmetlerine teslim etmen yeterli, kargolamasını, ulaştırmasını, kısacası her şeyini onlar hallediyor. Aynı zamanda güncel olarak da SMS ile bilgilendiriyorlar.
• Cihazla ilgili sorun çıkma olasılığı daha az, sonuçta yerel bir kuruluş, bilindik ve cihazları nasıl, hangi yolla ve ne şekilde edindikleri bilgisine ulaşılabilir.

Hepsiburada: AMD
Vatan Bilgisayar: Nvidia
Hepsiburada : AMD
Vatan Bilgisayar : Kazıkçı

Arkadaşlar konuyu hortlattığım için üzgünüm. Konu açtım geri bildirim alamadığım için araştırmalarım sonucu bu konuyu gördüm. RX5700XT alınmasını şu anda öneriyor musunuz? Herhangi bir problemi var mı hala devam eden sürücü sorunları droplar siyah ekranlar vs? Yoksa tüm sorunlar çözüldü kart stabil bir şekilde çalışıyor mu? Güncel bilgi bulmakta zorluk çekiyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

Geri
Yukarı