RX 5700 XT vs RTX 2060

Ben satıyorum 5700XT Nitro Plus 1 aylık, sürücü sorunlarıyla uğraşmak isteyen buyursun alsın. O kadar para veripte at gözlüğü takamam ben, siz toz kondurmayın daha. Güçlü olması farklı yazılım sürücü yapabilmek farklı. AMD GPU yazılım konusunda henüz iyi değil.
dogrudur. lakin araya farklı modelleri kattıgınız için. aynı performansları alıyorum dediğiniz için yazdım.

Edit: aynı şekil de 1080p performansları da farklı. rx5700xt Detail damage yiyen bir kart. environment isteyen her yerde fps direk iniyor. bunun 1080p si 1440p si fark etmiyor malesef.
Sonunda dilimden anlayan biri saol hocam açıklaman için. Ben 1080p vsyn c açık oynayan biriyim sabit 60 fps veremiyor, stabil değil çünkü yazılım meselesi. Peki neden Nvidia bunu aynı oyunda sağlayabiliyor? Birde demezler mi Vsyn c neden açıp oynuyorsun kapasana! Ee yırtılmalar oluyor monitörümde? Ben 1080p 60fps oynayacağım? Adamlara bak ya toz kondurmamak için saçmalıyorlar resmen.

Son düzenleme:
dogrudur. lakin araya farklı modelleri kattıgınız için. aynı performansları alıyorum dediğiniz için yazdım.

Edit: aynı şekil de 1080p performansları da farklı. rx5700xt Detail damage yiyen bir kart. environment isteyen her yerde fps direk iniyor. bunun 1080p si 1440p si fark etmiyor malesef.

Evet fakat ben niye 2070S ile karşılaştırdınız demedim. RTX 2060'tan daha iyi olduğunu karşılaştırılamayacağını söyledim sadece RTX 2070S vs RX 5700 XT kısmında başka konu FPS oyunları dışında geçebildiği bir nokta yok zaten. Çevre detayları konusunda NVIDIA her zaman iyi olmuştur bu arada.
Ben satıyorum 5700XT Nitro Plus 1 aylık, sürücü sorunlarıyla uğraşmak isteyen buyursun alsın. O kadar para veripte at gözlüğü takamam ben, siz toz kondurmayın daha. Güçlü olması farklı yazılım sürücü yapabilmek farklı. AMD GPU yazılım konusunda henüz iyi değil.

Sonunda dilimden anlayan biri saol hocam açıklaman için. Ben 1080p vsyn c açık oynayan biriyim sabit 60 fps veremiyor, stabil değil çünkü yazılım meselesi. Peki neden Nvidia bunu aynı oyunda sağlayabiliyor? Birde demezler mi Vsyn c neden açıp oynuyorsun kapasana! Ee yırtılmalar oluyor monitörümde? Ben 1080p 60fps oynayacağım? Adamlara bak ya toz kondurmamak için saçmalıyorlar resmen.

Dostum hala yanlış anlıyorsun yazdıklarımı parası olana git RTX 2070 Super yada RTX 2080 Super al diyoruz zaten. Buraya gelip 5000 tl bütçem var ne alsam diyenler kısıtlı bütçesi olanlar için öneriyoruz ve ucuz etin yahnisi yavan olur diyoruz. Yüksek performans alırsın ama uğraşırsın diyoruz :) Yine diyorum 2 sistemi de kullanarak konuşuyorum. Yani ama bence senin kartın hala daha bozuk seriye denk gelmiş maalesef talihsizlik yaşamışsın gibime geliyor.

Son düzenleme:
R7 3700x - RX 5700XT sistem. witcher 3 ultra settings. 1440p de 60-70 fps ler alıyordum. ekran kartını sattım msı rtx 2070 super gaming x trio aldım. witcher 3 aynı ayarlar da 85-90-100 fps ler de geziyorum. world of warcraft oyuncusuyum oynayan bilir . environment detail isteyen yerler de çok fps kaybı olur. Ultra ayarlar 1440p de 40 fps e kadar düşerken . kartı değiştirip rtx 2070 super e geçtiğim de 60fps nin altına nadir düşüyor.

İşin özü şu ki. rx5700xt nin 2k performansı rakip denilen ,2070s gibi kartlara karşı iyi performans veremiyor. Heleki yukarı da verilen görüntü de rtx 2080 ve super e yakın performans ha ? güldürmeyin insanı. parayı alan ayarı basıyor. başka bir şey diyemem. kullanıcı testinden şaşmamak lazım.
NVIDIA destekli bir oyunda ne bekliyorsun ki? Aynı testi BF5 içinde yapsaydın? Demek istediğim oyun yapımcısı hangi üretici firmayla anlaşmalıysa o firmaya göre optimize ediyor kartlarını. Bugün böyle geçmişte de böyleydi gelecekte de böyle olacak. ''Parayı veren düdüğü çalar'' hesabı. RX 5700XT dediğin kart 2070S-2080 arası bir kart bir oyunda 20 FPS geride bir oyunda önde. İkisininde avantajı ve dezavantajı var. 2070S RX 5700XT'den pahalı bir kart ama getirisi olarak daha oturmuş sürücüler ve çok büyük bir getirisi olmasada RTX. 5700XT'nin avantajı daha uygun fiyat. Bu arada RX 5700XT'nin donanımı daha güçlü ama bunu kullanabilecek yazılımı tam oturtamadılar eğer oturturlarsa 2080'le kapışabilecek güçte bir kart. AMD ne kadar güçlü GPU üretse de bunu yazılımsal olarak destekleyemiyordu son 2-3 seneye kadar. Son 2-3 sene içerisinde bayağı bir atılım yaptılar yapmaya da devam ediyorlar. Sonuçta bu firma aynı anda 2 farklı dalda rekabet ediyor biraz şans tanımak lazım.

Valla ben de düşündüm, taşındım sorup soruşturdum ve fazlasıyla araştırdım. Bütçem de kısıtlı olunca 2000 liraya 15 ay garantisi olan Asus Strix 1080 Advanced aldım.

Almışken bir kez alıyoruz taksit maksit öderiz diyerek 3300 liraya Nitro mu 3100'e MSI'mı derken parayı denkleştirmeye çalışmanın yanında ister istemez sıkıntılarını okuyunca ki biliyorum bunu yaşayan çok kişi yok ama insan yine de rahatsız oluyor.

2060 6 GB olduğu için ve RTX olayının pek bir anlamı olmadığı için açıkçası tercih etmedim.

Henüz kartı alıp takmadım bakalım ne sonuçlar alacağım :) Bana her türlü yeter çok oyun oynayan birisi değilim.

Gerçi şu aralar Xbox Pass ve Origin Basic ile çok oyun elimize geldi. Artık oynamaya çalışacağım :)

Ama AMD'yi seviyorum. Daha iyi sorunsuz hale gelir inş ve rekabet bizlere yarar. Nvidia fiyatları aşırı yükseltiyor.

NVIDIA destekli bir oyunda ne bekliyorsun ki? Aynı testi BF5 içinde yapsaydın? Demek istediğim oyun yapımcısı hangi üretici firmayla anlaşmalıysa o firmaya göre optimize ediyor kartlarını. Bugün böyle geçmişte de böyleydi gelecekte de böyle olacak. ''Parayı veren düdüğü çalar'' hesabı. RX 5700XT dediğin kart 2070S-2080 arası bir kart bir oyunda 20 FPS geride bir oyunda önde. İkisininde avantajı ve dezavantajı var. 2070S RX 5700XT'den pahalı bir kart ama getirisi olarak daha oturmuş sürücüler ve çok büyük bir getirisi olmasada RTX. 5700XT'nin avantajı daha uygun fiyat. Bu arada RX 5700XT'nin donanımı daha güçlü ama bunu kullanabilecek yazılımı tam oturtamadılar eğer oturturlarsa 2080'le kapışabilecek güçte bir kart. AMD ne kadar güçlü GPU üretse de bunu yazılımsal olarak destekleyemiyordu son 2-3 seneye kadar. Son 2-3 sene içerisinde bayağı bir atılım yaptılar yapmaya da devam ediyorlar. Sonuçta bu firma aynı anda 2 farklı dalda rekabet ediyor biraz şans tanımak lazım.
Sen neden bahsediyorsun RDR2 AMD Vulkan desteklide ne oluyor? Onda da fps droplar yaşadım 5700XT ile? Ona ne diyeceksin? Kıvırma arkadaş kıvırma!

Sen neden bahsediyorsun RDR2 AMD Vulkan desteklide ne oluyor? Onda da fps droplar yaşadım 5700XT ile? Ona ne diyeceksin? Kıvırma arkadaş kıvırma!
Bende diyorum ki yazılımsal olan her şeyin bir çözümü vardır. Kıvırma derken ne saçmalıyorsun sen kimsin ki kıvırayım? Ne demişim de kıvırmışım? Görende sancak Nvidia süper sorunsuz seriler üretiyor. Tamam sürücüleri daha stabil doğru inkar edende yok zaten. Ama karşısındaki rakipte 2 farklı kulvarda mücadele ediyor azıcık sabır gösterin.

Yazılanları atlayarak geldim, @Silinen üye iyi fanboy, bunu söyleyebilirim. Amaç oyunsa, RX 5700 XT almalısınız. Fark az değil, %21. Eğer 2060 alırım, RTX açarım diye düşünüyorsanız, maalesef, çok beklersiniz. Henüz RTX destekleyen oyun sayısı sınırlı, oturmamış bir teknoloji ve, o kartla kaybedeceğiniz FPS'ye değmez. 5700 XT daha mantıklı.

@Because Im Batman aynen, adamlar işlemcide Intel ile, ekran kartında Nvidia ile mücadele ediyor. Zaten sistem düzgünse, oradan buradan kısılmamışsa, hata/uyarı hiç alınmıyor. Mesela, en çok sorun yaşanan seri, RX 500 serisi oldu, bende de var, daha hiç Wattman, mavi ekran v.s ıvır zıvırlarla uğraşmadım.

Yazılanları atlayarak geldim, @Silinen üye iyi fanboy, bunu söyleyebilirim. Amaç oyunsa, RX 5700 XT almalısınız. Fark az değil, %21. Eğer 2060 alırım, RTX açarım diye düşünüyorsanız, maalesef, çok beklersiniz. Henüz RTX destekleyen oyun sayısı sınırlı, oturmamış bir teknoloji ve, o kartla kaybedeceğiniz FPS'ye değmez. 5700 XT daha mantıklı.

@Because Im Batman aynen, adamlar işlemcide Intel ile, ekran kartında Nvidia ile mücadele ediyor. Zaten sistem düzgünse, oradan buradan kısılmamışsa, hata/uyarı hiç alınmıyor. Mesela, en çok sorun yaşanan seri, RX 500 serisi oldu, bende de var, daha hiç Wattman, mavi ekran v.s ıvır zıvırlarla uğraşmadım.
Toplam çalışan sayısı 10.000 küsür, sadece NVIDIA'nın çalışanı 13.000 küsür gerisini siz hesap edin. Adamlar sanki keyfinden hatalı çıkarıyormuş gibi algı yaratıyorlar. Adamlar düşük Ar-Ge'ye rağmen Intel gibi bir devi elimine etti. GPU pazarında da yavaş yavaş ilerliyorlar.

@BatuhanOkumus 2060 Ventus modeli 2.400TL'ye düşmüştü geçtiğimiz günlerde. Bu tür indirimlerde yakalayabilirsen daha iyi olur. 2060 SUPER da düşünebilirsin, eğer biraz daha fazla para harcayabilirsen. Sonuçta bir kere alacaksın, kim bilir kaç yıl tatmin edici şekilde kullanabileceksin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 476852

Video Eylül 2019'a ait, yazılım güncellemeleri sonrası performans değişimleri olmuştur.
Evet, genelde Nvidia FPS düşürüyor sürücü güncellemesi sonrası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı