RX 5700 XT vs RTX 2060

Bende bu arkadaşların tam tersi sorunlar yaşadım 60 fps stabil oyunu oynatamıyor, sürücü düzelirse güzel ve düzgün bir kart ancak daha yolları var. CPU tarafında çok begendiğim bir marka ancak aldığım ürün hakkında doğruyuda söyleceğim bu kartın driver sorunları HALEN mevcut. Zaten toplanır almış olanlar gelir yağdırır şimdi.

Hangi marka kullanıyordun? Her yere yazıyorsun bunu fakat ciddi anlamda senin kartında sorun var bence dostum. İade yada servis düşündün mü hiç?

RTX 2060 ile RX 5700 XT kıyaslaması biraz adeletsiz olmuş. Tabi oyunların çoğunun nvidia seçtiğini düşünürsek kararsız kalabiliyor insanlar :)

Bende RTX 2080 Tİ'ı kafam rahat etsin diye almasaydım kesinlikle RX 5700 XT alırdım. Çok iyi kart.

Eki Görüntüle 476881

Kendim böyle bir PC topladım sizce iyi mi?

ekran kartını 5500XT koymuşum yine pahalı geliyor 5700 yapınca :D
Hangi marka kullanıyordun? Her yere yazıyorsun bunu fakat ciddi anlamda senin kartında sorun var bence dostum. İade yada servis düşündün mü hiç?
Ben yazdım marka modeli, millete yazıları konuları tam okumuyor deyip kendiniz okumuyorsunuz. İade etmek istedim de kargo firması kutusunu yurtınca firma iade almadı bende şikayet ettim THH’ye bakalım. Konuya dönücek olursak, siz stabilite nedir daha onu tatmamışsınız bende bir sıkıntı yok diyorsunuz. Bende isterim AMD ucuza iyi performans, zaten o yüzden aldım. Kartta hiçbir sıkıntı yok performansıda çok iyi ama dengesiz. Yeni teknoloji oturmadı ve bence daha oturana kadar 1 yılı var, bende beklemek istemedim, kafam rahat etsin diye maalesef Nvidia’ya para verdim, fiyat olarak çok acımasız olsada adamlar yazılım konusunda iyi bunu kimsede inkar edemez. AMD yapsaydı da kartı satmaya çalışmasaydım keşke.

Ben yazdım marka modeli, millete yazıları konuları tam okumuyor deyip kendiniz okumuyorsunuz. İade etmek istedim de kargo firması kutusunu yurtınca firma iade almadı bende şikayet ettim THH’ye bakalım. Konuya dönücek olursak, siz stabilite nedir daha onu tatmamışsınız bende bir sıkıntı yok diyorsunuz. Bende isterim AMD ucuza iyi performans, zaten o yüzden aldım. Kartta hiçbir sıkıntı yok performansıda çok iyi ama dengesiz. Yeni teknoloji oturmadı ve bence daha oturana kadar 1 yılı var, bende beklemek istemedim, kafam rahat etsin diye maalesef Nvidia’ya para verdim, fiyat olarak çok acımasız olsada adamlar yazılım konusunda iyi bunu kimsede inkar edemez. AMD yapsaydı da kartı satmaya çalışmasaydım keşke.

Senden daha fazla tatmış olduğuma eminim :) i7 7700k ve 1080Tİ kullanan biri olarak.
Senin yaşadığın talihsizliği AMD'ye yükleyemezsin. 60 FPS stabil vermiyor diye bazı oyunlar demiyorsun yada şunda oluyor demiyorsun ayrıntı vermiyorsun körü körüne canın yanım sallıyorsun ben o yüzden sana tepki gösterdim. Forumlarda gez bende yaşadığım bazı problemlere çözüm aradım. Fakat hala diyorum RTX 2070S ile nasıl oynuyorsam RX 5700 XT ile de aynı şekilde R6, APEX ve CODMW oynuyorum.

Senden daha fazla tatmış olduğuma eminim :) i7 7700k ve 1080Tİ kullanan biri olarak.
Senin yaşadığın talihsizliği AMD'ye yükleyemezsin. 60 FPS stabil vermiyor diye bazı oyunlar demiyorsun yada şunda oluyor demiyorsun ayrıntı vermiyorsun körü körüne canın yanım sallıyorsun ben o yüzden sana tepki gösterdim. Forumlarda gez bende yaşadığım bazı problemlere çözüm aradım. Fakat hala diyorum RTX 2070S ile nasıl oynuyorsam RX 5700 XT ile de aynı şekilde R6, APEX ve CODMW oynuyorum.
Hay hay tabi vereyim Witcher 3, Red Dead Redemtion 2 , gears of war 4. Talihsizliği AMD’ye yüklemedim, yüklesem işlemcilerinede laf ederdim sizin gibi körü körüne bağlanmam bir firmaya. Kaldı ki işlemcileri çok iyi fiyat performans bakımından. Ryzen 2600X ve harika. Ben son kullanıcı olarak marka fanatikliği değil, eğriye eğri doğruya doğru cevap yazıyorum. Yoksa neden gidip Nvidia’ya fazla para vereyim? Hala diyorum GPU konusunda eline yüzüne bulaştırdılar yazılımsal olarak, düzeltirler mutlaka ama hala düzeltmediler bende o kadar para verip onu bekleyecek değilim, zaten her yeni gelen sürücü ile zaten forumlarda sorunlu konular doluyor, bunları görmezden gelemez kimse. Yaşın kaç bilmiyorumda okumayı tarafsızlığı öğren benden sana tavsiye.

Hay hay tabi vereyim Witcher 3, Red Dead Redemtion 2 , gears of war 4. Talihsizliği AMD’ye yüklemedim, yüklesem işlemcilerinede laf ederdim sizin gibi körü körüne bağlanmam bir firmaya. Kaldı ki işlemcileri çok iyi fiyat performans bakımından. Ryzen 2600X ve harika. Ben son kullanıcı olarak marka fanatikliği değil, eğriye eğri doğruya doğru cevap yazıyorum. Yoksa neden gidip Nvidia’ya fazla para vereyim? Hala diyorum GPU konusunda eline yüzüne bulaştırdılar yazılımsal olarak, düzeltirler mutlaka ama hala düzeltmediler bende o kadar para verip onu bekleyecek değilim, zaten her yeni gelen sürücü ile zaten forumlarda sorunlu konular doluyor, bunları görmezden gelemez kimse. Yaşın kaç bilmiyorumda okumayı tarafsızlığı öğren benden sana tavsiye.

Dostum ben fanatik değilim bende 2 sistemde var merak ediyorsan diğer sistemimi de yazayım :)
RDR 2 yazmışsın mesela bak bende böyle bir şey bırakayım buraya.

2019-11-06-image.png

Bu imzam ile savunacağım artık AMD'leri :)

Dostum ben fanatik değilim bende 2 sistemde var merak ediyorsan diğer sistemimi de yazayım :)
RDR 2 yazmışsın mesela bak bende böyle bir şey bırakayım buraya.

2019-11-06-image.png
Hala bana ne gösteriyor, bende araştırdım bu kartı almadan elbet, güçlü ama dengesiz sürücüleri var ve bu sorun halen devam ediyor, açıklamışımda uzun uzun. Kör olmayın arkadaşım, şu an bende 2080 var o niye stabil? Fanatik olma lütfen dostum.

R7 3700x - RX 5700XT sistem. witcher 3 ultra settings. 1440p de 60-70 fps ler alıyordum. ekran kartını sattım msı rtx 2070 super gaming x trio aldım. witcher 3 aynı ayarlar da 85-90-100 fps ler de geziyorum. world of warcraft oyuncusuyum oynayan bilir . environment detail isteyen yerler de çok fps kaybı olur. Ultra ayarlar 1440p de 40 fps e kadar düşerken . kartı değiştirip rtx 2070 super e geçtiğim de 60fps nin altına nadir düşüyor.

İşin özü şu ki. rx5700xt nin 2k performansı rakip denilen ,2070s gibi kartlara karşı iyi performans veremiyor. Heleki yukarı da verilen görüntü de rtx 2080 ve super e yakın performans ha ? güldürmeyin insanı. parayı alan ayarı basıyor. başka bir şey diyemem. kullanıcı testinden şaşmamak lazım.

R7 3700x - RX 5700XT sistem. witcher 3 ultra settings. 1440p de 60-70 fps ler alıyordum. ekran kartını sattım msı rtx 2070 super gaming x trio aldım. witcher 3 aynı ayarlar da 85-90-1000 fps ler de geziyorum. world of warcraft oyuncusuyum oynayan bilir . environment detail isteyen yerler de çok fps kaybı olur. Ultra ayarlar 1440p de 40 fps e kadar düşerken . kartı değiştirip rtx 2070 super e geçtiğim de 60fps nin altına nadir düşüyor.

İşin özü şu ki. rx5700xt nin 2k performansı rakip denilen ,2070s gibi kartlara karşı iyi performans veremiyor.

2K'da RTX 2070S ler daha önde lakin burada RTX 2060 ile karşılaştırıyorlar :)

dogrudur. lakin araya farklı modelleri kattıgınız için. aynı performansları alıyorum dediğiniz için yazdım.

Edit: aynı şekil de 1080p performansları da farklı. rx5700xt Detail damage yiyen bir kart. environment isteyen her yerde fps direk iniyor. bunun 1080p si 1440p si fark etmiyor malesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı