RX 5700 XT vs RTX 2060

5700 XT nin rakibi 2070 Super bile değil düşünün. 2060 rakibi falan değil. Bunu bile bile 2060 önermek ya
E ama ben karşılaştım sorunla. İşlemci AMD derim ama ekran kartı AMD için değil. Bu arkadaş RX 5700 XT alıp sorun çıkarsa ne yapacaksın.
Bir zamanlar RX 5700 XT RTX 2080 ile eşit diyorlardı.
10 FPS düşük almak bir sıkıntı değil ama bir sorun ile karşılaşmak sıkıntı.

E ama ben karşılaştım sorunla. İşlemci AMD derim ama ekran kartı AMD için değil. Bu arkadaş RX 5700 XT alıp sorun çıkarsa ne yapacaksın.

Kimse karşılaşmıyor mu demişim orda? Yoksa ben bir sorunla karşılaşmadım toplamda da çok az sorun mu kaldı yazmışım?

NVIDIA destekli bir oyunda ne bekliyorsun ki? Aynı testi BF5 içinde yapsaydın? Demek istediğim oyun yapımcısı hangi üretici firmayla anlaşmalıysa o firmaya göre optimize ediyor kartlarını. Bugün böyle geçmişte de böyleydi gelecekte de böyle olacak. 'Parayı veren düdüğü çalar' hesabı. RX 5700XT dediğin kart 2070S-2080 arası bir kart bir oyunda 20 FPS geride bir oyunda önde. İkisininde avantajı ve dezavantajı var. 2070S RX 5700XT'den pahalı bir kart ama getirisi olarak daha oturmuş sürücüler ve çok büyük bir getirisi olmasada RTX. 5700XT'nin avantajı daha uygun fiyat. Bu arada RX 5700XT'nin donanımı daha güçlü ama bunu kullanabilecek yazılımı tam oturtamadılar eğer oturturlarsa 2080'le kapışabilecek güçte bir kart. AMD ne kadar güçlü GPU üretse de bunu yazılımsal olarak destekleyemiyordu son 2-3 seneye kadar. Son 2-3 sene içerisinde bayağı bir atılım yaptılar yapmaya da devam ediyorlar. Sonuçta bu firma aynı anda 2 farklı dalda rekabet ediyor biraz şans tanımak lazım.

RX5700XT 2070S ile eş değer RTX 2080 ile kapışacak güçte diyorsun yani? Süpersiniz gerçekten. Şu yorumdan sonra ilk yazılım desteğinde RX 5700xt alıyorum tekrar.

Edit: Funboyluk yapıpta milleti funboy olmakla suçlamakta iyiymiş. Bir de düzene sokalım burayı falan nedir kardeşim? Al sok forumu düzene. Hatta söyleyelim yönetim tapusunu sana versin. 36 yaşındayım. İlk yazdıklarım da hiçbir mantıksız bir şey yok. Siz şu yazdıklarınız la insana ergen gibi yorum yaptırıyorsunuz.

Buyrun sokun forumu düzene.

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ee yırtılmalar oluyor monitörümde? Ben 1080p 60fps oynayacağım? Adamlara bakya toz kondurmamak için saçmalıyorlar resmen.
Bana diyor galiba🤣

V-Sync'ı açmak yerine git Can Çeralp'in anlattığı yöntemi kullan. Gerçi sen direk AMD'ye atmışsın suçu. Bakıcağını bile zannetmiyorum ama neyse...

Bunu anlatamıyorsun onlara işte sorun orda. Onlar kendi bildiğini okumaya ısrarla devam ediyorlar.

Bunu anlatamıyorsun onlara işte sorun orda. Onlar kendi bildiğini okumaya ısrarla devam ediyorlar.
Hayallerinde
AMD > NVIDİA
Aslında
NVİDİA > AMD
Bir gün istedikleri olacak ama ne zaman bilemiyorum. Orda der ki yok denecek kadar az peh. Altı üstü gidip test videosu izleyin avutuyorlar kendilerini. 😑

Hayallerinde
AMD > NVIDİA
Aslında
NVİDİA > AMD
Bir gün istedikleri olacak ama ne zaman bilemiyorum. Orda der ki yok denecek kadar az peh. Altı üstü gidip test videosu izleyin avutuyorlar kendilerini. 😑
Bakın 20 FPS fark var. Hadi 80 derece sıcaklığı, insanı çileden çıkartan yazılım sorunlarını, wattman sorununu boşverip sırf ucuz ve daha performanslı olduğu için RX5700XT alalım.

Kimsenin fanboyluk yaptığı yok arkadaşlar burda. Neyin ne olduğunu hepimiz bal gibi biliyoruz. Ben AMD'ye düşman olan birisi olsam işlemcilerinede çöp deyip Intel savunabilirdim. Ama AMD işlemciler hem ucuz hem daha performanslı hemde Intel'i hayli hayli geçiyor üstelik ısınma sorunu bile yok. Ben R5 1600 kullanıyorum çok memnunum, ama ekran kartı için aynısını söylemek mümkün değil

RX 5700XT 2070S ile eş değer RTX 2080 ile kapışacak güçte diyorsun yani?
Evet aynen öyle, ikisinin ortası bir karttır. Sen ne sanıyordun acaba?

@Hikmet Benol 2-3 yıldır Nvidia açıkça AMD'nin önünde, özellikle üst seviye kartlarda. Bu demek değildir, AMD hiçbir Nvidia modelinden performanslı değil.

RX 5700XT, RTX 2060 modelinden daha performanslı bir karttır. 2080 ve 2070S arasında konumlanan bir modeldir.

Bakın 20 FPS fark var. Hadi 80 derece sıcaklığı, insanı çileden çıkartan yazılım sorunlarını, wattman sorununu boşverip sırf ucuz ve daha performanslı olduğu için RX5700XT alalım.
RX 5700 XT aldığım için sorun çıkınca iade edip bir daha sistem almadım ve şuan o lanet hatadan dolayı sistemsizim.
Evet aynen öyle, ikisinin ortası bir karttır. Sen ne sanıyordun acaba?

@Hikmet Benol 2-3 yıldır Nvidia açıkça AMD'nin önünde, özellikle üst seviye kartlarda. Bu demek değildir, AMD hiçbir Nvidia modelinden performanslı değil.

RX 5700XT, RTX 2060 modelinden daha performanslı bir karttır. 2080 ve 2070S arasında konumlanan bir modeldir.
Ben performansına bir şey demem o kartın sorunları bu kartı alt seviyelere taşıyor. Elbet bir gün AMD çıkardığı Ekran Kartında bir sorun çıkmayacak. Ama hangi gün bilemem.

Boş beleş insanlar yorum yapıyor bir de yaşım 36 falan diyor hadi ordan. 36 yaşında olsan ne yazar! Bir tane adam akıllı yorum yazan yok. Arkadaşın kullanıcı adı ''Fırat NVIDIAOğulları'' ve bu arkadaştan gelip düzgün yorum yapmasını bekliyorsunuz. Birde gelmiş benim söylediğim lafı alıntılamış. İstediğin kişiyi çağır istediğin kişiye sor inkar etsen de sevmesen de 5700XT bal gibi de 2070S-2080 arası bir karttır. Bu arada insan bari kurallara uyar cümleni alıntılayacağım ama senin yüzünden bende ceza alırım, o kadar yazım hatası var ki.

Geri
Yukarı