RX 5700 XT'den 2060'a geçiş

Sisteminizin işlemci upgrade'ine kesinlikle ihtiyacı var 6/6'lık bir işlemcinin ömrü çok olmayacaktır. Ekran kartını ise şu an en ucuz RTX 3060 ve RTX 2060 arasında 2K fark var ben olsam RTX 3060 tercih ederdim. 3K bütçe ile de PSU ile işlemci değiştirirsiniz. HDD Seagate Barracuda ve SSD ise SU630 falan ise size tavsiyem onları da değiştirmeniz.

Kartı satmak yerine Powerboost güç kaynağını daha kaliteli bir ürün alıp değiştirmenizde fayda var diye düşünüyorum. FSP marka güç kaynaklarına yönelebilirsiniz. İlla satmak istiyorsanız 2060 yerine 3060 alıp geleceğe yönelik bir yatırım yapmanız daha mantıklı olur. Ayriyeten 3500X gibi bir işlemci bazı oyunlarda 3060'a kısmi darboğazlar yaşatacaktır.

Kartı satmak yerine Powerboost güç kaynağını daha kaliteli bir ürün alıp değiştirmenizde fayda var diye düşünüyorum. FSP marka güç kaynaklarına yönelebilirsiniz. İlla satmak istiyorsanız 2060 yerine 3060 alıp geleceğe yönelik bir yatırım yapmanız daha mantıklı olur. Ayriyeten 3500X gibi bir işlemci bazı oyunlarda 3060'a kısmi darboğazlar yaşatacaktır.
peki hangi işlemciyi alabilirim 3060 için?

Yeni konular

Geri
Yukarı