RX 5700 XT'nin boşta 75 derece olması normal mi?

İlginçtir, yeni fark ettim. Youtube'dan video izlerken kart kendini 1750 Mhz'e alıyor. Frekans değerlerinin düşük görünmesinin sebebi youtubedan çıkıp ss aldığım için yani. :)) = 60Hz
75 Hz'de ise freesync açık olmasına rağmen kendini 1750 Mhz'e alıyor.
Kanser bir sorun, 2 gündür çözüm arıyorum...
Bilgisayara mining virüsü girmiş olabilir. Herhangi korsan vs yüklediniz mi?

Merhaba arkadaşlar, henüz problemim devam etmekte. Çift monitörüm var ve saat hızını boştayken düşük kullanmak istiyorum. Çünkü boşta 75 derecede çalışıyor kart.

Merhaba arkadaşlar, henüz problemim devam etmekte. Çift monitörüm var ve saat hızını boştayken düşük kullanmak istiyorum. Çünkü boşta 75 derecede çalışıyor kart.
Boştayken full saat hızında çalışıyorsa düzeltmen gereken bir şeyler vardır. Freesync açmayı deneyebilirsin, canlı wallpaper kullanıyorsan onu devre dışı bırakmayı deneyebilirsin.

Freesync monitörüm var, fakat buradan nedense desteklenmiyor yazısı çıkmakta.

1687872903945.png

Yenileme hızını 60'a çekip dene bakalım saat hızı düşecek mi görelim.
İki monitör de şuan 60 hz de fakat düşmedi. Birini kapattığım ve 60 hz de çalıştırdığımda ancak öyle düşüyor. Kafayı yersin yaa. Oyundayken daha serin çalışıyor kart.

Güncelleme: İki monitörü aynı Hz değerine ve aynı çözünürlüğe aldığımda sorun ortadan kalktı. Ee yani ben şimdi iki monitörü kendi doğal çözünürlük ve Hz değerlerinde kullanamayacak mıyım? Gerçekten yok mu bunun çözümü?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı