RX 5700'den RTX 3060'a geçilir mi?

Justpub

Hectopat
Arkadaşlar soru belli Sapphire RX 5700 kartım var, bu karttan RTX 3060a geçilir mi?
Ek olarak hangi 3060 seçilmeli ya da bunun yerine hangi kart tercih edilebilir?
R5 3600.
2x8 3000.
B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Piyasada kart yok. Olsa da vereceğiniz fiyat farkına değecek bir fark pek yok. Sizin yerinizde olsam böyle bir maceraya girmezdim.

RX 5700 XT olsa da az çok fikir verecektir. 5700'le çok bir fark yok zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar soru belli Sapphire RX 5700 kartım var, bu karttan RTX 3060a geçilir mi?
Ek olarak hangi 3060 seçilmeli ya da bunun yerine hangi kart tercih edilebilir?
R5 3600.
2x8 3000.
B450M S2H.

Bence hiç gerek yok ileride işlemcinizide satıp daha yüksek bir karta geçebilirsiniz.

Ben olsaydım geçmezdim. RX5700'den bana göre 3070'e falan geçmek daha mantıklı. Bütçeye de bağlı ama bence değmez.
Benimde hedefimde 3070 var fakat 3600 işlemci ile 1080pde çok darboğaz yiyor hocam.
Piyasada kart yok. Olsa da vereceğiniz fiyat farkına değecek bir fark pek yok. Sizin yerinizde olsam böyle bir maceraya girmezdim.

RX 5700 XT olsa da az çok fikir verecektir. 5700'le çok bir fark yok zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aslında niyetim RTX özelliğinide test etmekti fakat yorumlardan sonra çok mantıklı gelmedi
Bence hiç gerek yok ileride işlemcinizide satıp daha yüksek bir karta geçebilirsiniz.
Öyle hocam ama hazır elimde ki kart değerlenmişken geçsem mi diye düşünüyorum.
Hayır. En az 3080 civarı bir arkadaşa geçmeniz gerekir mantıklı olması için. Gerçi onun da fiyatı mantıklı değil.
O suan için çok uçuk hocam 3070 düşünülebilir fakat onda da çok fazla darboğaz oluyor.
Hocam kas gücü olarak daha iyi RX5700, lakin RTX istiyorsanız olabilir. Yine de en az 3060 Ti alınması taraftarıyım.
Benimde aklımda 3060 ti ve 3070 var fakat hem fiyatlarıa çok ucuk hem darboğaz olayı çok fazla

Yeni konular

Geri
Yukarı