RX 5700XT Alınır mı?

Kimse de dememiş ki işlemci nedir diğer parçalar nedir? Tahmin ediyorum R7 240 varsa sisteminin diğer parçaları yetersiz kalacaktır büyük ihtimalle bu kart için. (Tamamen tahmini konuşuyorum)
Hocam onla alakalı değil sistemin son parçası ekran kartı bıraktım kararsız kaldığım için. Anakart B450 Tomahawk Max, Ryzen 5 3600, 32 GB 3600MHz RAM sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız mükemmel fiyat diyebilirim. 2070'ten iyi bir karta 2700TL gibi bir fiyata almak.

Hocam onla alakalı değil sistemin son parçası ekran kartı bıraktım kararsız kaldığım için. Anakart b450 tomahawk Max, ryzen 5 3600, 32 GB 3600mhz ram sistem

O zaman şöyle söyleyeyim RX 5700 XT çok iyi bir kart performans bakımından fakat Ray Tracing özelliği yok ve çok iyi bir teknoloji bildiğin gibi oyunlar resmen evrim geçiriyor o yüzden ben RTX kart tercih ederdim AMD'ye Ray Tracing gelene kadar 1 yıldan fazla zaman olduğunu düşünüyorum bunun için(Araştırmadım) ama diyorsan benim için performans önemli RX 5700 XT çok iyi bir seçim.

Kimse de dememiş ki işlemci nedir diğer parçalar nedir. Tahmin ediyorum r7 240 varsa sisteminin diğer parçaları yetersiz kalacaktır büyük ihtimalle bu kart için. (Tamamen tahmini konuşuyorum)
Neden dememiş acaba?
Çünkü olması gerektiği gibi sorduğu soruya cevap vermişiz.
Darboğaz yapar mı, PSU yeterli gelir mi? Gibi sorular sormamış.

Yerinizde olsam Pulse yerine Nitro+ alırdım ancak bütçe kısıtlı ise fiyat güzel.

@MPienaar13 İlk nesil RTX 2060 ve 2070 kartlarının RT (Ray Tracing) ile birlikte çakılan performansları ve RT'nin de oldukça yeni bir teknoloji olduğunu düşünürseniz, bir iki jenerasyon (Oyun veya GPU) sonra bu kartların RT için yetersiz olacağını öngörebilirsiniz.

Sebep olduğu performans kaybına karşılık getirisi çok az. O yüzden fiyata karşılık performansları çok yakın olmadığı sürece RT bir kriter olarak ortaya konulmamalı.

Sizin yaptığınız kıyaslama ancak RTX 2070 Super'in 4200 TL iken RX 5700 XT'nin 4000 TL olduğu durumda yapılabilir ki o durumda da sadece RT değil, kalite ve stabilite farkıyla yine Nvidia tercih edilir.

Neden dememiş acaba?
Çünkü olması gerektiği gibi sorduğu soruya cevap vermişiz.
Darboğaz yapar mı, PSU yeterli gelir mi? Gibi sorular sormamış.

İşte sorun da burada belki konuyu açan arkadaşın sistemi berbat ve hiçbir bilgisi yok öncelikle bu soruları ortadan kaldırıp daha sonrasında bilgiyi aktarmak en doğrusu yoksa sizin verdiğiniz bilgilerle eski sistem varsa elinde bu kartı aldığı zaman dar boğazı geçtim kullanılmayacak halde bir bilgisayarla karşılaşırsa sorumlusu tavsiye, akıl veren kişilerdedir. Ülkemizin teknoloji ile arasının kötü olduğunu bilmiyormuş gibi konuşuyorsun farkındaysan milletimiz sadece "Kullanıcı" sorgulamaz. Örnek veriyorum biri konu açtı diyelim maddi durumu yok anakartı G31 ICH7 ve bunu söylemedi dedi ki Q9550 alacağım iyi işlemci midir? siz de evet alabilirsin güzel işlemci derseniz ve konuyu açan kişinin teknoloji ile arası sadece alıp kullanmak ise toplayacağı bilgiler şudur LGA775 soket evet uyumlu bu işlemciye alayım o zaman der ve konu açıp danışır cevabını alır, işlemciyi alır bilgisayar açılmaz çünkü FSB değerinin önemini bilmez işlemci 1333 ise anakart 800 destekliyordur ve sırf basit bir soru sormadığınız için o konu açan kişinin emekleri çöp olur. Yok ya burada da olmaz diye düşünme satıcıların çoğu artık bıkmış bu durumdan, yazıyorlar not kısmına almadan önce destekleyip desteklemediğini öğrenmek için mesaj atın. Yani aslında her şey basit arada bir dene inan çoğu kişiyi yanlış parçalar almaktan kurtaracaksın.

O zaman şöyle söyleyeyim RX 5700 XT çok iyi bir kart performans bakımından fakat Ray Tracing özelliği yok ve çok iyi bir teknoloji bildiğin gibi oyunlar resmen evrim geçiriyor o yüzden ben RTX kart tercih ederdim AMD'ye Ray Tracing gelene kadar 1 yıldan fazla zaman olduğunu düşünüyorum bunun için(Araştırmadım) ama diyorsan benim için performans önemli RX 5700 XT çok iyi bir seçim.
Dostum Ray Tracing günümüz için boşluktan ibaret. İleride zaten Ray Tracing teknolojisi adam akıllı bir hale geldiğinde günümüzün Ray Tracing destekleyen kartları en düşüğün düşük ayarlarında bile açamayacak olacaklar.

Çıkması gereken oyunu demo versiyonunu erkenden çıkarıp ilgi çekmek için Ray Tracing. Bu yüzden şahsen sadece Ray Tracing var diye ektsra para verilmemeli. Destekleyen oyun sayısı sınırlı, adam akıllı Ray Tracing açmak için 2080'den aşağısı kurtarmıyor. 2070 çerez bile bu konuda. İleride bu teknoloji geliştiğinde işte o zaman Ray Tracing bir artı olacaktır.

Ha, illa deneyeceğim diyorsan sana kalmış elbette.

Dostum Ray Tracing günümüz için boşluktan ibaret. İleride zaten Ray Tracing teknolojisi adam akıllı bir hale geldiğinde günümüzün Ray Tracing destekleyen kartları en düşüğün düşük ayarlarında bile açamayacak olacaklar.

Çıkması gereken oyunu demo versiyonunu erkenden çıkarıp ilgi çekmek için Ray Tracing. Bu yüzden şahsen sadece Ray Tracing var diye ektsra para verilmemeli. Destekleyen oyun sayısı sınırlı, adam akıllı Ray Tracing açmak için 2080'den aşağısı kurtarmıyor. 2070 çerez bile bu konuda. İleride bu teknoloji geliştiğinde işte o zaman Ray Tracing bir artı olacaktır.

Ha, illa deneyeceğim diyorsan sana kalmış elbette.

Ben zaten RTX 2060 kullanıcısıyım ben öneriyorum arkadaşa başka bir seçim sunuyorum konuyu güzelce okuyalım lütfen yani RTX'i sadece videolarda görüp boş konuşmuyorum 1660 Ti, RTX 2060 ve 2060S kartlarında denedim ve kullanıyorum zaten. İleride bu kartta eskiyecek performansı az kalacak olaya o açıdan bakarsak. Ama erkenden kullanmak o tadı başlarda tatmak en güzel duygulardan biri değil mi? Ayrıca çok abartıyorsunuz kötü diyerek bence gayet performanslı çalışıyor böyle bir teknolojinin günümüzde olması bile başlı başına bir olay zaten. Ayrıca neden bu kadar uzadı anlamıyorum sonuçta arkadaşa "ALMA" demişim gibi konuşuyorsunuz ben kendim performans istersen al iyi seçim dedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı